BK MLADA BOLESLAV
24. 11. 2013 | Jitka Čechová

Byla to týmová práce, tvrdí o svém hattricku Tomáš Jiránek

M l. B o l. – Hattricky nerostou na stromě, a tak jsme ten devítiminutový v podání Tomáš Jiránka (na snímku) nemohli ignorovat a boleslavského útočníka „uhnali“ alespoň v rámci krátkého nedělního rozhovoru po telefonu. Přečtěte si, jaké ty tři góly vlastně byly, a jak vypadal zápas s Havlíčkovým Brodem jako takový.

Tomáši, nejde začít ničím jiným než tím vaším hattrickem. Zvládl jste ho za devět minut hry. Už jste to vydýchal?

Vydýchal. (úsměv) Ona to byla z velké části práce ostatních. Většinou jsem byl prostě ve správný čas na správném místě a spoluhráči to na mě jen poslali. V prvním případě to byl Radan Lenc, v těch druhých dvou jsem zase nastoupil místo Milana Mikulíka s Brošem a Klimentou. To už asi hovoří samo za sebe. Takže jak říkám, bylo to celé hlavně týmová práce.

Vzpomenete si, kdy jste dal naposledy hattrick?

(smích) Myslím, že tak v páté nebo šesté třídě.

Už na vás mávali s klubovou pokladnou?

Náš pokladník Milan Mikulík mi po zápase jasně naznačoval, že platbě neujdu.

Brankář Havlíčkova Brodu Filip Šindelář odchytal spoustu let v Mladé Boleslavi. Pamatujete si ho?

Já jsem tehdy byl někde v dorostu, ale párkrát jsem se objevil i na tréninku áčka, takže jsem ho už tehdy zažil i herně, známe se. Po zápase jsme se spolu bavili, říkal mi, že jsem mu to teda nandal. (úsměv) Ale gratuloval mi, byl to přátelský rozhovor.

Pojďme k zápasu samotnému. Víc jak polovinu jste tahali za kratší konec provazu. Čím to bylo?

Nemyslím si, že jsme hráli špatně, jen jsme prostě neproměňovali šance. Byli jsme tím, kdo tvoří hru, kdo to tam tlačí, ale oni dokázali stavět na brejcích.

V čem přišla ve třetí třetině ta změna?

To je právě ono – myslím, že žádná změna nepřišla. Pořád jsme hráli to svoje a věřili, že to prostě nemůžou vydržet věčně. A nakonec opravdu nevydrželi. Vyhráli jsme proto, že jsme drželi svůj styl hry.

Vůbec poprvé v letošním ročníku jste měli nízký počet vyloučených, za celý zápas jen dva. To je také krok dopředu, souhlasíte?

Bylo to na hře znát. Rovnoměrně se točily formace, nemuseli jsme pořád kalkulovat s tím, kdo tam jít může a kdo už ne, kdo tam byl a kdo už dlouho ne. Snažíme se na tom pracovat. V Brodě to každopádně bylo dobré. Takhle by to mělo vypadat pokaždé.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

18.12.2021

Kelemen za Slováky

Slovenští hokejisté obsadili druhé místo ve Švýcarském poháru (NaturEnergie Challenge) ve Vispu. Nejúspěšnějším střelcem celého turnaje se stal boleslavský útočník Miloš Kelemen. Dva ze svých tří gólů si připsal v rozhodujícím souboji s domácím celkem o první místo. Svou třetí trefu zaznamenal v zápase s Lotyšskem, který Slováci vyhráli 6:2.

09.12.2021

Moravec v nominaci

Trenér české reprezentace do dvaceti let Karel Mlejnek oznámil širší nominaci na mistrovství světa v kanadských městech Edmonton a Red Deer, které se koná od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022. Na zmiňované soupisce je i jméno obránce Bruslařů Davida Moravce. Před startem šampionátu absolvují reprezentanti dva přípravné duely proti Spojeným státům a Švýcarsku. Oba odehrají v Red Deeru, kde také stráví celý přípravný kemp.

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.