BK MLADA BOLESLAV
19. 4. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Bylo to velké zklamání, hodnotí smolný závěr sezóny Jan Křivohlávek

M l. B o l. – Boleslavští junioři za sebou mají sezónu, která se jim možná nehodnotí lehce. Po dobrých výkonech během ní bojovali o postup do play-off v rámci Superpoháru DHL. Do něj vstoupili perfektně a nějaký čas také tabulku vedli. Závěr této fáze soutěže jim ale nevyšel a do vyřazovacích bojů nakonec nepostoupili. Pravdou však je, že ty kvůli epidemii covid-19 ani neproběhly. Hlavní trenér Jan Křivohlávek si pochvaluje zejména hráčský kádr.

Junioři skončili sezónu řádně, nebyli nuceni přestat hrát v důsledku vládních opatření kvůli šířícímu se koronaviru. Poslední zápas odehráli v sobotu 7. března, kdy na svém ledě deklasovali 5:0 České Budějovice. To jim ale postup do play-off nezajistilo. O jeden bod totiž Bruslaři zaostali za druhým Salzburgem a na Středočechy tedy zbylo až třetí, nepostupové místo.

Boleslavští měli nadstavbovou skupinu sice dobře rozehranou, zlom však nastal v poslední únorový den tohoto roku. Tehdy přijel na mladoboleslavský led velice oslabený Chomutov, kterému už o nic nešlo, bylo jasné, že do play-off postoupit nemůže. Soupeř, který měl k dispozici prakticky jen dvě formace, překvapil a Mladou Boleslav porazil těsně 5:4. Junioři Bruslařů mohli litovat obrovského zkratu, který nastal zejména ve druhé třetině a stál je postup do play-off. Druhé dějství totiž Boleslavští prohráli 0:4, ačkoliv hráli v plné sestavě proti značně oslabenému Chomutovu. Ani dva góly ve třetí třetině tak již na zvrat duelu nestačily.

"Skupinu se nám podařilo dobře rozehrát a postup ze skupiny jsme dlouho drželi ve svých rukou. Bohužel herní výpadek ve druhé třetině v domácím utkání s Chomutovem, nás v konečném pořadí stál postup ze skupiny. Bylo to pro nás velké zklamání, protože s výkony a předvedenou hrou jsme byli spokojeni a z mužstva jsme cítili velkou vnitřní sílu," hodnotil závěr sezóny trenér Jan Křivohlávek.

Po základní části skončili Boleslavští devátí z devatenácti. V této sezóně také juniorka zaznamenala historicky nejvyšší výhru v nejvyšší tuzemské juniorské soutěži. Stalo se tak den před 30. výročím Sametové revoluce, 16. listopadu 2019. To Bruslaři na domácím ledě přivítali rakouský Salzburg, který smetli 9:1. Jednalo se o nejvyšší vítězství po 12 letech. Dosud nejvyšší vítězství zaznamenali tehdejší boleslavští junioři v ligové soutěži 11. října 2008, kdy porazili 9:2 ostravskou Porubu.

"Mohli jsme se opřít o velmi dobré výkony našich brankářů, což nám ukázali už v přípravě. Především Cajty (Tadeáš Zeithaml – pozn. red.), který odchytal větší porci zápasů, udělal od loňské sezóny velký progres a může se stát v příští sezóně velkou oporou týmu. S Kolnym (Ladislav Kolner, asistent trenéra juniorů – pozn. red.) jsme chtěli aby mužstvo hrálo aktivní celoplošný hokej s agresivním napadáním už útočném třetině a rychlým přístupem k soupeři v obraném pásmu. Snažili jsme se rychle otáčet hru s jednoduchým, přímočarým přechodem přes střední pásmo a vytvářet tlak před brankou soupeře, se snahou o četnou střelbu s využitím obránců. Vše bylo podpořeno dobrým pohybem a dobruslením do obranného pásma. Myslím, že v tomto byla naše síla. Co naopak ne, to bylo neproměňování vyložených gólových šancí a využívaní přesilových her. To nás stálo body, lepší postavení v tabulce a nakonec i postup do play off," ohlíží se Jan Křivohlávek zpětně za uplynulou sezónou.

Trenéři juniorů měli také k dispozici relativně široký kádr, zůstali jim navíc převážně hráči, kteří v juniorce působili už minulý ročník. "V loňské sezóně se hráči seznamovali s juniorským hokejem a hráči ročníku 2002 byli většinou ještě nevyspělí. S Vencou (Václav Pletka, v předchozí sezóně asistent trenéra juniorů – pozn. red.) jsme se snažili hráče učit více taktice a osvojovat si systémy hry. Letos to bylo s Kolnym (Ladislav Kolner - pozn. red.) pro nás o něco jednodušší, hráči většinou už věděli co po nich chceme a my tak měli více času se věnovat detailům. Bylo vidět, že hráči vyspěli jak fyzicky, tak mentálně. A nám se s nimi pracovalo nejen na ledě velmi dobře. Hodně nám letos pomohl nový kondiční trenér Jarda Černý, který se stal pro hráče mentorem a zároveň je během sezóny velmi dobře připravoval nejen po silové a kondiční stránce. Pro nás s Kolnym se stal dobrým spojovacím tmelem mezi hráči a námi trenéry. Oživením se staly tréninky s Lubošem Koňákem. Ten se věnoval zlepšení techniky bruslení. Jinak musíme klukům za celou sezónu poděkovat, i když jsme nedošli k cíli, za kterým jsme šli," dodal Jan Křivohlávek.

Juniorům sice skončila sezóna ještě dříve, než dostal hokej a obecně i sport stopku od vlády, přesto Jana Křivohlávka situace ohledně koronaviru mrzí. "Takový konec sezóny si nikdo určitě nepředstavoval. Je to velká škoda, naše áčko i dorost měli velkou šanci dojít v play off hodně daleko a 9. třída mohla znovu hrát na republikovém mistrovství v Ostravě. Všichni měli sezónu dobře rozehranou, ale vyšší moc to bohužel neumožnila," lituje trenér nuceného ukončení sezóny.

Další články

Aktuality

12.10.2020

Otevírací doby prodejny

Otevírací doba kamenné prodejny STŘÍDA SPORT SHOP Mladá Boleslav, kde najdete také FANSHOP BK Mladá Boleslav, je s platností od 13. října otevřena ve všední dny od 12:00 do 17:00. O víkendu je zavřeno. Tato otevírací doba platí do odvolání.

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.