BK MLADA BOLESLAV
10. 1. 2021 | Adéla Kvapilová

Chtěl jsem to dostat na bránu. Jsem rád, že to tam padlo, raduje se David Moravec

M l. B o l. – Třetí zápas proti Olomouci, třetí výhra. Bruslaři v nedělním duelu měli od úvodních minut utkání ve své režii. Po počáteční periodě vedli už 3:0. Svůj první extraligový gól si vystřelil teprve sedmnáctiletý David Moravec. „Myslím si, že jsme začali dobrým vstupem do zápasu. Hráli jsme hlavně dobře do defenzívy, což se nám vyplatilo,“ komentoval mladý bek vítězství nad Hanáky 4:2.

Mladá Boleslav od počátku působila aktivněji, což se následně podepsalo na průběhu utkání. „Myslím si, že jsme začali dobrým vstupem do zápasu. Měli jsme super první třetinu, kde padly tři góly, čímž jsme jim odskočili. Hlavně jsme hráli dobře do defenzívy, což se nám vyplatilo. V útoku jsme proměnili šance, které jsme proměnit měli,“ hodnotí na úvod souboj s Hanáky mladý obránce.

V první třetině se podařilo Středočechům vstřelit tři branky. Byl to hlavní faktor, který ovlivnil hru? „Myslím si, že jo. Jak říkám, tím jsme se dostali do zápasu, což bylo pro nás klíčové,“ souhlasí David Moravec.

Sedmnáctiletý obránce v tomto střetnutí zaznamenal svůj premiérový gól v extralize. „Kluci v rohu dobře vybojovali puk, pak mi to dali nahoru, já jsem z první golfem vystřelil a nějak to tam padlo,“ popisuje trefu a dodává: „Chtěl jsem to hlavně dostat na bránu, aby to kluci tečovali. Jsem rád, že to tam padlo.“

Má stejné jméno jako olympijský vítěz, ale v příbuzenství s medailistou z Nagana není. „S Davidem Moravcem nemám nic společného,“ říká boleslavská naděje na závěr.

Kompletní rozhovor naleznete na YouTube:

Související články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.