BK MLADA BOLESLAV
9. 7. 2016 | Vojtěch Drbohlav

DHL Extraliga juniorů byla rozlosována, Bruslaři začnou sezónu doma proti Liberci

M l. B o l. – Začátkem léta byla Českým svazem ledního hokeje rozlosována DHL Extraliga juniorů, ve které Bruslařský klub bude letos působit už jubilejním desátým rokem. I do nového ročníku povedou tým trenéři Jan Křivohlávek a Boris Žabka, tedy dvojice, která v roce 2015 oslavila s týmem 2. místo v soutěži. Extraliga doznala před sezónou 2016/2017 menších změn než v předešlých ročnících. Ještě dodejme, že se bude jednat o první sezónu, do které vstoupí boleslavští junioři se statutem Akademie ČSLH.

První zásadní změnou nového ročníku je skutečnost, že v soutěži už nemohou startovat tři starší hráči na takzvanou "výjimku". Loni se jednalo o tři hráče ročníku narození 1995, letos půjde o ročník 1996. Dříve než obvykle tedy skončila kariéra pro několik těchto hráčů, kteří musejí udělat krok vpřed za seniorským hokejem. V juniorce tedy budou letos startovat hráči ročníku 1997 a mladší.

Druhá změna spočívá ve zredukování počtu účastníků v play-off. Ještě v uplynulé sezóně postupovalo do vyřazovacích bojů 16 celků z 18. Pro nový ročník však nastává změna a bojovat o titul nakonec bude jen 8 týmů. Odpadá tak osmifinále a play-off začne až čtvrtfinálovými zápasy v neděli 5. března 2017. Ty se budou hrát nově na čtyři vítězné zápasy, semifinále a finále pak také nově na tři úspěšné duely.

Boleslavští junioři zahájí sezónu na domácím ledě, kde přivítají hned 2. září 2016 v rámci derby nedaleký Liberec. Ve druhém kole pak Středočeši zajíždějí na led Hradce Králové. Základní část ukončí Bruslaři 2. března 2017 taktéž ve FORTUNA Aréně pod hradeckou Bílou věží.

Kompletní rozpis základní části naleznete zde.

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov