BK MLADA BOLESLAV
12. 3. 2019 | Zdena Bobková

David Němeček: Po první výhře jsme usnuli na vavřínech

M l. B o l. – Mladé Boleslavi se nepodařil vstup do utkání, domácí inkasovali hned ve 4. minutě utkání, když přesilovku využil hostující Dufek. Středočeši se poté všemožně, ale bohužel marně, snažili prosadit, ale dali vyniknout jen skvěle chytajícímu Kašíkovi. V závěru zápasu pečetil do prázdné brány Sedláček. Série předkola play-off se tak stěhuje do Zlína za stavu 1:1, kde Bruslaři odehrají své zápasy ve čtvrtek a v pátek. K pozápasovému rozhovoru jsme před mikrofon pozvali obránce Davida Němečka. Jak on viděl druhý duel se Zlínem se dozvíte v následujícím videorozhovoru.

Od začátku zápasu bylo vidět, že do zápasu vstoupil jiný Zlín. „Vletěli na nás, byli na to líp připraveni než my. Dali hned gól, a pak už to zamkli,“ viděl začátek duelu David Němeček. Bruslaři se snažili o dotažení jednogólového náskoku, ale šedesáti minut se jim brankáře Libora Kašíka nepodařilo překonat.

Ve srovnání obou domácích duelů byl obránce se sedmasedmdesátkou hodně kritický a uznal, že oba zápasy jsou ve své podstatě nesrovnatelné. „V prvním zápase z nás byla cítit chuť po vítězství, bojovnost. Bruslili jsme a drželi jsme svůj systém. Ve druhém zápase jsme bohužel usnuli na vavřínech, uspokojili jsme se s první výhrou, a to v play-off prostě nemůžeme,“ uzavírá hodnocení obou duelů.

Stav série je tedy po dvou duelech v Mladé Boleslavi vyrovnaná a za stavu 1:1 se stěhuje ke dvěma zápasům do Zlína. „V play-off bude každý zápas těžký. Já věřím, že když k tomu dobře přistoupíme a dobře se na to připravíme a bude tam chuť a touha po vítězství, tak ty zápasy zvládneme,“ věří v bojovnost a nasazení Bruslařů. Duely ve Zlíně se hrají ve čtvrtek a v pátek. Pokud i poté bude série nerozhodná, vrátí se zpět do Mladé Boleslavi v neděli 17. března.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.