BK MLADA BOLESLAV
5. 9. 2021 | Adéla Kvapilová, foto: Jan Beneš/Český hokej

David Moravec o turnaji čtyř zemí: Každá repre akce je skvělá

M l. B o l. – Česká reprezentace do 20 let v předposledním prázdninovém týdnu v rámci Turnaje čtyř zemí v Hodoníně sehrála tři utkání a turnaj na domácí půdě ovládla. Mezi nominovanými hráči nechyběl ani boleslavský bek David Moravec, který ještě na jaře patřil do výběru osmnáctek. Jaké jsou jeho postřehy?

Turnaj se uskutečnil od 26. do 28. srpna v Hodoníně a zúčastnily se ho čtyři týmy – Česká republika, Finsko, Švédsko a Rusko. A právě český výběr na samém konci před domácím publikem mohl zvednout pohár pro vítěze. „Tenhle turnaj byl pro mě speciální a skvělý. Hráli jsme v Česku před domácími fanoušky, moje rodina mě viděla hrát. Bylo to vážně super, fanoušci v Hodoníne nám hodně pomohli, byla tam skvělá atmosféra.“ rozplývá se David Moravec a pokračuje: „Každá repre akce je pro mě skvělá. Vidím se s kluky, se kterými se nemám možnost vidět v soutěži.“

Obrana české dvacítky byla nejmladší v celém turnaji. Kromě Michaela Krutila a Michala Hrádka patřili ostatní beci ještě na jaře do kádru osmnáctek. Přesto ale dokázali zazářit. „Obránci celkově zvládli turnaj velice solidně. Je vidět návaznost na práci realizačního týmu osmnáctky, kde je má na starosti Radim Skuhrovec,“ hodnotil výkony mladých zadáků pro portál hokej.cz trenér Pavel Trnka. „Styl hry se ani nějak moc nezměnil, je to podobné, akorát tady hraju si o rok staršími kluky,“ porovnává rozdíly mezi kategoriemi boleslavský bek.

Sedmnáctiletý Moravec působil ve formaci s Michalem Hrádkem a seskupení jim očividně svědčilo. „Hrálo se mi s ním skvěle. Vyhověli jsme si, každý tomu druhému pomáhal,“ popisuje souhru s pardubickým zadákem. „Akce byla hodně směřovaná k mistrovství světa, takže se tady hodně tlačilo na každý trénink a zápas, ať je co nejlepší od každého hráče,“ dodává.

Klíčem k úspěchu je samozřejmě skvělá parta, která na přípravném turnaji před šampionátem nechyběla. „S kluky jsem se hodně bavil, nejvíce si ale v kabině rozumím se Standou Svozilem. Trávili jsme spolu hodně času.“

Očekávání na umístění byla vysoká. Český tým měl oproti ostatním složení skoro "v plné polní", s podobným mančaftem je v plánu se představit na mistrovství světa do 20 let. Cítili se hráči pod tlakem? „Nic jsem si nepřipouštěl a podle mě ani kluci. Chtěli jsme podat co nejlepší výkon, co umíme," zdůrazňuje sedmnáctiletý Moravec.

Před samotnou akcí se zúčastnil turnaje ve Finsku, kde byly výběry Švýcarska U20, Finska U19 a U20. O nominaci se dozvěděl pět dní před akcí. „Byl jsem na turnaji ve Finsku a tam jsem chtěl podat co nejlepší výkon, abych se dostal na další kempy,“ prozrazuje. Do Skandinávie zamířil i v rámci Ligy mistrů s mladoboleslavský A týmem, kam hráči odjeli bojovat o cenné body do tabulky.

Podaří se boleslavskému talentu nominovat se i na světový šampionát do Edmontonu? To nám napoví následující měsíce.

Výsledky zápasů:

čtvrtek 26. srpna 2021
Česká republika – Finsko 3:0
Rusko – Švédsko 4:1

pátek 27. srpna 2021
Finsko – Rusko 3:0
Česká republika – Švédsko 9:3

sobota 28. srpna 2021
Švédsko – Finsko 1:2
Česká republika – Rusko 3:4

Konečné pořadí:

1. Česká republika 3 zápasy/6 bodů, skóre 15:7
2. Finsko 3 zápasy/6 bodů, skóre 5:4
3. Rusko 3 zápasy/6 bodů, skóre 8:7
4. Švédsko 3 zápasy/0 bodů, skóre 5:15

Další články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav