BK MLADA BOLESLAV
9. 7. 2016 | Vojtěch Drbohlav

DHL Extraliga juniorů byla rozlosována, Bruslaři začnou sezónu doma proti Liberci

M l. B o l. – Začátkem léta byla Českým svazem ledního hokeje rozlosována DHL Extraliga juniorů, ve které Bruslařský klub bude letos působit už jubilejním desátým rokem. I do nového ročníku povedou tým trenéři Jan Křivohlávek a Boris Žabka, tedy dvojice, která v roce 2015 oslavila s týmem 2. místo v soutěži. Extraliga doznala před sezónou 2016/2017 menších změn než v předešlých ročnících. Ještě dodejme, že se bude jednat o první sezónu, do které vstoupí boleslavští junioři se statutem Akademie ČSLH.

První zásadní změnou nového ročníku je skutečnost, že v soutěži už nemohou startovat tři starší hráči na takzvanou "výjimku". Loni se jednalo o tři hráče ročníku narození 1995, letos půjde o ročník 1996. Dříve než obvykle tedy skončila kariéra pro několik těchto hráčů, kteří musejí udělat krok vpřed za seniorským hokejem. V juniorce tedy budou letos startovat hráči ročníku 1997 a mladší.

Druhá změna spočívá ve zredukování počtu účastníků v play-off. Ještě v uplynulé sezóně postupovalo do vyřazovacích bojů 16 celků z 18. Pro nový ročník však nastává změna a bojovat o titul nakonec bude jen 8 týmů. Odpadá tak osmifinále a play-off začne až čtvrtfinálovými zápasy v neděli 5. března 2017. Ty se budou hrát nově na čtyři vítězné zápasy, semifinále a finále pak také nově na tři úspěšné duely.

Boleslavští junioři zahájí sezónu na domácím ledě, kde přivítají hned 2. září 2016 v rámci derby nedaleký Liberec. Ve druhém kole pak Středočeši zajíždějí na led Hradce Králové. Základní část ukončí Bruslaři 2. března 2017 taktéž ve FORTUNA Aréně pod hradeckou Bílou věží.

Kompletní rozpis základní části naleznete zde.

Další články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!