BK MLADA BOLESLAV
19. 4. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Bylo to velké zklamání, hodnotí smolný závěr sezóny Jan Křivohlávek

M l. B o l. – Boleslavští junioři za sebou mají sezónu, která se jim možná nehodnotí lehce. Po dobrých výkonech během ní bojovali o postup do play-off v rámci Superpoháru DHL. Do něj vstoupili perfektně a nějaký čas také tabulku vedli. Závěr této fáze soutěže jim ale nevyšel a do vyřazovacích bojů nakonec nepostoupili. Pravdou však je, že ty kvůli epidemii covid-19 ani neproběhly. Hlavní trenér Jan Křivohlávek si pochvaluje zejména hráčský kádr.

Junioři skončili sezónu řádně, nebyli nuceni přestat hrát v důsledku vládních opatření kvůli šířícímu se koronaviru. Poslední zápas odehráli v sobotu 7. března, kdy na svém ledě deklasovali 5:0 České Budějovice. To jim ale postup do play-off nezajistilo. O jeden bod totiž Bruslaři zaostali za druhým Salzburgem a na Středočechy tedy zbylo až třetí, nepostupové místo.

Boleslavští měli nadstavbovou skupinu sice dobře rozehranou, zlom však nastal v poslední únorový den tohoto roku. Tehdy přijel na mladoboleslavský led velice oslabený Chomutov, kterému už o nic nešlo, bylo jasné, že do play-off postoupit nemůže. Soupeř, který měl k dispozici prakticky jen dvě formace, překvapil a Mladou Boleslav porazil těsně 5:4. Junioři Bruslařů mohli litovat obrovského zkratu, který nastal zejména ve druhé třetině a stál je postup do play-off. Druhé dějství totiž Boleslavští prohráli 0:4, ačkoliv hráli v plné sestavě proti značně oslabenému Chomutovu. Ani dva góly ve třetí třetině tak již na zvrat duelu nestačily.

"Skupinu se nám podařilo dobře rozehrát a postup ze skupiny jsme dlouho drželi ve svých rukou. Bohužel herní výpadek ve druhé třetině v domácím utkání s Chomutovem, nás v konečném pořadí stál postup ze skupiny. Bylo to pro nás velké zklamání, protože s výkony a předvedenou hrou jsme byli spokojeni a z mužstva jsme cítili velkou vnitřní sílu," hodnotil závěr sezóny trenér Jan Křivohlávek.

Po základní části skončili Boleslavští devátí z devatenácti. V této sezóně také juniorka zaznamenala historicky nejvyšší výhru v nejvyšší tuzemské juniorské soutěži. Stalo se tak den před 30. výročím Sametové revoluce, 16. listopadu 2019. To Bruslaři na domácím ledě přivítali rakouský Salzburg, který smetli 9:1. Jednalo se o nejvyšší vítězství po 12 letech. Dosud nejvyšší vítězství zaznamenali tehdejší boleslavští junioři v ligové soutěži 11. října 2008, kdy porazili 9:2 ostravskou Porubu.

"Mohli jsme se opřít o velmi dobré výkony našich brankářů, což nám ukázali už v přípravě. Především Cajty (Tadeáš Zeithaml – pozn. red.), který odchytal větší porci zápasů, udělal od loňské sezóny velký progres a může se stát v příští sezóně velkou oporou týmu. S Kolnym (Ladislav Kolner, asistent trenéra juniorů – pozn. red.) jsme chtěli aby mužstvo hrálo aktivní celoplošný hokej s agresivním napadáním už útočném třetině a rychlým přístupem k soupeři v obraném pásmu. Snažili jsme se rychle otáčet hru s jednoduchým, přímočarým přechodem přes střední pásmo a vytvářet tlak před brankou soupeře, se snahou o četnou střelbu s využitím obránců. Vše bylo podpořeno dobrým pohybem a dobruslením do obranného pásma. Myslím, že v tomto byla naše síla. Co naopak ne, to bylo neproměňování vyložených gólových šancí a využívaní přesilových her. To nás stálo body, lepší postavení v tabulce a nakonec i postup do play off," ohlíží se Jan Křivohlávek zpětně za uplynulou sezónou.

Trenéři juniorů měli také k dispozici relativně široký kádr, zůstali jim navíc převážně hráči, kteří v juniorce působili už minulý ročník. "V loňské sezóně se hráči seznamovali s juniorským hokejem a hráči ročníku 2002 byli většinou ještě nevyspělí. S Vencou (Václav Pletka, v předchozí sezóně asistent trenéra juniorů – pozn. red.) jsme se snažili hráče učit více taktice a osvojovat si systémy hry. Letos to bylo s Kolnym (Ladislav Kolner - pozn. red.) pro nás o něco jednodušší, hráči většinou už věděli co po nich chceme a my tak měli více času se věnovat detailům. Bylo vidět, že hráči vyspěli jak fyzicky, tak mentálně. A nám se s nimi pracovalo nejen na ledě velmi dobře. Hodně nám letos pomohl nový kondiční trenér Jarda Černý, který se stal pro hráče mentorem a zároveň je během sezóny velmi dobře připravoval nejen po silové a kondiční stránce. Pro nás s Kolnym se stal dobrým spojovacím tmelem mezi hráči a námi trenéry. Oživením se staly tréninky s Lubošem Koňákem. Ten se věnoval zlepšení techniky bruslení. Jinak musíme klukům za celou sezónu poděkovat, i když jsme nedošli k cíli, za kterým jsme šli," dodal Jan Křivohlávek.

Juniorům sice skončila sezóna ještě dříve, než dostal hokej a obecně i sport stopku od vlády, přesto Jana Křivohlávka situace ohledně koronaviru mrzí. "Takový konec sezóny si nikdo určitě nepředstavoval. Je to velká škoda, naše áčko i dorost měli velkou šanci dojít v play off hodně daleko a 9. třída mohla znovu hrát na republikovém mistrovství v Ostravě. Všichni měli sezónu dobře rozehranou, ale vyšší moc to bohužel neumožnila," lituje trenér nuceného ukončení sezóny.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.