BK MLADA BOLESLAV
20. 12. 2020 | Jitka Čechová

Co je nového v mládeži? Hráči musí znovu ven a dostali dárky

M l. B o l. – Přechod do stupně s přísnějšími epidemiologickýmipodmínkami bohužel znovu ovlivní i mladoboleslavské mládežníky. Ti teď zhrubatři týdny mohli trénovat po desetičlenných skupinkách na ledě ŠKOENERGO arénynebo vedlejší malé haly (byť se zakrytými dýchacími cestami), čehož se snažilináležitě využít. Teď se ale vrací tam, kde byli před měsícem.

Průběh letošní sezony trápí všechny

Od pátku 18. prosince budou smět mladí hokejisté bez profesionálních hráčských smluv trénovat pouze venku, a to v šestičlenných skupinkách. „Už jsme z toho samozřejmě všichni trochu zoufalí, ale naučili jsme se to brát, jak to je. Nejvíc nás to samozřejmě mrzí kvůli dětem – snad ještě nikdy jsme je neviděli tak nadšené, jako když se před necelým měsícem dozvěděly, že budou moct jít na led,“ říká šéftrenér boleslavské mládeže Petr Haken.

Za úplně odpískanou ještě trenéři mladých Bruslařů sezonu 2020/2021 nepovažují, pořád věří, že se ještě nějakým způsobem rozjede – byť třeba v omezenějším režimu, anebo se prostě protáhne do léta. Český svaz ledního hokeje promýšlí hned několik variant, všechny ale zatím bohužel zůstávají v čistě teoretické rovině.

Bruslaři se neztrácí, horší to může být s těmi menšími

Z logicky věci mnohé z nás napadne, kdo budou na odstávce biti nejvíc – jednak přípravky a prvňáčci, kteří s hokejem teprve začínají a budují si k němu vztah, a jednak samozřejmě na opačném konci řetězce junioři, kteří by měli právě teď rozhodovat o svých osudech. „Pro starší kluky je to samozřejmě velký problém z hlediska budoucnosti. Někdy od 15 let věku hráče je extrémně důležitý doslova každý trénink, zápas. Mám obavu, že tohle je něco, co už jim nikdy nikdo nedokáže nahradit. Stejné starosti, i když trochu jiného druhu, mám ale samozřejmě i o ty menší,“ přiznává Petr Haken. Podle jeho názoru totiž děti v raném věku zkouší víc sportů a za současné situace jsou jim mnohé z nich dostupnější než právě lední hokej. Navíc je tu ještě jedno riziko – hokej je kolektivní hra založená na komunikaci. A právě práci v týmu a komunikaci se teď děti bohužel neučí.

„Nezbývá nám než věřit,“ dodává Haken. Bruslaři měli letos připravený program speciálně pro děti z mateřských školek. Prozatím ho museli „odložit k ledu“, doufají ale, že to nebude natrvalo. Že se ta kolečka opět roztočí.

Co se juniorů týče, trenéři A týmu jich už několik využili. Dominika Vacíka, Gabriela Szturce (tihle dva jsou teď navíc i v prvoligovém Ústí nad Labem) a naposledy se rozhodně neztrácel David Moravec. „Každá taková šance se klukům počítá i v běžných časech, natož v těchto,“ těší Petra Hakena.

Rekordní umístění v hodnocení Akademií

Český svaz ledního hokeje také nedávno vydal žebříček hodnocení mládežnických Akademií v České republice za sezonu 2019/2020. Bruslařům se v něm povedlo rekordně poskočit, ze zadních pozic se totiž přesunuli na slušivé šesté místo. „Samozřejmě nás to velmi těší, na druhou stranu se k tomu ale snažíme přistupovat střízlivě,“ říká šéftrenér Haken, který zároveň dodává, že hodnocení v sobě ukrývá velké množství faktorů, z nichž většina přímo souvisí s faktorem lidským a ten je prostě neuvěřitelně variabilní a nestálý. „Bereme to ale určitě jako jistou motivaci do budoucna, chceme se pohybovat na těch nejvyšších příčkách,“ dodává.

Co teď aneb veselé Vánoce a šťastný nový rok

Jak už bylo řečeno, Bruslaři se znovu vrací do režimu venkovních tréninků maximálně po šesti a také online kondičních tréninků, jaké jsme vám ukazovali zde. „Těší nás, že se nám těm starším opět podařilo domluvit několik tréninkových jednotek na venkovní ploše v Dobříši,“ hlásí Petr Haken. Na otázku, zda vůbec takový „trénink“ o partě šesti kluků k čemu je, odpovídá, že určitě ano. Stejně jako si fotbalista může jít zaběhat ven s míčem nebo basketbalista zadriblovat, i hokejista potřebuje cítit pod nohama led a s hokejkou v ruce se hnát za pukem. Inlinové brusle jsou bohužel jen chabá náhrada.

BK Mladá Boleslav se letos rozhodl své malé a mladé členy alespoň trochu potěšit a podaroval kompletně celou mládež klubovými kulichy. Malá motivace alespoň na chvíli zafungovala, radost ostatně můžete číst dětem přímo z očí na následujících fotografiích.

„Chci poděkovat všem hráčům, jejich rodičům, trenérům a vedení mládežnického hokeje i Bruslařského klubu jako takového, že se současnou situaci snažíme všichni společnými silami zvládnout. Přeji všem pohodové Vánoce a šťastný nový rok,“ uzavírá Petr Haken.

Další články

Aktuality

19.04.2021

Bruslaři na kempu repre

Tři mladoboleslavští hokejisté byli nominováni na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa. K reprezentačnímu výběru se v Plzni během příštího týdne připojí útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a gólman Jan Růžička.

Gratulujeme a držíme palce!

16.04.2021

Bruslaři na MS U18

Na mistrovství světa osmnáctek, které se uskuteční od 26. dubna do 6. května 2021 v americkém Texasu, byli nominováni tři mladí Bruslaři. V reprezentačních barvách se objeví obránce David Moravec, útočník Gabriel Szturc a gólman Oliver Šatný.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!

15.04.2021

Nedostupnost webu

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost našeho webu v den sedmého semifinálového utkání s Třincem. Potíže nebyly na straně klubu, ale na straně provozovatele webu, na jehož servery směřovaly hackerské útoky.

11.04.2021

Vacík v reprezentaci

Mladoboleslavský obránce Dominik Vacík se od 13. do 17. dubna zúčastní reprezentačního soustředění kategorie do 20 let ve Vyškově a také dvou přátelských zápasů se Slovenskem.

26.03.2021

Zohorna poprvé v NHL

Radim Zohorna si v noci na 26. března v rámci čtvrtečního hracího dne odbyl svou premiéru v nejslavnější hokejové lize světa. Uvedl se přitom na výbornou, neboť v duelu mezi Pens a Buffalem vsítil rozdílovou trefu!

26.03.2021

Semifinále s Třincem

Bruslaři už znají svého semifinálového soupeře – po nejrychlejším možném vítězství nad Kometou Brno postoupil HC Oceláři Třinec. Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Mladoboleslavští hokejisté budou začínat venku, tedy na ledě Třince, a to v sobotu 3. dubna.