BK MLADA BOLESLAV
2. 11. 2016 | Vojtěch Drbohlav, Jitka Čechová

Cílem je postup do play-off, říká trenér juniorů Jan Křivohlávek

M l. B o l. – DHL Extraliga juniorů za sebou má první třetinu. Bruslaři nevstoupili do sezóny ideálně, ale poté zaznamenali šňůru osmi vítězství v řadě. Po nich však přišly tři prohry, z toho jedna vysoká s Třincem. Jak prozatím hodnotí průběh sezóny hlavní trenér juniorů Jan Křivohlávek? A co říká na postavení týmu v tabulce, situaci kolem brankářů? A jaké cíle mají junioři? Nejen na tyto otázky nabízí odpovědi obsáhlý rozhovor.

Pane Křivohlávku, jak zpětně hodnotíte vstup juniorů do sezóny?

První domácí zápas jsme vyhráli, ale následující zápasy nebyly úplně ideální, především výsledkově. S tím jsme nebyli spokojení. Potom jsme si v šatně nějaké věci vyříkali a usilovně jsme pracovali na tom, abychom je změnili. Potom mužstvo dokázalo zvítězit v prodloužení v Pardubicích. Následně začali hráči podávat velice dobré výkony, duch týmu byl najednou daleko bojovnější než dřív. Došlo to až k vítězné sérii zápasů, která nás samozřejmě potěšila. Po ní jsme ale prohráli tři zápasy za sebou, takže reprezentační pauza, která přišla, je podle mě vhod.

Už jste naznačil vaši vítěznou vlnu osmi vítězných zápasů. To se rozhodně nevidí každou sezónu. Z čeho podle vás vzešla?

Zpočátku ty zápasy z naší strany nebyly až tak ideální. Někdy tam chybělo větší nasazení či sebeobětování. Průběhem času se to změnilo, zlepšilo. V týmu se našla vnitřní síla.

Na druhou stranu jste potom paradoxně v Třinci prohráli vysoko 0:11. Jak je možné, že se to právě po tak úspěšném období stane?

Je to věc která se stává a občas potká i ta nejlepší mužstva v soutěži. My jsme si o to koledovali už v předchozím zápase, kdy jsme se Spartou prohrávali už 0:5. Sice jsme se potom do hry vrátili a ještě jsme bojovali o body. Možná to bylo něco jako předzvěst toho, co se potom stalo v Třinci. Oceláři do toho utkání vstoupili velice dobře, z prvních pěti střel dali tři góly. My jsme se z toho bohužel nedokázali otřepat. V 11. minutě to bylo už 6:0 nebo 7:0. Snažili jsme se to potom už jen nějak dohrát, pokud možno se ctí, aby to nebyla nějaká hodně velká ostuda. Třetí třetinu jsme se snažili pojmout jako přípravu na následující duel v Ostravě. Chtěli jsme ji vyhrát, třeba alespoň 1:0. To se sice nepodařilo, ale druhý den jsme dokázali, že tým se z toho dokáže oklepat a byl to poměrně vyrovnaný zápas.

Na všem špatném by se mělo dát najít něco dobrého. Tak vysoký debakl mohlo být asi i velké upozornění pro hráče, že takhle to nepůjde, že?

Ano, je možné, že po té vítězné sérii mohlo u části týmu dojít k nějakému uspokojení. Na trénincích jsme nebyli nespokojení, mužstvo makalo dobře. Ale úplně dovnitř, do hlav hráčů člověk nevidí. Takové klepnutí přes prsty je pro tým signálem, aby se něco změnilo.

Nakousl jste téma kabiny, co říkáte na před sezónou poskládaný kádr. Sedl si podle vás dobře? Mohl by to být třeba i takový tým jako před dvěma lety?

Každý rok je jiný, hrajeme s jinými hráči. Tento je navíc specifický v tom, že kvůli novému pravidlu u nás nemohli zůstat žádní starší hráči na výjimku. Z loňského týmu tedy zůstali snad jen tři nebo čtyři hráči. První zápasy v sezóně jsme sice prohráli, ale vítězná série zase naznačila, že mužstvo vnitřní sílu má. Každopádně bych ale nesrovnával tento tým s jiným, který jsme měli dřív. Věříme, že hráči si již našli své role v týmu. Vůdčí roli musejí převzít ti, kteří za juniorku hráli loni prvním rokem. Možná to trvalo trochu déle, ale týmu věříme a zdá se, že by to mohlo být na dobré cestě. Soutěž je velice vyrovnaná, jsou v ní samozřejmě velice kvalitní týmy, jako třeba Třinec, který má hodně silné mužstvo.

Zmínil jste už to, že od nové sezóny nesmí nastupovat za juniory starší hráči na výjimku. Kromě toho doznala DHL Extraliga juniorů také změnu v tom, že do play-off postupuje místo 16 jen 8 týmů. Jak to vnímáte?

Loni to tak bylo možná i trochu záměrně ve prospěch reprezentace, aby hráči byli co nejdelší dobu ve hře. Teď přišla tedy změna, že se to zredukovalo, aby bylo opravdu o co hrát. Ve skupině nás je 18, podle mého názoru by bylo dobré, kdyby se hrálo třeba předkolo, aby z něj postupovaly třeba čtyři týmy automaticky do dalšího kola. Tak to ale není a my uděláme všechno pro to, abychom si vybojovali postupovou osmičku.

Zůstaňme ještě u tabulky. Ke konci vítězné série jste dokonce atakovali vrchol tabulky, teď však následoval menší propad na devátou pozici. Jak se zatím díváte na to, že jste na tomto místě?

