BK MLADA BOLESLAV
1. 3. 2016 | Vojtěch Drbohlav

David Rittich: Čtvrtfinále je pro nás odměna

M l. B o l. – Byl to zápas, který mohl v lecčem rozhodnout a ono rozuzlení nakonec opravdu přišlo. Málokdy se navíc stává, že se po skončení zápasu radují hráči v obou kabinách. V Mladé Boleslavi se ale radovali jak domácí, tak hosté. Bruslaři si zajistili účast v první šestce, která má jistý postup do čtvrtfinále play–off, zatímco Oceláři v předkole vyřazovacích bojů. Po utkání jsme vyzpovídali nejlepšího hráče tohoto duelu Davida Ritticha, který překonal svůj osobní rekord ve vychytaných nulách v jedné sezóně. Proti Třinci se jednalo už o pátý shut-out v tomto ročníku.

"Chtěli jsme za každou cenu udělat tři body a také hrát ze zajištěné obrany. To druhé se nám naštěstí podařilo. Celou dobu jsme jako tým věřili, že to urveme a dáme gól, což se sice nepodařilo, důležité ale je, že jsme si zajistili postup do čtvrtfinále," řekl po utkání s Třincem David Rittich, na kterém byla znát úleva a zároveň velká radost.

V úterý se hrálo kompletní 51. kolo, jehož veškeré zápasy byly hrané ve stejný čas. Některým týmů (například právě Třinci a Mladé Boleslavi) mohlo pomoci zaváhání soupeřů. Sledovali Bruslaři o přestávkách výsledky z jiných stadionů? "Já jsem se akorát občas podíval na světelnou tabuli, jak hrají jiné týmy, ale v kabině jsme to o přestávce vůbec neřešili, věřili jsme, že to zvládneme," prozradil mladý brankář.

To trenér František Výborný, který přišel na pozápasovou tiskovou konferenci s pocitem úlevy, na stejnou otázku odpověděl jinak: "My jako trenéři jsme ostatní zápasy nesledovali, ale někteří hráči, jak je znám, třeba Tronča (Marek Trončinský, pozn. red.), tam určitě někoho na uchu měli," usmíval se zkušený trenér, kterého musí postup Mladé Boleslavi těšit. Vždyť Bruslařský klub dokázal dotáhnout z 1. ligy až do čtvrtfinále extraligového play–off!

Související články

Aktuality

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.