BK MLADA BOLESLAV
28. 5. 2021 | Lukáš Chuchválek

Chci soupeře nahánět a ne být naháněn, hlásí nováček v týmu Pavel Pýcha

M l. B o l. – Do týmu Bruslařů zamířil obránce Pavel Pýcha, jenž v uplynulém ročníku působil v Českých Budějovicích, jejichž je odchovancem, a s nimiž zažil dlouholeté boje o extraligu, kterou před rokem coby kapitán pro Motor vybojoval. Nyní však míří do města automobilů, kde bude zlepšovat své hokejové dovednosti a snažit se být, jak řekl vlastními slovy, tím, kdo bude nahánět soupeře, a nebýt tím naháněným. Těší se i na Ligu mistrů, která se po letech do Mladé Boleslavi opět vrací a přinese zajímavé souboje se zahraniční konkurencí, ve kterých chce být úspěšný.

Pavle, nedávno jste se přesunul z Českých Budějovic do Mladé Boleslavi. Jakým způsobem se tento přestup zrodil?

Dostal jsem nabídku od Mladé Boleslavi a rozhodl jsem se ji přijmout. Nastínili, co by ode mě čekali, a zároveň co od toho očekáváme obě strany. A tak jsme se dohodli.

Jak dlouho jste byl s Mladou Boleslaví v kontaktu?

Všechno kolem tohoto přestupu se dolaďovalo okolo měsíce až měsíce a půl.

V Českých Budějovicích jste znal Conora Allena a Brandona Aldersona, kteří v Mladé Boleslavi působili. Ovlivnili nějak tito dva hráči vaše rozhodování?

Pobavili jsme se o tom s Conorem Allenem. Zeptal jsem se ho ještě předtím, než jsem se do kontaktu s Boleslaví dostal. Ptal jsem se samozřejmě, jak to tady funguje a tak, a Conor mi řekl, že je všechno pozitivní. Také jsem se bavil s Honzou Růžičkou, se kterým jsem trénoval v létě ve stejné skupině, takže mi řekl nějaké informace.

Pan Nedorost vás při vašem příchodu chválil pro přesilovky a vaši výtečnou rozehrávku, také pro vaše zlepšování se s každým rokem. Jaký posun vpřed od sebe v následující sezóně očekáváte?

Těžko říct, jak velký posun bude, ale chci se ještě zlepšit v nějakých těch věcech, ve kterých mám ještě potenciál se zlepšit. Ať už je to obranná fáze nebo fyzická hra. V tom mám určité rezervy, takže na tom chci zapracovat. A určitě chci zapracovat i na útočné hře. Vždycky to může být lepší, takže bych se zase chtěl nějak posunout. Teď jsem nějaký progres udělal každý rok, takže doufám, že v tom tedy budu pokračovat dál.

V Budějovicích jste odehrál, když se podíváme jen na hráčské statistiky, slušnou sezónu s mnoha góly a asistencemi (10+16, pozn. red.) Popíšete, jaká ta sezóna z vašeho hlediska byla?

Z týmového hlediska to byla těžká sezóna. Spoustu zápasů jsme prohrávali. Přeci jen, 33 bodů hovoří za vše a nebylo to lehké, opravdu vůbec. Nikdy předtím v kariéře jsem nezažil, abychom s týmem skončili takto poslední. Z osobního hlediska to byla moje první sezóna v extralize a zezačátku jsem moc nevěděl, do čeho jdu. Přesilovky nám celkem fungovaly, takže jsem v nich nasbíral nějaké body. Ale mohlo to být určitě lepší jak z osobního, tak z týmového hlediska.

Mohla dle vás ovlivnit hru i skutečnost, že nikdo nebyl pod takovým tlakem, jelikož se ve spodních patrech nehrálo o sestup?

To nevím, to asi není úplně otázka na mě. Ale nějakou roli to asi mohlo hrát. Kdyby se sestupovalo, určitě by se s tím něco muselo dělat. Takhle se to dohrálo, jak se to dohrálo. Těch 33 bodů určitě nebyla dobrá vizitka.

Jaká pro vás byla Mladá Boleslav soupeř, krom toho, že vzhledem k vašim dřívějším sezónám strávených v Rakousku a v 1. lize pro vás představovala soupeře neznámého?

Musím říct, že proti Mladé Boleslavi se nehrálo dobře, celý tým výborně bruslil a dohrávali souboje. Takže to nebylo vůbec nic jednoduchého. Čtyřikrát nad námi vyhráli a jen jeden zápas byl vyrovnaný. Vcelku ty zápasy byly náročné fyzicky a nedali nám opravdu ani na chvilku vydechnout, napadali, a nebylo to vůbec příjemné.

V následující sezóně se to pro vás nejspíš otočí, budete to teď naopak vy, kdo nedá soupeři dýchnout. Je to tak?

Jo. Věřím, že tak to v Mladé Boleslavi bude. Co jsem se i bavil s ostatními lidmi, tak říkali, že v tomto trendu chtějí pokračovat. Jsem tedy rád, že budu na té straně, co se bude snažit soupeře nahánět a nebudu ten, který bude naháněný. Takže uvidíme, jak to bude vypadat potom v sezóně.

V uplynulém ročníku Mladá Boleslav zaznamenala nejlepší výsledek v dějinách klubu natažením semifinále do sedmého zápasu. Sledoval jste počínání Bruslařů v play-off?

Ano, zápasy play-off jsem sledoval, jelikož jsem byl po operaci a strávil jsem veškerý ten čas doma. Koukal jsem na většinu zápasů. Myslím si, že Boleslav hrála výborně a v Třinci jim chyběl opravdu jen kousek, aby postoupili do finále. Určitě by to byl úspěch.

Třeba se tam dostaneme v té další sezóně. Zmínil jste, že máte za sebou operaci. Co se přihodilo?

Nějakou dobu jsem měl problémy s pravým ramenem a po jednom vyšetření mi doktoři doporučili, že bych měl podstoupit operaci toho ramene. Tak jsem v čase, kdy zbývalo nějakých deset kol do konce základní části, byl na operaci. Snad to už teď bude v pohodě.

Doufejme. Prozatím platí, že má klub na konkrétní stanovení sportovních cílů do další sezóny zatím čas, ale již se blíží hokejová Liga mistrů. Těšíte se na ni?

Musím říct, že jsem rád, že se zde Champions League bude hrát. Přeci jenom, konfrontace se zahraničními týmy je určitě přínosná a je dobré vidět, jak ten hokej funguje jinde ve světě. Uvidíme, jak to pro nás v takovém střetnutí dopadne.

Co se týče Ligy mistrů, tak víte, že majitel klubu pan Plachý při hodnocení uplynulé sezóny poznamenal, že by v mezinárodním kolbišti chtěl zaznamenat úspěch?

Tak samozřejmě, vyhrávat chtějí všichni každý zápas. Nikdo nechce být tím poraženým, takže i já věřím tomu, že můžeme být úspěšní i v této soutěži. Los je těžký, ale určitě zajímavý. Těším se.

Máte už zařízené bydlení? Budete bydlet v Mladé Boleslavi?

Teď v nejbližší době se chystáme s přítelkyní stěhovat. Zatím hledáme byt, který by se nám líbil. A pak se budeme stěhovat do Mladé Boleslavi.

Nyní máte dovolenou. Kromě léčby ramena a hledání bytu, jak ji trávíte?

Nějakou dobu již trénuji, jelikož jsem měl předtím dlouhou pauzu. Spolu se svým kondičním trenérem, s kterým spolupracuji již dva roky, se již zhruba měsíc připravuji na novou sezónu. Ve volném čase se toho nyní stejně moc dělat nedá, takže chodíme s přítelkyní a s pejskem na procházky, většinou někam do přírody.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.