BK MLADA BOLESLAV
28. 11. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Chybovali jsme, litoval Ivan Ďurač prohry s Kladnem

M l. B o l. – V utkání 24. kola DHL Extraligy juniorů mezi BK Mladá Boleslav a HC Rytíři Kladno padlo hodně branek. Zpočátku Kladno potrestalo chyby domácího celku, jenže Bruslaři se zlepšili a díky povedené druhé třetině otočili stav utkání. Jenže ve třetí třetině hosté vyrovnali a znovu otočili. Dokonce gólem, který padl z ofsajdu. Křivdy se ale stávají a boleslavští junioři dobře vědí z vlastních bohatých zkušeností, že nejlepší je na to co nejrychleji zapomenout. Po skončení zápasu jsme vyzpovídali Ivana Ďurače (1+1), který je nejproduktivnějším hráčem týmu a také už sbírá zkušenosti i v Tipsport extralize.

Ivane, jak jste se na těžký zápas s Kladnem připravovali?

Trénovali jsme jako na každý zápas na maximum, byli jsme si vědomi toho, že to bude těžké. Bohužel nám to nevyšlo, v první třetině jsme byli horší, ale ta druhá nás nakopla.

Na začátku vám Kladenští dali góly téměř z ničeho. Co jste se snažili před druhou třetinou změnit?

Určitě jsme nechtěli, aby docházelo k nějakým přečíslením tři na dva nebo dva na jednoho. To se nám víceméně dařilo, na jejich straně ale stálo hodně štěstí.

Zejména ve druhé třetině jste hráli velmi dobře z taktického hlediska, ale v té třetí jste udělali chyby. Jak jste to viděl vy?

Poté, co jsme dostali na 4:4, tak bylo jasné, že už to bude vabank. Snažili jsme se rychle vyhrávat buly a tlačit se do brány. To ale bohužel nevyšlo. Naopak se hosté dostali do brejku, že kterého rozhodli.

Letos se vám daří v juniorce zejména z osobního hlediska – jste nejproduktivnější hráč týmu. V čem hledat příčinu?

Hodně mi dala suchá příprava s A týmem a také přípravné zápasy s ním. To mě hodně motivuje a snažím se k tréninkům přistupovat co nejlépe.

Čas od času naskočíte i do zápasů Tipsport extraligy za Mladou Boleslav. V čem se liší právě Tipsport extraliga a DHL Extraliga juniorů?

Je to hodně o zkušenostech. V Tipsport extralize si hráč v klidu podrží kotouč, má velký přehled, je rychlejší a i hra je více tvrdší. Také jsou mnohem rychlejší přechody z obranného do útočného pásma.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!