BK MLADA BOLESLAV
28. 11. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Chybovali jsme, litoval Ivan Ďurač prohry s Kladnem

M l. B o l. – V utkání 24. kola DHL Extraligy juniorů mezi BK Mladá Boleslav a HC Rytíři Kladno padlo hodně branek. Zpočátku Kladno potrestalo chyby domácího celku, jenže Bruslaři se zlepšili a díky povedené druhé třetině otočili stav utkání. Jenže ve třetí třetině hosté vyrovnali a znovu otočili. Dokonce gólem, který padl z ofsajdu. Křivdy se ale stávají a boleslavští junioři dobře vědí z vlastních bohatých zkušeností, že nejlepší je na to co nejrychleji zapomenout. Po skončení zápasu jsme vyzpovídali Ivana Ďurače (1+1), který je nejproduktivnějším hráčem týmu a také už sbírá zkušenosti i v Tipsport extralize.

Ivane, jak jste se na těžký zápas s Kladnem připravovali?

Trénovali jsme jako na každý zápas na maximum, byli jsme si vědomi toho, že to bude těžké. Bohužel nám to nevyšlo, v první třetině jsme byli horší, ale ta druhá nás nakopla.

Na začátku vám Kladenští dali góly téměř z ničeho. Co jste se snažili před druhou třetinou změnit?

Určitě jsme nechtěli, aby docházelo k nějakým přečíslením tři na dva nebo dva na jednoho. To se nám víceméně dařilo, na jejich straně ale stálo hodně štěstí.

Zejména ve druhé třetině jste hráli velmi dobře z taktického hlediska, ale v té třetí jste udělali chyby. Jak jste to viděl vy?

Poté, co jsme dostali na 4:4, tak bylo jasné, že už to bude vabank. Snažili jsme se rychle vyhrávat buly a tlačit se do brány. To ale bohužel nevyšlo. Naopak se hosté dostali do brejku, že kterého rozhodli.

Letos se vám daří v juniorce zejména z osobního hlediska – jste nejproduktivnější hráč týmu. V čem hledat příčinu?

Hodně mi dala suchá příprava s A týmem a také přípravné zápasy s ním. To mě hodně motivuje a snažím se k tréninkům přistupovat co nejlépe.

Čas od času naskočíte i do zápasů Tipsport extraligy za Mladou Boleslav. V čem se liší právě Tipsport extraliga a DHL Extraliga juniorů?

Je to hodně o zkušenostech. V Tipsport extralize si hráč v klidu podrží kotouč, má velký přehled, je rychlejší a i hra je více tvrdší. Také jsou mnohem rychlejší přechody z obranného do útočného pásma.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Slavia Praha
BK Mladá Boleslav