BK MLADA BOLESLAV
7. 9. 2021 | Vojtěch Drbohlav

Chceme hrát minimálně stejně jako loni, vyhlíží klub novou sezónu

M l. B o l. – Představitelé BK Mladá Boleslav věří, že se mu podaří navázat na loňskou úspěšnou sezónu. Podle majitele Jana Plachého je cílem Bruslařů hrát minimálně stejně jako loni. Padlo to na oficiální tiskové konferenci, kterou Bruslaři pořádali v úterý.

"Přál bych si, abychom hráli v klidných vodách, v nějaké lepší polovině tabulky a víme, že to bude těžká sezona, jeden sestupuje přímo a předposlední jde do baráže," řekl většinový majitel klubu Jan Plachý. Byl by rád, kdyby Bruslaři podávali minimálně stejné výkony jako v předchozí sezóně.

Podobně se vyjádřil také sportovní ředitel klubu Radim Vrbata. Podle něj se podařilo doplnit hráčský kádr, Bruslaři by však rádi ještě posílil. Za "totálně vybrakovaný" ale označil trh s hráči, což je podle něj způsobeno tím, že letos v Tipsport extralize působí 15 týmů. "Věděli jsme, že nějaké hráče ztratíme, chtěli jsme přivést adekvátní náhrady. Na papíře jsme s tím kádrem spokojení, máme tam ale ještě místa, která bychom rádi doplnili. Extraligu hraje 15 týmů, takže ten trh je totálně vybrakovaný," řekl Vrbata s tím, že některé kluby podle něj mají na hráče ještě připravené peníze, očekává se však, kteří hráči vypadnou v zámoří a vrátí se případně zpět do Evropy.

Trenér Pavel Patera věří, že jsou jeho svěřenci na start nejvyšší soutěže, která začne v pátek 10. září, dobře připraveni. "Máme jednoho z asi nejlepších kondičních trenérů v republice. Doufáme, že kluci budou dobře připravení," řekl Patera. Zmínil také zkušenost z Ligy mistrů, která by podle něj měla Bruslařům pomoci připravit se na Tipsport extraligu. "Chtěli bychom navázat na tu loňskou sezónu, když to půjde, tak to posunout," doplnil Patera.

Klub také bilancoval nad zápasy Ligy mistrů, v rámci nichž se Bruslaři představili proti švédské Frölundě a finským Helsinkám. Začátkem října odehrají také dvojzápas proti švýcarskému Curychu. "My to vnímáme jako odměnu, dejme tomu za ty poslední dvě sezony, kdy se nám sportovně hodně dařilo. Vážíme si toho, že to můžeme hrát. Myslím si, že se po těch dvou víkendech nemáme za co stydět," řekl generální manažer klubu Jan Tůma.

"V Lize mistrů jsme měli kvalitní soupeře, mohli jsme se srovnávat s evropským hokejem. Ty zápasy, až na ten první s Frölundou, byly vyrovnané, doplatili jsme ale na produktivitu, kde byla vidět lepší kvalita soupeřů," řekl Ševc.Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)

Další články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav