BK MLADA BOLESLAV
18. 11. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Čekají nás rozhodující zápasy, ví obránce staršího dorostu Martin Dlabola

M l. B o l. – Po prohře v Havlíčkově Brodě se postavil uzdravenému staršímu dorostu do cesty celek Kolína. Bruslaři utkání zvládli a po celý duel měli na Kozly pohodlný náskok. Mladou Boleslav ale rozhodně nečeká poklidná závěrečná čtvrtina základní části. S vytěžovaným obráncem Martinem Dlabolou (na snímku) jsme mluvili nejen o tom, jak těžké budou zápasy s Libercem či Českými Budějovicemi. Cílem starších dorostenců je umístit se po základní části na 4. místě v tabulce, které ještě zajišťuje přímý postup do play-off. Aktuálně se o tuto příčku dělí právě s Českými Budějovicemi, které mají shodný počet bodů.

Martine, jak slyším z vašeho hlasu, i vy jste byl zjevně nemocný. Šli jste do pátečního utkání proti Kolínu s tím, že už jste všichni zdraví, nebo nikoliv?

Proti Kolínu už jsme byli všichni zdraví a v pohodě. Chyběl nám akorát Jiras (David Jirásek, pozn. red.), který je zraněný.

Co by se dalo označit jako rozhodující moment zápasu? Byly to ty čtyři góly ve druhé třetině? Hlavně dobře zvládnutý začátek té dvacetiminutovky?

Druhá třetina byla určitě klíčová, nejvíc gól na 4:1. To podle mě rozhodlo zápas. My už jsme potom udávali tempo zápasu.

Vstřelili jste sice sedm branek, ale hned čtyřikrát inkasovali. Nejsou ty čtyři inkasované branky škoda, vzhledem k průběhu zápasu a k tomu, že jste soupeře výrazně přestříleli (51:27)?

Skóre tolik neřešíme. Nejdůležitější je pro nás tříbodová výhra. Samozřejmě ale čím méně inkasujeme, tím lépe.

Boj o postupovou čtyřku je dost napjatý, České Budějovice se na vás bodově dotáhly, v pátek dokonce porazily lídra tabulky z Pardubic. Jak moc v poslední době sledujete tabulku?

Paradoxně se o tom v kabině bavíme méně než dřív. I já osobně to sleduji mnohem méně oproti začátku sezóny. Snažím se maximálně soustředit na zápasy, protože teď potřebujeme každý bod a co nejvíc výher.

V sobotu vás čeká duel s Libercem a hned v úterý veledůležitý souboj v Českých Budějovicích. V obou zápasech půjde takříkajíc o šest bodů. Velice náročný program, že?

Tyto zápasy asi rozhodnou o tom, jestli se do té čtyřky dostaneme, nebo ne. Protože jak s Libercem, tak Českými Budějovicemi se pereme o přímý postup.

Zaměřme se ještě konkrétně na úterní duel s Motorem. Co podle vás bude klíčové k tomu, abyste jej zvládli?

Určitě to bude bojovnost. A musíme být sebevědomí. V posledních dvou zápasech nás Budějovice porazily, ale věřím, že to zvládneme. Jinou možnost si ani nepřipouštíme!

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.