BK MLADA BOLESLAV
20. 12. 2020 | Jitka Čechová

Co je nového v mládeži? Hráči musí znovu ven a dostali dárky

M l. B o l. – Přechod do stupně s přísnějšími epidemiologickýmipodmínkami bohužel znovu ovlivní i mladoboleslavské mládežníky. Ti teď zhrubatři týdny mohli trénovat po desetičlenných skupinkách na ledě ŠKOENERGO arénynebo vedlejší malé haly (byť se zakrytými dýchacími cestami), čehož se snažilináležitě využít. Teď se ale vrací tam, kde byli před měsícem.

Průběh letošní sezony trápí všechny

Od pátku 18. prosince budou smět mladí hokejisté bez profesionálních hráčských smluv trénovat pouze venku, a to v šestičlenných skupinkách. „Už jsme z toho samozřejmě všichni trochu zoufalí, ale naučili jsme se to brát, jak to je. Nejvíc nás to samozřejmě mrzí kvůli dětem – snad ještě nikdy jsme je neviděli tak nadšené, jako když se před necelým měsícem dozvěděly, že budou moct jít na led,“ říká šéftrenér boleslavské mládeže Petr Haken.

Za úplně odpískanou ještě trenéři mladých Bruslařů sezonu 2020/2021 nepovažují, pořád věří, že se ještě nějakým způsobem rozjede – byť třeba v omezenějším režimu, anebo se prostě protáhne do léta. Český svaz ledního hokeje promýšlí hned několik variant, všechny ale zatím bohužel zůstávají v čistě teoretické rovině.

Bruslaři se neztrácí, horší to může být s těmi menšími

Z logicky věci mnohé z nás napadne, kdo budou na odstávce biti nejvíc – jednak přípravky a prvňáčci, kteří s hokejem teprve začínají a budují si k němu vztah, a jednak samozřejmě na opačném konci řetězce junioři, kteří by měli právě teď rozhodovat o svých osudech. „Pro starší kluky je to samozřejmě velký problém z hlediska budoucnosti. Někdy od 15 let věku hráče je extrémně důležitý doslova každý trénink, zápas. Mám obavu, že tohle je něco, co už jim nikdy nikdo nedokáže nahradit. Stejné starosti, i když trochu jiného druhu, mám ale samozřejmě i o ty menší,“ přiznává Petr Haken. Podle jeho názoru totiž děti v raném věku zkouší víc sportů a za současné situace jsou jim mnohé z nich dostupnější než právě lední hokej. Navíc je tu ještě jedno riziko – hokej je kolektivní hra založená na komunikaci. A právě práci v týmu a komunikaci se teď děti bohužel neučí.

„Nezbývá nám než věřit,“ dodává Haken. Bruslaři měli letos připravený program speciálně pro děti z mateřských školek. Prozatím ho museli „odložit k ledu“, doufají ale, že to nebude natrvalo. Že se ta kolečka opět roztočí.

Co se juniorů týče, trenéři A týmu jich už několik využili. Dominika Vacíka, Gabriela Szturce (tihle dva jsou teď navíc i v prvoligovém Ústí nad Labem) a naposledy se rozhodně neztrácel David Moravec. „Každá taková šance se klukům počítá i v běžných časech, natož v těchto,“ těší Petra Hakena.

Rekordní umístění v hodnocení Akademií

Český svaz ledního hokeje také nedávno vydal žebříček hodnocení mládežnických Akademií v České republice za sezonu 2019/2020. Bruslařům se v něm povedlo rekordně poskočit, ze zadních pozic se totiž přesunuli na slušivé šesté místo. „Samozřejmě nás to velmi těší, na druhou stranu se k tomu ale snažíme přistupovat střízlivě,“ říká šéftrenér Haken, který zároveň dodává, že hodnocení v sobě ukrývá velké množství faktorů, z nichž většina přímo souvisí s faktorem lidským a ten je prostě neuvěřitelně variabilní a nestálý. „Bereme to ale určitě jako jistou motivaci do budoucna, chceme se pohybovat na těch nejvyšších příčkách,“ dodává.

Co teď aneb veselé Vánoce a šťastný nový rok

Jak už bylo řečeno, Bruslaři se znovu vrací do režimu venkovních tréninků maximálně po šesti a také online kondičních tréninků, jaké jsme vám ukazovali zde. „Těší nás, že se nám těm starším opět podařilo domluvit několik tréninkových jednotek na venkovní ploše v Dobříši,“ hlásí Petr Haken. Na otázku, zda vůbec takový „trénink“ o partě šesti kluků k čemu je, odpovídá, že určitě ano. Stejně jako si fotbalista může jít zaběhat ven s míčem nebo basketbalista zadriblovat, i hokejista potřebuje cítit pod nohama led a s hokejkou v ruce se hnát za pukem. Inlinové brusle jsou bohužel jen chabá náhrada.

BK Mladá Boleslav se letos rozhodl své malé a mladé členy alespoň trochu potěšit a podaroval kompletně celou mládež klubovými kulichy. Malá motivace alespoň na chvíli zafungovala, radost ostatně můžete číst dětem přímo z očí na následujících fotografiích.

„Chci poděkovat všem hráčům, jejich rodičům, trenérům a vedení mládežnického hokeje i Bruslařského klubu jako takového, že se současnou situaci snažíme všichni společnými silami zvládnout. Přeji všem pohodové Vánoce a šťastný nový rok,“ uzavírá Petr Haken.

Další články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.