BK MLADA BOLESLAV
17. 4. 2011 | Štěpán Tomš

Darrell Hay: Dám si pár piv a ráno sednu do letadla

M l. B o l. – K udržení v extralize nasměroval Mladou Boleslav svou brankou z 9. minuty Darrell Hay (na snímku). Také ji mohutné oslavil. “Moc gólů nedávám, ale tenhle byl můj nejdůležitější za dlouhou dobu,“ prohlásil kanadský obránce po zápase s doutníkem v ústech, který se po vypjatém období těší, až se shledá s rodinou a zažije trochu klidnější časy.

Jak se to s vaší trefou seběhlo?

Byla tam ulička, kterou mi mohl Michal Macho nahrát a já na něho řval, ale nebyl jsem si v tom rámusu jistý, že mě slyší. Bylo skvělé, že jsme dali první gól.

Proto byly vaše oslavy gólu tak velkolepé?

Byl to důležitý moment. Víte, já moc gólů nedávám, a tenhle byl můj vůbec nejdůležitější za poslední dobu. Prostě jsem skočil na hrazení, odstranil jsem bariéry a radoval se s fanoušky. Bylo to jako horská dráha.

A pak se halou neslo vaše jméno...

To se v Americe příliš nestává, aby fanoušci vaše jméno skandovali. Je to úžasné, když vaše jméno vyvolávají čtyři tisíce lidí. Už při mém příchodu do Mladé Boleslavi mě tu lidé vřele přijali, opravdu si to tu užívám. Místní fanoušci jsou skvělí, dali nám jasně najevo, že jsme tady doma!

Nebyl ten gól váš vůbec nejdůležitější v kariéře?

Nevím, jestli byl nejdůležitější v mé kariéře, ale letos rozhodně byl. Je jedno, kdo ten gól dal. Dostal jsem skvělou přihrávku a trefil puk do sítě.

Jak náročná byla sedmizápasová série?

Hodně. Ústí je opravdu kvalitní tým. Všechny zápasy hráli na doraz. Navíc zápasy, ve kterých jsme je porazili, byly hodně vyrovnané a rozhodoval jeden gól. Donutili nás vydat se ze všech sil.

Obávali jste se o výsledek, když Ústí snížilo na 1:3?

Ani ne. Věděl jsem, že se můžeme spolehnout na Schwarzíka. Kdyby se to stalo dřív, asi bych byl nervóznější, ale Marek byl dnes nejlepší gólman v republice. Chytal báječně. Říkám, je to v podstatě brankář z NHL chytající v Česku. Je to výjimečný gólman a dnes byl nedůležitějším mužem Boleslavi.

Za stavu 3:1 také pomohlo, že jste se vyvarovali faulů.

Ano, to bylo důležité. Deset minut před koncem jsme si tak mohli dál bez problému střežit dvougólový náskok.

Dá se před tak důležitým zápasem pořádně spát?

Na dnešek jsem spal tvrdě. Musel jsem se dobře vyspat, abych byl dobře připravený. V odpočinku jsme měli oproti finále extraligy výhodu. Tam se hrály klíčové zápasy ze dne na den.

A jak budete udržení mezi elitou slavit?

Dám si pár piv a ráno sednu do letadla. V deset letím domů, do Kanady. Už se těším, až si odpočinu doma, u rodiny.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

18.12.2021

Kelemen za Slováky

Slovenští hokejisté obsadili druhé místo ve Švýcarském poháru (NaturEnergie Challenge) ve Vispu. Nejúspěšnějším střelcem celého turnaje se stal boleslavský útočník Miloš Kelemen. Dva ze svých tří gólů si připsal v rozhodujícím souboji s domácím celkem o první místo. Svou třetí trefu zaznamenal v zápase s Lotyšskem, který Slováci vyhráli 6:2.

09.12.2021

Moravec v nominaci

Trenér české reprezentace do dvaceti let Karel Mlejnek oznámil širší nominaci na mistrovství světa v kanadských městech Edmonton a Red Deer, které se koná od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022. Na zmiňované soupisce je i jméno obránce Bruslařů Davida Moravce. Před startem šampionátu absolvují reprezentanti dva přípravné duely proti Spojeným státům a Švýcarsku. Oba odehrají v Red Deeru, kde také stráví celý přípravný kemp.

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.