Mohli jsme se dokonce dostat na první příčku, to se nám však nepodařilo. Ale sezóna je ještě hodně dlouhá a může se stát cokoliv. Tabulka je velice vyrovnaná a jestli třikrát za sebou prohrajete, tak se to brzo projeví. Rádi bychom ale udrželi kontakt se špičkou tabulky.

V týmu máte tři kvalitní gólmany, mezi kterými jistě panuje konkurence. Míváte velké dilema o tom, které z nich postavit do brány?

Měli jsme letní přípravu na to, abychom se rozhodli, s jakým brankářem vstoupíme do sezóny. Vždy je dobré, když gólmani mají nějakou jistotu a vědí, na čem jsou. Rozhodli jsme se pro dvojici Groh-Krofta, s tím že David Marek bude na pozici třetího brankáře. Máme dohodu s druholigovým Nymburkem, že gólmani, kteří nebudou chytat, by mohli nastupovat právě tam. Samozřejmě v případě, že o to v Nymburce budou mít zájem. David Marek tam tedy již na nějaké zápasy byl. Nedávno se však zranil Dominik Groh, kterého nahradil Michal Krofta a především během vítězné série mužstvo podržel. Nyní se Dominik Groh vrátil z marodky a naopak Davidu Markovi se nejspíš rýsuje možnost jiného angažmá tak, aby mohl chytat.

V úvodu sezóny jste si do týmu stáhli z prvoligových Benátek nad Jizerou Kroniho Musliu, který za vás odehrál hodně zápasů. Plánujete jeho opětovné zapojení do benáteckého týmu?

Kroni strávil v Benátkách letní přípravu a hrál i přípravné zápasy. Poté tam nejspíš ale nedostával tolik prostoru, kolik by chtěl, takže se chtěl vrátit k nám. Musím říct, že nám hodně pomohl, protože je to velice kvalitní hráč. Byli jsme domluvení, že během reprezentační přestávky se opět připojí k benáteckému týmu s tím, že ve středu 2. listopadu nastoupil už do utkání proti Frýdku-Místku.

Jak byste popsal průběh reprezentační přestávky a přípravu během ní z pohledu vašeho týmu?

Hráči dostali asi dva dny volna. Snažíme se doplnit nějakou energii, takže jsme se první týden zaměřovali na kondiční a silovou stránku přípravy. Druhý týden byl prostor na herní situace a na přípravu do další části soutěže. Ve středu nás čeká už zápas se Zlínem, přičemž další přestávku budeme mít až od 22. prosince. Máme před sebou tedy velkou porci zápasů, proto se snažíme, co nejvíce potrénovat, abychom byli co možná nejlépe připravení.

Jaký máte výhled na další období? Jaké si dáváte cíle?

Loni jsme během Vánoc měli delší pauzu. Letos končíme až 22. prosince. Kluci samozřejmě dostanou nějaké volno během svátků, ale mezi nimi a Silvestrem se budeme zase muset zodpovědně připravovat na další souboje, které budou následovat po Novém roce. Pauza není dlouhá. Neplánujeme ani žádné přípravné zápasy či turnaje.

S jakým umístěním v tabulce byste byl o Vánocích spokojený?

Já osobně se na tabulku dívám velice málo. V tuto chvíli není důležité, jestli jsme čtvrtí nebo desátí. Pokud mužstvo bude hrát dobře, budeme z toho mít dobrý pocit a sbírat body, tak budeme v tabulce nahoře. Ale pokud nebudeme bodovat, tak se na tabulku můžu dívat jakkoliv, ale asi bychom v ní moc vysoko nebyli. Prvořadým cílem je však postup do play-off, o které se chceme maximálně porvat. Hráči mají velkou šanci to udělat.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

19.04.2021

Bruslaři na kempu repre

Tři mladoboleslavští hokejisté byli nominováni na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa. K reprezentačnímu výběru se v Plzni během příštího týdne připojí útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a gólman Jan Růžička.

Gratulujeme a držíme palce!

16.04.2021

Bruslaři na MS U18

Na mistrovství světa osmnáctek, které se uskuteční od 26. dubna do 6. května 2021 v americkém Texasu, byli nominováni tři mladí Bruslaři. V reprezentačních barvách se objeví obránce David Moravec, útočník Gabriel Szturc a gólman Oliver Šatný.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!

15.04.2021

Nedostupnost webu

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost našeho webu v den sedmého semifinálového utkání s Třincem. Potíže nebyly na straně klubu, ale na straně provozovatele webu, na jehož servery směřovaly hackerské útoky.

11.04.2021

Vacík v reprezentaci

Mladoboleslavský obránce Dominik Vacík se od 13. do 17. dubna zúčastní reprezentačního soustředění kategorie do 20 let ve Vyškově a také dvou přátelských zápasů se Slovenskem.

26.03.2021

Zohorna poprvé v NHL

Radim Zohorna si v noci na 26. března v rámci čtvrtečního hracího dne odbyl svou premiéru v nejslavnější hokejové lize světa. Uvedl se přitom na výbornou, neboť v duelu mezi Pens a Buffalem vsítil rozdílovou trefu!

26.03.2021

Semifinále s Třincem

Bruslaři už znají svého semifinálového soupeře – po nejrychlejším možném vítězství nad Kometou Brno postoupil HC Oceláři Třinec. Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Mladoboleslavští hokejisté budou začínat venku, tedy na ledě Třince, a to v sobotu 3. dubna.