BK MLADA BOLESLAV
30. 8. 2018 | Vojtěch Tůma

Co nový model přinese, ukáže až sezona, říká Jan Křivohlávek

M l. B o l. – Už na jaře ČSLH schválil novou strukturu a věkové kategorie mládežnických soutěží, od této sezony se budou hrát pouze extraliga juniorů a extraliga dorostu. Nový systém s sebou přináší celou řadu změn a také o nich jsme si povídali s Janem Křivohlávkem. Jak hlavní trenér mladoboleslavské juniorky hodnotí letní přípravu? A s jakými cíli vstupují Bruslaři do ročníku 2018/19?

Pane Křivohlávku, jak jste spokojen s průběhem letní přípravy?

Věříme, že příprava byla kvalitní. K přístupu hráčů během tréninků nemáme žádné výhrady, oproti minulým sezonám jsme se naopak z různých důvodů museli potýkat s docházkou, na což jsme v uplynulých letech nebyli moc zvyklí. Je to věc, která mě velmi mrzí.

Jak byste zhodnotil výkony týmu v přípravných zápasech? A jste spokojen třeba i s turnajem, který letos junioři v Boleslavi pořádali?

Odehráli jsme celkem dvanáct přípravných zápasů. U některých panovala spokojenost, u některých už tolik ne. Boleslavský turnaj splnil to, co jsme od něj očekávali, a ukázal nám, na čem musíme pracovat. O výsledky ani tolik nejde, hlavní je předvedená hra. Největší problém vidím v tom, že naše výkony nejsou stabilní, nedokážeme se vyvarovat častých výkyvů. Nevydržíme hrát stejně celých šedesát minut a dostáváme zbytečné góly, kterých bylo v posledních utkáních opravdu hodně.

Co říkáte na podobu kádru? Přišly nějaké posily?

Do letní přípravy nastoupili všichni kluci, které jsme tu měli, nějaké velké doplnění neproběhlo. Přišel jen Radek Procházka z Chomutova, což je obránce narozený roku 2000. Jinak jsme žádné posily nezískali, spíše se snažíme tvořit mužstvo z hráčů, kteří prošli tímto oddílem a působili tu během minulých dvou sezon. Určitě si necháme širší kádr, v předešlých letech jsme v případě velké marodky povolávali kluky ze staršího dorostu, ale k tomuto kroku už úplně sahat nechci, protože by se jednalo až o tři nebo čtyři roky mladší hráče.

Trochu více probírána je vždy pozice gólmana. Už máte v této otázce jasno?

Do přípravy jsme vstoupili se sedmi brankáři, nebyla to úplně jednoduchá situace, nakonec jsme vybrali čtyři. Kromě naší brankářské dvojice jsme si ještě nechali dva mladé gólmany, kteří před sebou mají kompletní tři roky v juniorské kategorii, klidně se ale může stát, že dostanou prostor už letos. Určitě se s námi budou připravovat, pokusíme se jim někde vyřídit střídavé starty.

Nejsou pro brankáře tři roky v juniorce příliš dlouhá doba?

To, že se juniorská kategorie udělala tříročníkově, je pro gólmany určitě obtížné. Jak už jsem říkal, nám se sešlo sedm gólmanů, některé jsme museli poslat pryč. Umístit kluky, kteří si u nás tolik nezachytají, někam jinam, není vůbec jednoduché, všechny extraligové týmy mají dostatek brankářů. Jsem rád, že skoro všichni hráči, kteří byli naši, ale nevešli se do kádru, budou působit v 1. lize. Mohou tam pravidelně nastupovat, u nás ale určitě nemají dveře zavřené. Do přípravy je znovu vezmeme, mohou se k nám připojit i během sezony při nějaké další pauze.

Od této sezony nově platí model jen se dvěma mládežnickými soutěžemi, extraligou dorostu a extraligou juniorů. Co dalšího tato změna přináší?

Určitě je to velká změna. Co přinese a zda jdeme správným směrem, ukáže až sezona či nadcházející roky. Já jsem nebyl úplně zastáncem tohoto kroku, ale nakonec k němu došlo, takže respektuji to, co nastalo. Všichni jsou zvědaví, jak se v juniorech zapracují ti mladší kluci, protože mezi nimi a o tři roky staršími hráči určitě panují fyziologické rozdíly. Na druhou stranu, když má hráč talent a je hokejově vyspělý, tak si i s tímto problémem musí poradit.

Myslíte, že některé týmy třeba schválně vsadí na starší hráče místo toho, aby dali prostor i těm mladším?

Juniorka je tříročníková, ale ještě dovoluje vzít na výjimku brankáře a tři hráče do pole narozené v roce 1999, takže mezi některými kluky opravdu může být rozdíl čtyř let. Určitě se najdou týmy, které toho využijí. Za nás nikdo z kluků z ročníku 1999 v přípravě nehrál, někteří z nich budou nastupovat mezi muži, mají totiž vyřízené střídavé starty do druholigového Nymburka. V případě větší marodky či špatných výkonů týmů a neuspokojivého postavení v tabulce po nich ale také můžeme sáhnout.

Jaké jsou tedy pro nadcházející ročník cíle?

Víme, jak si soupeři vedli třeba v extralize staršího dorostu, takže očekáváme, že naše skupina (Hradec Králové, Sparta Praha, Pardubice, Liberec a Havlíčkův Brod, pozn. red.) nebude jednoduchá, stejně jako ty ostatní. Pokusíme se o co nejlepší vstup do sezony, půjdeme zápas od zápasu a uděláme maximum pro to, abychom se pohybovali ve vrchní části skupiny. Konkrétní cíle si nedáváme, soutěž je vyrovnaná a stát se může cokoliv.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

21.02.2019

Klub zaplatí pokutu

Šéf Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu a rozdal tři pokuty – Mladá Boleslav zaplatí dvakrát 5 tisíc, Olomouc 5 tisíc korun.

21.02.2019

Se Zlínem na ČT Sport

Zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín odvysílá na svém sportovním kanálu Česká televize. Úvodní vhazování se proto z původních 16 hodin posouvá na 15:20.

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