BK MLADA BOLESLAV
24. 11. 2013 | Jitka Čechová

Byla to týmová práce, tvrdí o svém hattricku Tomáš Jiránek

M l. B o l. – Hattricky nerostou na stromě, a tak jsme ten devítiminutový v podání Tomáš Jiránka (na snímku) nemohli ignorovat a boleslavského útočníka „uhnali“ alespoň v rámci krátkého nedělního rozhovoru po telefonu. Přečtěte si, jaké ty tři góly vlastně byly, a jak vypadal zápas s Havlíčkovým Brodem jako takový.

Tomáši, nejde začít ničím jiným než tím vaším hattrickem. Zvládl jste ho za devět minut hry. Už jste to vydýchal?

Vydýchal. (úsměv) Ona to byla z velké části práce ostatních. Většinou jsem byl prostě ve správný čas na správném místě a spoluhráči to na mě jen poslali. V prvním případě to byl Radan Lenc, v těch druhých dvou jsem zase nastoupil místo Milana Mikulíka s Brošem a Klimentou. To už asi hovoří samo za sebe. Takže jak říkám, bylo to celé hlavně týmová práce.

Vzpomenete si, kdy jste dal naposledy hattrick?

(smích) Myslím, že tak v páté nebo šesté třídě.

Už na vás mávali s klubovou pokladnou?

Náš pokladník Milan Mikulík mi po zápase jasně naznačoval, že platbě neujdu.

Brankář Havlíčkova Brodu Filip Šindelář odchytal spoustu let v Mladé Boleslavi. Pamatujete si ho?

Já jsem tehdy byl někde v dorostu, ale párkrát jsem se objevil i na tréninku áčka, takže jsem ho už tehdy zažil i herně, známe se. Po zápase jsme se spolu bavili, říkal mi, že jsem mu to teda nandal. (úsměv) Ale gratuloval mi, byl to přátelský rozhovor.

Pojďme k zápasu samotnému. Víc jak polovinu jste tahali za kratší konec provazu. Čím to bylo?

Nemyslím si, že jsme hráli špatně, jen jsme prostě neproměňovali šance. Byli jsme tím, kdo tvoří hru, kdo to tam tlačí, ale oni dokázali stavět na brejcích.

V čem přišla ve třetí třetině ta změna?

To je právě ono – myslím, že žádná změna nepřišla. Pořád jsme hráli to svoje a věřili, že to prostě nemůžou vydržet věčně. A nakonec opravdu nevydrželi. Vyhráli jsme proto, že jsme drželi svůj styl hry.

Vůbec poprvé v letošním ročníku jste měli nízký počet vyloučených, za celý zápas jen dva. To je také krok dopředu, souhlasíte?

Bylo to na hře znát. Rovnoměrně se točily formace, nemuseli jsme pořád kalkulovat s tím, kdo tam jít může a kdo už ne, kdo tam byl a kdo už dlouho ne. Snažíme se na tom pracovat. V Brodě to každopádně bylo dobré. Takhle by to mělo vypadat pokaždé.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.08.2020

Předprodej na Liberec

Vstupenky na čtvrteční zápas s Libercem budou v prodeji opět den před utkáním, tedy ve středu 12. srpna. Fyzický předprodej na pokladně pro hosty na ZS probíhá od 10 do 12 hodin a poté od 13 do 15 hodin. Online prodej startuje v 10 hodin a končí ve čtvrtek 13. srpna v pravé poledne. Zbytek vstupenek bude opět k dispozici na pokladnách hodinu před začátkem utkání.

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav