BK MLADA BOLESLAV
24. 11. 2013 | Jitka Čechová

Byla to týmová práce, tvrdí o svém hattricku Tomáš Jiránek

M l. B o l. – Hattricky nerostou na stromě, a tak jsme ten devítiminutový v podání Tomáš Jiránka (na snímku) nemohli ignorovat a boleslavského útočníka „uhnali“ alespoň v rámci krátkého nedělního rozhovoru po telefonu. Přečtěte si, jaké ty tři góly vlastně byly, a jak vypadal zápas s Havlíčkovým Brodem jako takový.

Tomáši, nejde začít ničím jiným než tím vaším hattrickem. Zvládl jste ho za devět minut hry. Už jste to vydýchal?

Vydýchal. (úsměv) Ona to byla z velké části práce ostatních. Většinou jsem byl prostě ve správný čas na správném místě a spoluhráči to na mě jen poslali. V prvním případě to byl Radan Lenc, v těch druhých dvou jsem zase nastoupil místo Milana Mikulíka s Brošem a Klimentou. To už asi hovoří samo za sebe. Takže jak říkám, bylo to celé hlavně týmová práce.

Vzpomenete si, kdy jste dal naposledy hattrick?

(smích) Myslím, že tak v páté nebo šesté třídě.

Už na vás mávali s klubovou pokladnou?

Náš pokladník Milan Mikulík mi po zápase jasně naznačoval, že platbě neujdu.

Brankář Havlíčkova Brodu Filip Šindelář odchytal spoustu let v Mladé Boleslavi. Pamatujete si ho?

Já jsem tehdy byl někde v dorostu, ale párkrát jsem se objevil i na tréninku áčka, takže jsem ho už tehdy zažil i herně, známe se. Po zápase jsme se spolu bavili, říkal mi, že jsem mu to teda nandal. (úsměv) Ale gratuloval mi, byl to přátelský rozhovor.

Pojďme k zápasu samotnému. Víc jak polovinu jste tahali za kratší konec provazu. Čím to bylo?

Nemyslím si, že jsme hráli špatně, jen jsme prostě neproměňovali šance. Byli jsme tím, kdo tvoří hru, kdo to tam tlačí, ale oni dokázali stavět na brejcích.

V čem přišla ve třetí třetině ta změna?

To je právě ono – myslím, že žádná změna nepřišla. Pořád jsme hráli to svoje a věřili, že to prostě nemůžou vydržet věčně. A nakonec opravdu nevydrželi. Vyhráli jsme proto, že jsme drželi svůj styl hry.

Vůbec poprvé v letošním ročníku jste měli nízký počet vyloučených, za celý zápas jen dva. To je také krok dopředu, souhlasíte?

Bylo to na hře znát. Rovnoměrně se točily formace, nemuseli jsme pořád kalkulovat s tím, kdo tam jít může a kdo už ne, kdo tam byl a kdo už dlouho ne. Snažíme se na tom pracovat. V Brodě to každopádně bylo dobré. Takhle by to mělo vypadat pokaždé.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!