BK MLADA BOLESLAV
1. 2. 2011 | David Bohata

Cesta za Kladnem je jako cesta do schodů. Musíme jít po stupíncích, ví dobře Jan Benda

M l. B o l. – Osmatřicetiletý Jan Benda (na snímku) se po dvou letech vrátil do svého dřívějšího působiště a v druhém domácím zápase se dvěma kanadskými body podílel na výhře Boleslavi 5:3 nad Karlovými Vary. Nejdřív sám v dvojnásobné početní výhodě vyrovnal, v závěru druhé periody potom asistoval u vedoucí branky.

Gratulace k vítězství. Co bylo jeho příčinou?

První třetinu jsme trochu zaspali, Vary měly tlak a taky se dostaly do vedení. My jsme měli kliku, že jsme krátce před koncem třetiny dali na 1:1. Druhou třetinu rozhodovaly přesilovky. Brzy jsme inkasovali, pak jsme ale my využili přesilovku pět na tři. Nakonec jsme se dostali do vedení, ke kterému nám trochu pomohl Mensator. Věděli jsme, že nás budou Vary ve třetí třetině tlačit, chtěli jsme rychle vyhazovat puk ven. Oni sice dali gól, ale my jsme se rychle dokázali vrátit do dvoubrankového vedení, což pro nás bylo velké plus. Musím říct, že jsme potom zápas uklidnili a dotáhli ho do vítězného konce.

Jaké je to být po dvou letech zase zpátky v Boleslavi?

Abych řekl pravdu, už jsem s tím nepočítal, že bych se tady ještě někdy ukázal. Spíš jsem počítal s tím, že s Boleslaví možná budu bojovat o play-out. Ale takový je hokej, teď jsem tady. Znám jak zdejší zázemí, tak kluky – není to pro mě nic nového. Jsem tady, abychom se vyhnuli baráži.

Kladno v současně hraném zápase prohrálo, nyní na něj ztrácíte jen tři body. Co to pro vás znamená?

Řeknu to takhle: jsou před námi schody a my jsme se teď jedním stupínkem Kladnu zase o něco přiblížili. Nic ale není rozhodnuté. Příští zápas můžeme my prohrát a oni zase vyhrát.

Zápasů ještě zbývá mnoho, vy se v nich tedy na soupeře neohlížíte.

Přesně tak. Udělali jsme zase krok dopředu. Pro nás je důležitý každý bod. Je super, že jsme dnes získali tři, obzvlášť proti mužstvu, které hraje v postupové desítce. Proto je škoda, že jsme nebodovali na Spartě, kde jsme taky nehráli špatně. Hlavní je teď urvat každý zápas a pak se uvidí.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.