BK MLADA BOLESLAV
12. 7. 2014 | Vojtěch Drbohlav

Budeme s Davidem dobrá dvojka, věří Michal Valent

M l. B o l. – Boleslavská stálice – to by se dalo říci o brankáři Michalu Valentovi, který se v dresu Bruslařů připravuje již na šestou sezonu. Zažil i pád Mladé Boleslavi z extraligy do 1. ligy a letos na jaře se významně zasloužil o návrat klubu zpět mezi nejlepších 14 týmů v České republice. V následujícím rozhovoru zkušený gólman mluví o předchozí sezoně, ve které se mu nevyhnula zranění, prozrazuje své dojmy z postupu Bruslařského klubu do extraligy a skrz letní přípravu vyhlíží nadcházející sezonu 2014/2015.

Michale, nejprve bych se rád vrátil ještě k předchozí sezoně. Jak byste ji zpětně zhodnotil?

Sezonu hodnotím určitě kladně. Postupem do extraligy jsme splnili náš cíl, což je super. Co se týče hodnocení z osobního hlediska, tak jsem dostal hodně příležitostí a chytal jsem, což je jedině dobře. Jediné, co pro mě bylo trošku negativní, byla dvě moje zranění, kvůli kterým jsem musel dvakrát podstoupit operaci kolen.

Máte v tuto chvíli už kolena v pořádku?

Věřím, že už je to v pořádku. Obě zranění přišla nečekaně. Předtím jsem nikdy nebyl zraněný, takže mě to poměrně mrzelo. Bylo ale super, že Roman parádně vychytal play–off a tím pádem vychytal i naši účast v baráži. Já jsem poté v baráži dostal příležitost. Mrzí mě, že jsem si pak kvůli tomu druhému zranění nemohl na ledě tolik užít radost z postupu, ale nejdůležitější je, že jsme to zvládli a postoupili jsme.

Postup do extraligy musel Michal Valent oslavit jen v civilu.

Ta vaše dvě zranění spolu měla nějakou spojitost, nebo se pokaždé jednalo o něco jiného?

Paradoxem je, že mi odešla obě dvě kolena. Doufám ale, že jsem si všechna zranění minulou sezonu vybral a teď už bude vše v pořádku.

Jak jste dozvěděl o odchodu Romana Willa do zámoří a jaká byla vaše reakce na to?

Roman po sezoně něco naznačoval, ale nebral jsem to moc vážně, takže i tak to pro mě bylo nečekané. S Romanem jsme si hodně rozuměli, pomáhali a nedělali naschvály, což bylo dobré. Byla tam trochu zdravá konkurence, ale to k tomu patří. Romanovi děkuji za to, jak mě podporoval. Je samozřejmé, že nabídku, kterou dostal, využil. Přeji mu, aby se mu dařilo a prosadil se.

Jak jste si užil postupové oslavy?

Byly to parádní oslavy a skvělé pocity z toho, že jsme se dostali do vytouženého cíle. Fanoušci byli také výborní. Trochu horší pro mě bylo to, že jsem v tu dobu čekal na operaci, ale tím jsem si oslavy nenechal zkazit. Teď už je to ale za námi a musíme se připravovat na novou sezonu, která bude hodně těžká.

Zažil jste už někdy podobné oslavy?

Podobné asi ne. Byl jsem u titulu, který získala Sparta, ale byl jsem tam jako třetí brankář, takže jsem se o to moc nezasloužil. Když se člověk o to může přičinit, tak je to úplně o něčem jiném. Co se tedy týká takového týmového úspěchu, tak jsem nic podobného zatím ještě nezažil.

Vy jste se neúčastnil týmového soustředění na Šumavě a místo toho jste byl na soustředění brankářů v Opavě. Jaké to tam bylo?

Začal jsem letní přípravu normálně s klukama v Boleslavi. Tím, že jsem byl po operaci, tak jsem ale ještě nemohl trénovat naplno, takže jsem dělal s trenérem brankářů Haasem nějaké individuální věci – především vršek těla a posilovna. Gólmanský kemp jsme měli u Rosti Haase v Opavě a letos jsem byl na tomto kempu potřetí. Trénovali jsme na umělém ledě, zaměřovali jsme se na techniku a dynamiku odrazu. Na to jsem se tedy hodně těšil. Nebylo to tam sice jednoduché, ale věřím, že jsme tam během těch tří týdnů dobře potrénovali a doufám, že se v sezoně ukáže, jak dobře jsme trénovali.

Na soustředění jste byl z Boleslavi sám, nebo s vámi byli i jiní gólmani (například z juniorky)?

Bylo dohodnuté, že se kempu zúčastní Roman Will ještě před svým odletem do zámoří a s námi ještě Honza Růžička. Byli tam i jiní gólmani – junioři a brankáři A týmů. Vytvořili jsme tréninkovou skupinu devíti gólmanů. Byla to fajn změna, že se člověk zase dostal do trochu jiné komunity.

Novým parťákem Michala Valenta bude David Rittich. Z hlediska věku se ale nic nemění. Valent pořád bude ten starší a zkušenější.

Koncem června klub oficiálně oznámil příchod mladého brankáře Davida Ritticha. Co na něj říkáte?

Už bylo tak trochu na čase, aby přišel gólman. Je tedy dobré, že už vím, s kým budu chytat v sezoně. Davida znám už z působení v Havířově. Myslím si, že je kvalitní gólman. Odchytal parádní sezonu v Jihlavě a jsem rád, že jsem v týmu s mladým brankářem, který je šikovný, perspektivní a bude na mě tlačit. Věřím, že vytvoříme tak dobrou dvojici, jakou jsme měli s Romanem a že vytvoříme základ pro tým.

Nyní máte dovolenou. Jak ji trávíte?

Moje přítelkyně je pracovně v zahraničí, takže se za ní chci jet podívat. Pak bychom chtěli společně cestovat někam po světě, takže na to se těším. Po návratu si chci ještě odpočinout a přijít zpět dobře připravený a plný energie.

Po dovolené půjdete hned na led. Těšíte se na tuto fázi přípravy hodně?

Už jsme trénovali na umělém ledě, takže to bylo takové zpestření. Na klasický led se ale samozřejmě těším. Letos se budeme připravovat na extraligovou sezonu, takže o to je to ještě lepší než třeba loni. Věřím, že dobře potrénujeme a připravíme se na to, aby mohla být nová sezona úspěšná.

Jste rád, že se tým zúčastní turnaje ve slovenském Martinu?

Určitě, jsem rád, že se po nějaké době ukážu zase doma na Slovensku. V Martinu jsem začínal se svou hráčskou kariérou, mám tam rodinu, známé a kamarády, takže se tam moc těším. Mimo to se samozřejmě těším i na ostatní přípravné zápasy. Snažím si užít každý zápas.

Budete na sebe vyvíjet nějaký větší tlak než obvykle v souvislosti s tím, že budete v Martinu hrát před rodinou a známými, což se vám jindy nepoštěstí?

Tlak je takový, jaký si člověk sám vytvoří. O ten ale ani tolik nejde, je to specifické v tom, že se budu snažit ukázat se v co nejlepším světle i díky tomu, že tam budu mít rodinu a kamarády.

Když už jsme u toho tlaku. Býváte někdy nervózní? Například když se jedná o nějaký veledůležitý zápas, třeba v baráži, play–off apod.?

Lhal bych, kdybych řekl, že nebývám nervózní. Snažím se ale soustředit sám na sebe, zbytečně nemyslet dopředu a nestrachovat se z něčeho. Užívám si vždy ten přítomný okamžik, snažím se pomáhat týmu a zbytečně se nenervovat.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov