BK MLADA BOLESLAV
5. 9. 2021 | Adéla Kvapilová, foto: Jan Beneš/Český hokej

David Moravec o turnaji čtyř zemí: Každá repre akce je skvělá

M l. B o l. – Česká reprezentace do 20 let v předposledním prázdninovém týdnu v rámci Turnaje čtyř zemí v Hodoníně sehrála tři utkání a turnaj na domácí půdě ovládla. Mezi nominovanými hráči nechyběl ani boleslavský bek David Moravec, který ještě na jaře patřil do výběru osmnáctek. Jaké jsou jeho postřehy?

Turnaj se uskutečnil od 26. do 28. srpna v Hodoníně a zúčastnily se ho čtyři týmy – Česká republika, Finsko, Švédsko a Rusko. A právě český výběr na samém konci před domácím publikem mohl zvednout pohár pro vítěze. „Tenhle turnaj byl pro mě speciální a skvělý. Hráli jsme v Česku před domácími fanoušky, moje rodina mě viděla hrát. Bylo to vážně super, fanoušci v Hodoníne nám hodně pomohli, byla tam skvělá atmosféra.“ rozplývá se David Moravec a pokračuje: „Každá repre akce je pro mě skvělá. Vidím se s kluky, se kterými se nemám možnost vidět v soutěži.“

Obrana české dvacítky byla nejmladší v celém turnaji. Kromě Michaela Krutila a Michala Hrádka patřili ostatní beci ještě na jaře do kádru osmnáctek. Přesto ale dokázali zazářit. „Obránci celkově zvládli turnaj velice solidně. Je vidět návaznost na práci realizačního týmu osmnáctky, kde je má na starosti Radim Skuhrovec,“ hodnotil výkony mladých zadáků pro portál hokej.cz trenér Pavel Trnka. „Styl hry se ani nějak moc nezměnil, je to podobné, akorát tady hraju si o rok staršími kluky,“ porovnává rozdíly mezi kategoriemi boleslavský bek.

Sedmnáctiletý Moravec působil ve formaci s Michalem Hrádkem a seskupení jim očividně svědčilo. „Hrálo se mi s ním skvěle. Vyhověli jsme si, každý tomu druhému pomáhal,“ popisuje souhru s pardubickým zadákem. „Akce byla hodně směřovaná k mistrovství světa, takže se tady hodně tlačilo na každý trénink a zápas, ať je co nejlepší od každého hráče,“ dodává.

Klíčem k úspěchu je samozřejmě skvělá parta, která na přípravném turnaji před šampionátem nechyběla. „S kluky jsem se hodně bavil, nejvíce si ale v kabině rozumím se Standou Svozilem. Trávili jsme spolu hodně času.“

Očekávání na umístění byla vysoká. Český tým měl oproti ostatním složení skoro "v plné polní", s podobným mančaftem je v plánu se představit na mistrovství světa do 20 let. Cítili se hráči pod tlakem? „Nic jsem si nepřipouštěl a podle mě ani kluci. Chtěli jsme podat co nejlepší výkon, co umíme," zdůrazňuje sedmnáctiletý Moravec.

Před samotnou akcí se zúčastnil turnaje ve Finsku, kde byly výběry Švýcarska U20, Finska U19 a U20. O nominaci se dozvěděl pět dní před akcí. „Byl jsem na turnaji ve Finsku a tam jsem chtěl podat co nejlepší výkon, abych se dostal na další kempy,“ prozrazuje. Do Skandinávie zamířil i v rámci Ligy mistrů s mladoboleslavský A týmem, kam hráči odjeli bojovat o cenné body do tabulky.

Podaří se boleslavskému talentu nominovat se i na světový šampionát do Edmontonu? To nám napoví následující měsíce.

Výsledky zápasů:

čtvrtek 26. srpna 2021
Česká republika – Finsko 3:0
Rusko – Švédsko 4:1

pátek 27. srpna 2021
Finsko – Rusko 3:0
Česká republika – Švédsko 9:3

sobota 28. srpna 2021
Švédsko – Finsko 1:2
Česká republika – Rusko 3:4

Konečné pořadí:

1. Česká republika 3 zápasy/6 bodů, skóre 15:7
2. Finsko 3 zápasy/6 bodů, skóre 5:4
3. Rusko 3 zápasy/6 bodů, skóre 8:7
4. Švédsko 3 zápasy/0 bodů, skóre 5:15

Další články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!