BK MLADA BOLESLAV
2. 10. 2011 | Daniel Langer

Chceme dál stoupat tabulkou a začít plnit stanovené cíle, říká David Výborný

M l. B o l. - Mladá Boleslav se po hororovém počátku sezóny, ve kterém nedokázala v pěti utkáních posbírat ani bod, začíná zvedat. Proti Kladnu a Litvínovu získal Bruslařský klub bodíků hned pět a rázem se odlepil z posledního místa. Velký podíl má na úspěších první útok vedený kapitánem Davidem Výborným (na snímku). Zkušený centr nechal v nedělním utkání nahlédnout boleslavské publikum pod pokličku opravdového mistra a jeho první soutěžní branka znamenala tři body.

Davide, na první gól jste čekal do sedmého kola. Necítil jste už zvýšený tlak na svou osobu?

Nemyslím si, že jsem tu vyloženě od střílení branek, spíš bych je měl připravovat. Přesto je příjemné se trefit. Ještě je to umocněné tím, že šlo o vítěznou branku.

Jak vypadala celá situace z vašeho pohledu?

Byla to taková tradiční akce zpoza branky. Hodně to zkouším, tentokrát jsem ale místo nahrávky volil střelu a vyšlo to.

Hodně se projevila vaše zkušenost, mladší hráč by možná zakončení uspěchal. Vy jste se ale neukvapil, připravil si ideální pozici a zavěsil...

Volke hodně spoléhá na hru holí a tušil jsem, že půjde k zemi. Počkal jsem si a podařilo se mi trefit to tak, že to skončilo v brance.

Ze vstřelené branky jste měl evidentně velkou radost. To oslavné gesto mělo nějaký hlubší význam?

Jednoduše emoce, konečně jsme vedli, spadlo to z nás. I když jsme věděli, že nás čeká ještě přes dvacet minut těžké práce.

Pomohlo vám, že jste dali první branku a soupeře nepustili do vedení?

Hrálo se nám lépe, na mysl nám samozřejmě přišel průběh utkání s Třincem, tentokrát jsme to ale zvládli. Hodně nás podržel gólman.

Jaroslav Hübl v Litvínově dlouhá léta působil, bavili jste se s ním o tom, s jakou taktikou bude nejlépe na Severočechy vyrukovat?

Určitě, něco nám naznačil a evidentně to neslo ovoce.

Najednou jste po pěti utkáních byli dvakrát schopni udržet dobrý výsledek. Čím to, že nastala taková změna?

Po těch zápasech, co jsme hráli hurá hokej, jsme poněkud změnili systém, soustředíme se více na defenzivu. Nemáme mužstvo na to, abychom válcovali všechny soupeře o třídu, spíše to bude o takovýchto bojovných zápasech.

Vůle zvítězit z Boleslavi dnes doslova čišela, hráči předvedli velkou obětavost...

Tak by to mělo být každé utkání. Litvínov hrál na hraně maximálního rizika, trochu nám k tomu výsledku pomohlo i štěstí.

Získali jste skalp toho času lídra tabulky. Hodně cenné vítězství, že?

Už na rozbruslení bylo vidět, že jsou v lepší pohodě než my a že si více věří. Doufám, že nás tato výhra nakopne do dalších zápasů.

Už nejste na poslední přičce, pro psychiku je asi dobré, že se už nepohybujete na tom úplném chvostu tabulky, že?

Pro nás skvělé. Bylo to ubíjející, jsem rád, že už nejsme poslední. Chceme ale stoupat dál a začít plnit cíle, které byly nastaveny před sezónou.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav