BK MLADA BOLESLAV
18. 11. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Čekají nás rozhodující zápasy, ví obránce staršího dorostu Martin Dlabola

M l. B o l. – Po prohře v Havlíčkově Brodě se postavil uzdravenému staršímu dorostu do cesty celek Kolína. Bruslaři utkání zvládli a po celý duel měli na Kozly pohodlný náskok. Mladou Boleslav ale rozhodně nečeká poklidná závěrečná čtvrtina základní části. S vytěžovaným obráncem Martinem Dlabolou (na snímku) jsme mluvili nejen o tom, jak těžké budou zápasy s Libercem či Českými Budějovicemi. Cílem starších dorostenců je umístit se po základní části na 4. místě v tabulce, které ještě zajišťuje přímý postup do play-off. Aktuálně se o tuto příčku dělí právě s Českými Budějovicemi, které mají shodný počet bodů.

Martine, jak slyším z vašeho hlasu, i vy jste byl zjevně nemocný. Šli jste do pátečního utkání proti Kolínu s tím, že už jste všichni zdraví, nebo nikoliv?

Proti Kolínu už jsme byli všichni zdraví a v pohodě. Chyběl nám akorát Jiras (David Jirásek, pozn. red.), který je zraněný.

Co by se dalo označit jako rozhodující moment zápasu? Byly to ty čtyři góly ve druhé třetině? Hlavně dobře zvládnutý začátek té dvacetiminutovky?

Druhá třetina byla určitě klíčová, nejvíc gól na 4:1. To podle mě rozhodlo zápas. My už jsme potom udávali tempo zápasu.

Vstřelili jste sice sedm branek, ale hned čtyřikrát inkasovali. Nejsou ty čtyři inkasované branky škoda, vzhledem k průběhu zápasu a k tomu, že jste soupeře výrazně přestříleli (51:27)?

Skóre tolik neřešíme. Nejdůležitější je pro nás tříbodová výhra. Samozřejmě ale čím méně inkasujeme, tím lépe.

Boj o postupovou čtyřku je dost napjatý, České Budějovice se na vás bodově dotáhly, v pátek dokonce porazily lídra tabulky z Pardubic. Jak moc v poslední době sledujete tabulku?

Paradoxně se o tom v kabině bavíme méně než dřív. I já osobně to sleduji mnohem méně oproti začátku sezóny. Snažím se maximálně soustředit na zápasy, protože teď potřebujeme každý bod a co nejvíc výher.

V sobotu vás čeká duel s Libercem a hned v úterý veledůležitý souboj v Českých Budějovicích. V obou zápasech půjde takříkajíc o šest bodů. Velice náročný program, že?

Tyto zápasy asi rozhodnou o tom, jestli se do té čtyřky dostaneme, nebo ne. Protože jak s Libercem, tak Českými Budějovicemi se pereme o přímý postup.

Zaměřme se ještě konkrétně na úterní duel s Motorem. Co podle vás bude klíčové k tomu, abyste jej zvládli?

Určitě to bude bojovnost. A musíme být sebevědomí. V posledních dvou zápasech nás Budějovice porazily, ale věřím, že to zvládneme. Jinou možnost si ani nepřipouštíme!

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.