BK MLADA BOLESLAV
22. 12. 2009 | Štěpán Tomš

Dárek může Boleslav rozbalit o den dříve v Litvínově

M l. B o l. – O tříbodovou nadílku pod stromeček si pojedou boleslavští hokejisté napsat ve středu 23. prosince. Pokud bude jejich přání vyslyšeno, body přibudou do tabulky záhy. Nečeká je ale v Litvínově jednoduchý úkol, soused z tabulky nedaruje na svém horkém ledě nic zadarmo. Utkání, na které se můžete s fanklubem vydat svůj tým podpořit, se hraje od 17:30.

Zápas to bude důležitý. Uspěje-li Boleslav, vzdálí se Litvínovu minimálně na dva body, v ideálním případě na čtyři. Vrátí-li se s prázdnou, bude koukat na Benzinu s dvoubodovou ztrátou. Těmto duelům dvou sousedů se s oblibou říká “o šest bodů“.

Dalším zajímavým faktorem týmu ze severozápadu Čech je skóre. Při pohledu na extraligovou tabulku jsou totiž na první pohled zřejmé dvě věci. Zaprvé: litvínovský útok je jedním z nejnebezpečnějších v extralize, konkrétně hned druhý po tom pardubickém. Zadruhé: litvínovská obrana je podle čísel nejhorší, z toho by mohla Boleslav těžit.

Jelikož je extraliga už dávno ve své druhé polovině, pomalu se začínají rýsovat pozice pro další dění po základní porci dvaapadesáti zápasů. Ve střední části tabulky jsou týmy těsně seřazené za sebou, přičemž se každý bude snažit soustředěně trhat body pro sebe a vyškrábat se alespoň do předkola play-off. A středeční duel nebude výjimkou.

Z historického hlediska není Litvínov Bruslařskému klubu právě oblíbeným soupeřem. V loňské sezóně, kdy platila Boleslav za extraligového nováčka, se nepodařilo ze čtyř zápasů vyhrát ani jednou. Letos vyhráli svěřenci trenéra Čermáka v Litvínově v prodloužení, sok oplácel v Metrostav Aréně pozoruhodným obratem ze stavu 0:3 na 5:3.

Kanadské bodování vede v týmu Benziny Viktor Hübl (19+13), druhý je František Lukeš (14+14), a tomu dýchá na záda nahrávač Robert Reichel (8+19). Brankářskou jedničkou je Jaroslav Hübl s úspěšností zákroků mírně pod 90%. Dvojkou je Petr Franěk s úspěšností 88,20%.

V posledním zápase před reprezentační přestávkou loupili Litvínovští v Liberci. V první třetině si vytvořili dvougólový náskok, který sice Liberec ve třetí části stáhl na 1:2, jenže Lukeš a V. Hübl odmítli v závěru dělbu bodů a rozhodli o výhře 4:1.

Do posledního zápasu proti Liberci nastoupil Litvínov v sestavě: J. Hübl – Pilař, Kroupa, Švarný, Skuhrovec, Stříteský, Gureň, Kousalík – Majdan, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – Černý, Vopat, Trávníček – Jánský, Heinisch, Bojer.

Mladá Boleslav prodloužila v posledním zápase doma proti Kladnu letošní neporanitelnost v samostatných nájezdech. Po výsledku 1:1 v základní hrací době vystřelil druhý bod v penaltách kapitán Král.

Do posledního utkání proti Kladnu nastoupila Boleslav v sestavě: Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Frolo, Jindra – Pabiška, Král, Sup – Bahenský, Nouza, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Vrbata.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav