BK MLADA BOLESLAV
4. 4. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Chceme ještě jednou vyhrát, říká před čtvrtým zápasem Martin Rýgl

M l. B o l. – Boleslavští hokejisté nestačili na Liberec ani potřetí v této sérii. Hosté podali opět kompaktní výkon podpořený obrannou hrou a čistým kontem Jána Lašáka. Bruslaře mohou mrzet především nevyužité přesilovky, zejména ta pět na tři. Své o tom ví i obránce Bruslařského klubu Martin Rýgl, který se ohlédl za dalším nepovedeným utkáním. Jak ale připoměl, Boleslavští se rozhodně nemají za co stydět, vždyť hrají premiérové semifinále play-off.

Mladé Boleslavi se třetí semifinálový duel s Bílými Tygry nevydařil podle jejich představ. Středočeši brzy inkasovali a na góly Liberce už nedokázali odpovědět. Středočeši se trápili hlavně v přesilovkách. "Myslím si, že v první třetině bylo klíčové, že se nám nepodařilo vstřelit gól v situaci pět na tři při přesilové hře. Pak jsme měli několik přesilových her pět na čtyři, ale bohužel jsme je sehráli velmi špatně," ohlížel se za touto nevydařenou herní disciplínou na tiskové konferenci trenér Marian Jelínek.

Některé početní výhody Mladé Boleslavi byly narušeny také tím, že došlo k bitkám nebo hromadným strkanicím, které přišly zrovna v momentě, kdy měli domácí solidní tlak. "Je možné, že se je Liberec snaží vyvolávat cíleně a jde tam do toho s tím úmyslem. Je totiž pravda, že jsme měli tlak, ale po těch vyloučeních už to nebylo ono," říká Martin Rýgl.

"Říká se to lehce, ale do dalšího utkání chceme vstoupit lépe a chceme ho co nejlépe zvládnout. Rozhodně to není jen fráze, dáme do toho všechno. Potřebovali bychom dát góly a musíme se tlačit víc do brány, hlavně v přesilovkách, protože při hře pět na pět v této sérii skoro žádné branky nepadají," ví obránce s číslem 12, který chce, stejně jako jeho spoluhráči udělat ještě alespoň jednu vítěznou radost boleslavským fanouškům.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov