BK MLADA BOLESLAV
8. 5. 2009 | Jitka Čechová

Budeme pomýšlet na vyšší příčky, slibuje Valdemar Jiruš

M l. B o l. – Šest let oblékal šestatřicetiletý obránce Valdemar Jiruš (na snímku) dres libereckých Bílých Tygrů. V nadcházejícím extraligovém ročníku ale pojme za své barvy Bruslařského klubu, a jak sám hlásí, už se na to těší. "Nepochybuji o tom, že v Mladé Boleslavi najdu potřebnou motivaci a v neposlední řadě také chuť do práce," tvrdí přesvědčeně.

Jméno Valdemar Jiruš bylo v minulosti spojováno hlavně s Libercem, co vás přivedlo právě do Mladé Boleslavi?

"Skončila mi smlouva a po vzájemné dohodě s tamějším vedením jsme došli k tomu, že v Liberci skončím. Přišlo pár nabídek, ale mě byla nejsympatičtější ta Mladé Boleslavi. Proto jsem sáhl po ní. Těším se tu na novou sezonu a upřímně doufám, že bude úspěšná."

V Liberci jste strávil s roční pauzou téměř sedm sezon. Nestálo za vaším odchodem z města v Podještědí tak trochu i hledání nové motivace?

"I tenhle fakt v tom určitě trochu je. Strávil jsem tam nejdřív jednu sezonu, kdy hrál Liberec ještě první ligu. Pak jsem za Tygry po krátké přestávce odehrál dalších šest krásných sezon. Ten minulý ročník se ale moc nepovedl a já jsem začal uvažovat o tom, že je čas na změnu. Zkrátka to všechno tak nějak vyplynulo a já nepochybuji o tom, že tady v Boleslavi najdu novou motivaci a také chuť do práce."

Sledoval jste Mladou Boleslav v jejím premiérovém extraligovém ročníku?

"Určitě. Během sezony člověk musí sledovat ostatní mančafty, musí mít přehled. Ale já mám na Boleslav moc hezké vzpomínky už ze žákovských let. Jsem z Kolína, na tomhle stadionu jsem hrával už jako malý klučina. Boleslav měla v loni velice dobrý mančaft, ale nováček to má vždycky těžké. Občas mu chybí takové to zdravé sebevědomí, ne ve všem si úplně věří. Ukázaly to i ty jednogólové prohry. Když je takových porážek víc, v konečném součtu to bohužel znamená hodně ztacených bodů. Letos to snad bude úplně jinak. Určitě budeme pomýšlet na vyšší příčky."

Ovlivnil vaši volbu třeba i fakt, že v Boleslavi bude trénovat Vladimír Čermák, kterého velice dobře znáte z Liberce?

"Vláďu Čermáka znám dobře. Vlastně všichni, co jsme tady teď nově z Liberce, ho dobře známe. Určitě je to svým způsobem příjemné, že jdu pod trenéra, se kterým už mám nějaké zkušenosti. Ale makat musíme všichni stejně. Musíme jet naplno, hrát dobře. Protože jak znám Vláďu Čermáka, tak zadarmo nám nic nedá."

Opravdová síla mužstva se ukáže vždycky až na ledě, nicméně jak vnímáte současný stav kádru, případně právě jeho posilování?

"Mladá Boleslav má kluky, kteří do extraligy postoupili a pak ji také uhájili. Takže takové to zdravé jádro tu určitě je. Klub se chtěl vyhnout baráži, to bohužel nevyšlo, takže se chopili trochu jiné koncepce. Přišlo pár mladých hráčů, kteří mají všechno teprve před sebou, a kteří se budou chtít něco naučit. Na druhou stranu přišli i hráči starší a zkušenější. Podle mě je to dobře namíchané. Věřím a doufám, že nadcházející sezona bude dobrá, bude se nám dařit a zranění se nám vyhnou obloukem."

Děkujeme za rozhovor!

Další články

Aktuality

18.10.2018

Vytížení pro Kurku

Obránce Jiří Kurka může v rámci střídavých startů nastupovat v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Kurka v této sezóně nastoupil osmkrát za boleslavský A-tým. Na ledě strávil v průměru přesně 11 a půl minuty.

15.10.2018

Patera v Hokej den poté

Jeden z nových trenérů BK Mladá Boleslav Pavel Patera bude dnes hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nezapomeňte si tedy naladit kanál ČT Sport a to přesně v 15:15. Záznam pořadu je k dispozici na webu České televize. Boleslavská pasáž začíná v čase 16:38.

12.10.2018

S Pardubicemi na ČT

Utkání 20. kola, které Bruslaři odehrají v neděli 18. listopadu na ledě Pardubic, bude vysílat Česká televize. Začátek zápasu je proto posunut z původních 17 hodin na 17:20.

12.10.2018

Vegas povolalo Hyku

Tomáš Hyka si připsal jedenáctý start v NHL za Vegas Golden Knights. Proti Pittsburghu strávil na ledě necelých třináct minut, zaznamenal tři střely na bránu a jeden mínusový bod.

08.10.2018

Hyka začal dobře

Výborný start do nové sezony AHL měl Tomáš Hyka. Odchovanec Mladé Boleslavi nasbíral ve dvou duelech tři nahrávky a vede žebříček produktivity týmu Chicago Wolves, který je farmou Vegas Golden Knights. Hyka je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem ve farmářské soutěži.

06.10.2018

Kousal pomůže Ústí

Pavel Kousal má vyřízeny střídavé starty do Ústí nad Labem. 19letý útočník v této sezóně zatím nastoupil za Boleslav ve čtyřech hrách, v nichž nebodoval. Na severu Čech se potká s dalšími kmenovými hráči Bruslařů - brankářem Dominikem Grohem a forvardem Lukášem Volfem.

×
Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Odehrané v 14:00 | Dor.
SKLH Žďár n. S.
BK Mladá Boleslav