BK MLADA BOLESLAV
12. 6. 2007 | Michal Miškovský

Chyběl mi jen týmový úspěch, říká Filip Šindelář

M l a d á B o l e s l a v - V minulé sezoně často pendloval mezi Mladou Boleslaví a Libercem. Zatímco ve středočeském klubu byl dvojkou, v Liberci dostal několikrát možnost ukázat své schopnosti v extralize. Letos je však jeho pozice jiná. Měl by být jedničkou v Mladé Boleslavi. Řeč je o Filipu Šindelářovi (na snímku).

Jak byste s odstupem času zhodnotil minulou sezonu ve vašem podání?

“Myslím si, že to bylo z mé strany dobré, jen mi chyběl týmový úspěch.“

Měl jste možnost několikrát si chytat za extraligový Liberec, ale v Mladé Boleslavi bylo vaším úkolem převážně krýt záda Martinu Altrichterovi. To není obvyklé, že?

“Samozřejmě jsem z toho nebyl nijak nadšený, ale já jsem bral odchytané zápasy za Bílé Tygry, dá se říci, jako že jsou “navíc“.“

Letos však máte větší šanci stát se pevnou jedničkou týmu. Odešel Martin Altrichter, naopak do Boleslavi zamířil mladý Martin Růžička, cítíte to stejně?

“Já doufám, že si místo v brance vybojuji. Koneckonců, s tím vstupuji do této sezony.“

V Liberci jste odvedl dobrou práci. Vedení Mladé Boleslavi po sezoně prohlásilo, že o Vás má zájem několik extraligových klubů. Nemrzí Vás, že se přestup nepovedl?

“Trochu ano. Každý chce hrát nejvyšší soutěž, ale teď jsem prodloužil smlouvu tady, takže nyní budu chytat v Boleslavi první ligu.“

Můžete prozradit, které týmy z extraligy o Vás měly zájem?

“Nemůžu, neboť to ani já sám nevím.“

Existuje možnost, že byste v příští sezoně opět navlékl dres extraligového Liberce?

“To nevím. Záleží to hlavně na dohodě obou klubů.“

Co očekáváte od příští sezony?

“Pochopitelně chceme okupovat nejvyšší příčky v tabulce a poprat se o postup do extraligy.“

Děkuji za rozhovor.

Další články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).