BK MLADA BOLESLAV
6. 3. 2018 | Jitka Čechová

Byl to klíčový zápas, oddechl si Dominik Pacovský. Ale nekončíme

M l. B o l. – Bruslaři vkročili do play-out na výbornou. První třetina zápasu s Jihlavou (která jediná se může na Boleslav či Chomutov dotáhnout) sice vyšla Boleslavi naprázdno, v té druhé ale rozjela velký gólový koncert. Dvěma góly se blýskl i Dominik Pacovský.

Dvougólový Dominik Pacovský, který se prosadil právě v produktivní druhé části, byl po zápase spokojený. Jak sám naznačil – poprvé po delší době. „Zápas s Jihlavou musím hodnotit pozitivně. Podali jsme kompaktní, týmový výkon. Až na hranici našich možností. Takže tentokrát se můžeme bavit o kladných věcech,“ hlásil klidnějším hlasem, než jaký jsme u Bruslařů v posledních týdnech slýchali.

Bruslaři na soupeře vlétli, očividně mu chtěli ukázat, kdo je ve ŠKO-ENERGO aréně pánem. Gól tam ale ne a ne spadnout. Až ve druhé části. „Byli jsme v klidu. Říkali jsme si, že když budeme pokračovat v tom, co jsme hráli v první třetině, musíme to zvládnout,“ řekl Pacovský a hned dodal: „Hodně nám v tom pomohla dvojnásobná přesilovka, ale i to do hry patří.“

S čím do skupiny O umístění chtěli Boleslavští vkročit? „Úvodní zápas play-out jsme vnímali jako klíčový. Kdyby to nevyšlo, byli bychom v o dost jiné situaci. I tak ale nekončíme,“ varoval na konci rozhovoru Pacovský.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.