BK MLADA BOLESLAV
27. 9. 2011 | Daniel Langer

Chtělo by to ubojovat jeden zápas, pak bude lépe, věří Jaroslav Hübl

M l. B o l. - Odchytal nejlepší utkání v boleslavském dresu, přesto to Bruslařskému klubu na body nestačilo. Jeden inkasovaný gól stačil, aby si Bílí Tygři pod Ještěd odvezli všechny body. Mladá Boleslav sice zlepšila defenzivu, nedařilo se ji ale vytvářet gólové šance a na kontě vstřelených branek zářila na výsledkové tabuly velká nula. Na střídačce se poprvé od barážových utkání objevil sportovní manažer Milan Hnilička, aby svým kolegům pomohl při práci s týmem. Bohužel pro Středočechy to tentokrát nestačilo.

Jaroslave, další domácí zápas, další prohra. Sice pouze jeden inkasovaný gól, ale stačilo to. Jak vypadalo utkání z vašeho pohledu?

Pro nás to bylo strašně těžké utkání. Po tom posledním dějství zápasu s Třincem jsme chtěli navázat na předchozí třetiny, kde jsme hráli poměrně dobře. Myslím, že se nám to povedlo, jen škoda, že jsme neměli víc štěstí v zakončení.

Už před zápasem přišly změny v kádru, do Plzně odešel Jiří Marušák. Víte o nějakých dalších přestupech?

Bylo nám řečeno, že nějaké trejdy přijdou, aby si nikdo nemohl být jistý svým místem a musel makat na sto dvacet procent. Jestli chcete nějaké konkrétní jméno, musíte se zeptat trenéra Jeřábka, nebo pana Hniličky.

Byly to pro vás klíčové momenty, postavit se do branky po té poslední třetině s Třincem a dokázat si, že můžete v Boleslavi odchytat dobré zápasy?

Z těch prvních čtyřiceti minut jsem si vzal to pozitivní a s tím šel do brankoviště. Dozadu jsme to odehráli celkem dobře, bohužel se nám nepodařilo dát góly.

Vy už máte něco za sebou, pamatujete si takto špatný vstup do sezóny?

Pár špatných startů už jsem zažil, ale takto hrozný ne. Prohrálo se pár zápasů, ale ne pět v řadě. Sráží nás to strašně dolů, chtělo by to jeden ubojovaný zápas, třeba jako ten dnešní, vyhrát. Potom snad bude lépe.

V pátek jedete na Kladno, potom uvítáte doma Litvínov...

Pro naši situaci klíčová utkání, oba kluby sice prožívají povedený vstup do sezóny, jejich pozice ale z mého pohledu není dlouhodobě udržitelná. Ty nejlepší týmy budou vyhrávat neustále, spíše očekávám, že tyhle se budou pohybovat okolo nás. Bez okolků - jsou to týmy, které budeme muset porážet.

Dnes jste odehráli nejlepší defenzivní a nejhorší ofenzivní utkání. Šlo o taktický záměr, podřídit útok obraně?

Přesně tak, potřebovali jsme utkání, ze kterého by jsme se odrazili a základem je nedostávat tolik branek. Když dáme tři branky, musí to stačit na vítězství. Dnes jsme položili v obraně dobrý základ, příští nám snad vyjde i ta útočná fáze.

Prospěla podle vás týmu přítomnost Milana Hniličky na střídačce.

Určitě. Milan je velký hráč a spoustu toho zažil, hodně nám toho může v situacích, kdy jde do tuhého, poradit. Každá rada je pro nás dobrá, podle mě se to osvědčilo už v baráži.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav