BK MLADA BOLESLAV
21. 7. 2018 | Vojtěch Drbohlav

Chceme, aby se tu opět hrál hokej, který baví lidi, říká Martin Látal

M l. B o l. – Útočník Martin Látal (na snímku) zůstal místo červencové dovolené v Mladé Boleslavi, kde s některými svými spoluhráči chodí dobrovolně trénovat. V rozhovoru pro klubový web mluví také o svém náhlém odchodu do Hradce Králové, ale mnohem víc se těší z opětovného návratu do města automobilů. "Doufám, že tu bude hrát minimálně takový hokej, jaký se tu hrával. Aby bavil lidi, ale i nás. Určitě je to trochu náročnější než nějaký ťukec, ale přináší to ovoce, takže já se na to moc těším," říká třicetiletý útočník.

Kdy jste se dozvěděl, že se vrátíte zpět do Mladé Boleslavi?

V Hradci Králové skončila sezóna a probírali jsme, že bych tam ještě zůstal. Ale během pár dní jsem se dozvěděl, že se vracím zpět do Mladé Boleslavi.

Bylo to tedy tak, že jste si myslel, že zůstanete v Hradci Králové a nabídka na návrat zpět přišla zničehonic?

Byl jsem v kontaktu s panem majitelem Plachým a domlouvali jsme se, že když bude možnost, tak se vrátím. Neřekl bych, že to bylo úplně zničehonic.

Tím, že jste se vrátil zpět do Mladé Boleslavi, která v loňském roce postrádala svůj styl hokeje, který ji zdobil v minulých letech, se od vás nejspíš opět hodně očekává. Jak moc se cítíte být pod tlakem?

Tlak na mě byl vždycky, obzvlášť, když tu byl můj otec. Tlak je vytvořený tím, že vám lidi vyčítají každou chybu. Musíte dělat všechno vzorně, protože jste každý den pod drobnohledem. Tlak si samozřejmě připouštím, ale už jsem na to docela zvyklý.

Jaký je vlastně váš pracovní vztah s vaším otcem, opětovným sportovním manažerem Bruslařského klubu? Jak často vám třeba po zápase volá nebo za vámi přijde a řekne: „Tohle jsi měl udělat jinak“?

Z jeho strany je ke mně velká upřímnost. Dost často, třeba i minulý rok, kdy ještě nepracoval v Mladé Boleslavi, za mnou přijel a já jsem si myslel, že jsem odehrál dobrý zápas. Táta to ale celé zbojkotoval. Snaží se mi radit, ale já mám trochu svou hlavu (úsměv).

Takže ho moc neposloucháte?

Moc ne, moc neposlouchám. Ale co se třeba běžného života týče, tak to si poradit nechám. (úsměv)

Pojďme se ještě naposledy zastavit u Hradce Králové. Jak se ohlížíte za vaším angažmá na východě Čech?

Byl jsem tam spokojený. Začátek byl pro mě docela šok. Nečekal jsem, že mě Boleslav takhle...nevím jak to nazvat. Asi odstraní. Jo, asi bych to tak nazval. Z toho jsem se popravdě docela dlouho dostával. Na začátku mi to vůbec nedošlo, pak jsem si to tedy začal postupně uvědomovat. A po měsíci v Hradci už jsem si docela zvykl a cítil jsem se tam dobře. Mrzí mě, že se tam neudělalo aspoň finále, protože to mužstvo tam na finále poskládané bylo.

Jak hodnotíte letní přípravu tady v Mladé Boleslavi. Ta se totiž v podstatě vrátila zpět do „starých kolejí“, jak ji dobře znáte ještě z doby, kdy tu trénoval pan Výborný. Co vám osobně vyhovovalo více? Loňský, nebo ten, řekněme pro Boleslav zažitý, model?

Každá příprava má něco. Ale minulý rok, to se říkalo, že to bylo něco moderního. Já si ale nemyslím, že by to přineslo nějaké ovoce. To poznáte totiž už na pocitu hráče, jak se cítí v sezóně na ledě. Hodně kluků včetně mě jsme se zpočátku na ledě necítili vůbec dobře. Mně osobně vyhovuje více styl pánů trenérů Výborného a Jelínka. To byly sice delší a tvrdší tréninky, ale bez toho to bohužel nejde. Myslím si, že je jedině dobře, že jsme se k tomu vrátili zpět.

Realizační tým má dovolenou, ale když jsme se domlouvali na natáčení rozhovoru, říkal jste mi, že jste každý den v Mladé Boleslavi. Trávíte ji tedy doma?

Já jsem byl u moře hned po sezóně. Teď jsme s přítelkyní tady v Mladé Boleslavi a máme skupinku kluků, se kterými chodíme trénovat každý den kromě víkendů. Ty si teda ještě necháváme volné. Ale jinak každý den makáme.

Prozradíte, jak je ta skupina hráčů velká, případně, kdo všechno v ní je?

Je tam Oldrich Kotvan, Fanda Hrdinka, Ondřej Dlapa a Jakub Orsava.

23. července jdete na led, u vás to vypadá, že už se na to těšíte…

Jo, já doufám, že tu bude hrát minimálně takový hokej, jaký se tu hrával. Aby bavil lidi, ale i nás. Určitě je to trochu náročnější než nějaký ťukec, ale přináší to ovoce, takže já se na to moc těším.

Pokud to dobře chápu, vy osobně to máte tak, že si nedáváte nějaké přímo konkrétní cíle typu dojít do semifinále, ale jde vám primárně o to, aby se tu hrál dobrý a atraktivní hokej?

Já si myslím, že to je ruku v ruce. Že pokud hrajete dobrý hokej, tak se vám to vrátí v podobě výsledků nebo úspěchů. Samozřejmě jde i o kvalitu. Jihlava se v minulé sezóně taky snažila, a přesto spadla. U nás je tady ale právě ta kvalita v podání hráčů jako jsou Klepiš nebo Vondrka. Já si tedy myslím, že je to na dobré cestě.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.