BK MLADA BOLESLAV
30. 8. 2018 | Vojtěch Tůma

Co nový model přinese, ukáže až sezona, říká Jan Křivohlávek

M l. B o l. – Už na jaře ČSLH schválil novou strukturu a věkové kategorie mládežnických soutěží, od této sezony se budou hrát pouze extraliga juniorů a extraliga dorostu. Nový systém s sebou přináší celou řadu změn a také o nich jsme si povídali s Janem Křivohlávkem. Jak hlavní trenér mladoboleslavské juniorky hodnotí letní přípravu? A s jakými cíli vstupují Bruslaři do ročníku 2018/19?

Pane Křivohlávku, jak jste spokojen s průběhem letní přípravy?

Věříme, že příprava byla kvalitní. K přístupu hráčů během tréninků nemáme žádné výhrady, oproti minulým sezonám jsme se naopak z různých důvodů museli potýkat s docházkou, na což jsme v uplynulých letech nebyli moc zvyklí. Je to věc, která mě velmi mrzí.

Jak byste zhodnotil výkony týmu v přípravných zápasech? A jste spokojen třeba i s turnajem, který letos junioři v Boleslavi pořádali?

Odehráli jsme celkem dvanáct přípravných zápasů. U některých panovala spokojenost, u některých už tolik ne. Boleslavský turnaj splnil to, co jsme od něj očekávali, a ukázal nám, na čem musíme pracovat. O výsledky ani tolik nejde, hlavní je předvedená hra. Největší problém vidím v tom, že naše výkony nejsou stabilní, nedokážeme se vyvarovat častých výkyvů. Nevydržíme hrát stejně celých šedesát minut a dostáváme zbytečné góly, kterých bylo v posledních utkáních opravdu hodně.

Co říkáte na podobu kádru? Přišly nějaké posily?

Do letní přípravy nastoupili všichni kluci, které jsme tu měli, nějaké velké doplnění neproběhlo. Přišel jen Radek Procházka z Chomutova, což je obránce narozený roku 2000. Jinak jsme žádné posily nezískali, spíše se snažíme tvořit mužstvo z hráčů, kteří prošli tímto oddílem a působili tu během minulých dvou sezon. Určitě si necháme širší kádr, v předešlých letech jsme v případě velké marodky povolávali kluky ze staršího dorostu, ale k tomuto kroku už úplně sahat nechci, protože by se jednalo až o tři nebo čtyři roky mladší hráče.

Trochu více probírána je vždy pozice gólmana. Už máte v této otázce jasno?

Do přípravy jsme vstoupili se sedmi brankáři, nebyla to úplně jednoduchá situace, nakonec jsme vybrali čtyři. Kromě naší brankářské dvojice jsme si ještě nechali dva mladé gólmany, kteří před sebou mají kompletní tři roky v juniorské kategorii, klidně se ale může stát, že dostanou prostor už letos. Určitě se s námi budou připravovat, pokusíme se jim někde vyřídit střídavé starty.

Nejsou pro brankáře tři roky v juniorce příliš dlouhá doba?

To, že se juniorská kategorie udělala tříročníkově, je pro gólmany určitě obtížné. Jak už jsem říkal, nám se sešlo sedm gólmanů, některé jsme museli poslat pryč. Umístit kluky, kteří si u nás tolik nezachytají, někam jinam, není vůbec jednoduché, všechny extraligové týmy mají dostatek brankářů. Jsem rád, že skoro všichni hráči, kteří byli naši, ale nevešli se do kádru, budou působit v 1. lize. Mohou tam pravidelně nastupovat, u nás ale určitě nemají dveře zavřené. Do přípravy je znovu vezmeme, mohou se k nám připojit i během sezony při nějaké další pauze.

Od této sezony nově platí model jen se dvěma mládežnickými soutěžemi, extraligou dorostu a extraligou juniorů. Co dalšího tato změna přináší?

Určitě je to velká změna. Co přinese a zda jdeme správným směrem, ukáže až sezona či nadcházející roky. Já jsem nebyl úplně zastáncem tohoto kroku, ale nakonec k němu došlo, takže respektuji to, co nastalo. Všichni jsou zvědaví, jak se v juniorech zapracují ti mladší kluci, protože mezi nimi a o tři roky staršími hráči určitě panují fyziologické rozdíly. Na druhou stranu, když má hráč talent a je hokejově vyspělý, tak si i s tímto problémem musí poradit.

Myslíte, že některé týmy třeba schválně vsadí na starší hráče místo toho, aby dali prostor i těm mladším?

Juniorka je tříročníková, ale ještě dovoluje vzít na výjimku brankáře a tři hráče do pole narozené v roce 1999, takže mezi některými kluky opravdu může být rozdíl čtyř let. Určitě se najdou týmy, které toho využijí. Za nás nikdo z kluků z ročníku 1999 v přípravě nehrál, někteří z nich budou nastupovat mezi muži, mají totiž vyřízené střídavé starty do druholigového Nymburka. V případě větší marodky či špatných výkonů týmů a neuspokojivého postavení v tabulce po nich ale také můžeme sáhnout.

Jaké jsou tedy pro nadcházející ročník cíle?

Víme, jak si soupeři vedli třeba v extralize staršího dorostu, takže očekáváme, že naše skupina (Hradec Králové, Sparta Praha, Pardubice, Liberec a Havlíčkův Brod, pozn. red.) nebude jednoduchá, stejně jako ty ostatní. Pokusíme se o co nejlepší vstup do sezony, půjdeme zápas od zápasu a uděláme maximum pro to, abychom se pohybovali ve vrchní části skupiny. Konkrétní cíle si nedáváme, soutěž je vyrovnaná a stát se může cokoliv.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.