BK MLADA BOLESLAV
21. 11. 2012 | Jitka Čechová

Bylo znát, že jsem v Boleslavi nový. Snad si to sedne, přeje si Aleš Padělek

M l. B o l. – Přesun z Berouna do Boleslavi a následný nástup právě proti celku Medvědů zabral všehovšudy tři dny. Aleš Padělek (na snímku) rozhodně není v týmu Bruslařského klubu žádným nováčkem, poprvé po třech letech s ním ale trenéři počítají do týmu na delší dobu. Dvaatřicetiletý útočník nosil až do konce minulého týdne kapitánské céčko právě v Berouně, teď je v první formaci Mladé Boleslavi. "Určitě je znát, že jsem nový, zatím jsme byli dohromady jen na nějakých dvou trénincích. Snad si to sedne, dáme to dohromady," doufá.

Aleši, váš letos první zápas za Boleslav a hned proti mužstvu, ze kterého jste přišel. Tomu se říká docela pikantní začátek, že?

Trenér Slabý o Padělkovi:

Výkon Aleše po jednom zápase určitě není možné hodnotit. Proti Berounu hrál na postu, který obvykle nehraje, byl bránící křídlo. Ale zkrátka to bylo potřeba. Myslím si, že se toho zhostil se ctí. Je to šikovný hráč, věřím, že do týmu zapadne.

Docela ano. Bral jsem ten zápas za krapet prestižnější. Do Boleslavi jsem se z Berouna stěhoval v pondělí ráno a všechno to šlo docela rychle. Najednou jsem stál proti bývalým spoluhráčům, ani nevím jak. Bylo to zajímavé. Ale nakonec i smutné, samozřejmě jsem chtěl vyhrát.

Na soupisce Boleslavi figurujete prakticky nepřetržitě od roku 2008, dohromady jste ale za ni odehrál vlastně jen minimum zápasů. To je také docela zvláštní, co říkáte?

Asi máte pravdu, není to úplně nejobvyklejší. Ve své podstatě je to jenom na domluvě klubů a na volbě trenérů. Já ale do Boleslavi jezdím moc rád, kdykoliv ta šance byla, nikdy jsem neváhal. Když je potřeba, snažím se pomoct, jak jen to jde. Stejně jako teď.

Samotný zápas s Berounem – myslíte, že jej mohla rozhodnout vlastně už ta první třetina, kdy jste soupeře výrazně přestříleli, ale gól z toho nebyl?

Měli jsme hodně šancí, ale buď jsme vůbec netrefili branku, nebo to Hynek Kůdela výborně pochytal. Chytal jako ďábel a my prostě nepřišli na to, jak na něj. Myslím, že jsme celkově měli mnohem víc šancí, ale oni prostě vždycky ulítli dopředu a spadlo jim to tam. To byl asi ten hlavní kámen úrazu.

Aleš Padělek
Aleš Padělek je hráčem BK Mladá Boleslav od sezony 2008/2009.

Beroun vám ve třetí dvacetiminutovce doslova servíroval šance na stříbrném podnosu, hráli jste hned pět přesilových her. To je polovina třetiny v početní převaze…

To se do toho všeho samozřejmě také počítá. Příležitosti, jako jsou tyhle, by tým našeho kalibru měl být schopen využívat. Ale abych byl upřímný, tak nemám pocit, že bychom ten zápas odehráli vyloženě špatně. Jen nám tam prostě nenapadaly góly. Samozřejmě, na góly se hokej hraje a jsou to zase góly, co chtějí vidět diváci, ale šance jsme měli, přes soupeře jsme se dostávali… Vždycky tomu chyběl jen kousíček.

Co vaše šance? I vy sám jste měl pár příležitostí…

Přesně tak, o tom mluvím. Vždycky tomu něco chybělo. Bohužel. Jednou jsem to třeba špatně dal na Nouziče (Tomáš Nouza, pozn. red.). Kdybych byl přesnější, mohl jít sám na bránu. Ale už s tím nic neuděláme, musíme to brát, jak to je a jít dál.

Trenéři už po minulých zápasech mluvili o tom, že tým trápí marodka, že i někteří hrající hráči jsou potlučení. Mohlo i tohle hrát svou roli?

V Boleslavi je od začátku sezony daná dohromady sestava, která nějakým způsobem fungovala, šlapala. Já jsem v tuhle chvíli náhrada za Milana Mikulíka, levé křídlo v první formaci. Určitě je znát, že jsem nový, zatím jsme byli dohromady jen na nějakých dvou trénincích. Snad si to sedne, dáme to dohromady. Jak jsou na tom ostatní hráči, to asi nemůžu hodnotit.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav