BK MLADA BOLESLAV
2. 4. 2016 | Vojtěch Drbohlav s přispěním ČT a ČRo

David Rittich: U nás v Boleslavi to bude úplně jiné peklo než v Liberci

L i b e r e c – Boleslavský gólman David Rittich svůj tým v Liberci i přes celkových devět inkasovaných gólů hodně podržel, na některé dorážky z blízka a nebo na střely přes stínící hráče ale prostě brankáři stačit nemohou. Po druhém semifinálovém zápase v Liberci zhodnotil David Rittich utkání, emoce a mluvil i o tom, jak se zastal Matěje Stříteského po faulu Michala Řepíka. Bruslaři podle svých slov ale rozhodně nehází flintu do žita a chtějí Liberec ještě pořádně potrápit. Velkou příležitost k tomu budou mít ve dvou domácích zápasech, které je čekají v pondělí a v úterý.

Davide, možná rozhodující okamžik zápasu byl únik Bílých Tygrů, kteří jeli tři na jednoho. Co se s tím dalo nebo nedalo z pohledu brankáře dělat?

Já jsem se bál trochu nahrávky a blbec jsem si nepohlídal bližší tyč.

V závěru utkání jste tam vystartoval na Michala Řepíka. Jak to?

Když dal krosček hráči, kteří ležel na ledě bez helmy, tak bylo určitě něco špatně. Jenom jsem chtěl bránit svého spoluhráče a kamaráda.

Potom k vám ještě přijel Michal Birner, který na vás docela z dálky pořvával. O co mu šlo?

Pan Birner nejspíš sleduje hodně internet a čte rozhovory protihráčů. Přijel za mnou a řval na mě, jestli není v aréně tma. (smích) Je vidět, že tyto zákulisní věci hodně vnímá. Asi nemá doma s přítelkyní nebo manželkou co na práci, tak čte internet.

Může to být i tak, že se vás Liberec snaží zastrašit? Hraje to tak podobně celou sezónu, byl to nejvylučovanější celek základní části…

Musím říct, že to tak vypadá. Celý zápas se hodně tlačí do brankoviště a i tam po nás něco pořvávají. Vždy, když jim teče do bot, tak tam někoho pošlou, aby tam něco udělal. Faul na Matěje Stříteského sice nebyl ten případ, v tu chvíli už vedli 5:2, o to víc to ale bylo zbytečnější.

Je to 2:0 pro Liberec. Co udělat jinak? Na začátku třetí třetiny jste měli možná i převahu, ale v rozhodující moment dokázal opět zabrat Liberec…

Za stavu 2:2 jsme bohužel přestřelili prázdnou bránu. Musíme se víc soustředit na to, abychom takové šance využívali.

Jak osobně vnímáte to, že na Jána Lašáka v brance Bílých Tygrů jde většinou zhruba o polovinu méně střel než na vás?

Já to neřeším. Jsem na to zvyklý už ze sezóny, kdy jsem měl taky hodně zásahů. Snažím se co nejvíc pomoct týmu.

Jak vidíte vaše šance v domácích zápasech?

Doma nás poženou naši skvělí fanoušci, doufám, že nám co nejvíc pomohou. Věřím tomu, že když budeme hrát naši hru a nebudeme koukat doprava doleva, tak se sem ještě dvakrát můžeme vrátit.

Jak jste vnímal atmosféru v Home Credit Aréně, která rozhodně nebývá tak bouřlivá jako u vás v Mladé Boleslavi? Věříte tomu, že v Mladé Boleslavi vám to může pomoci?

Věřím tomu. Na druhou stranu musím obrovsky poděkovat našim fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu a hodně nás podporovali v obou duelech. Zároveň musím říct, že u nás v Boleslavi to bude úplně jiné peklo než v Liberci.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.