BK MLADA BOLESLAV
8. 5. 2009 | Jitka Čechová

Budeme pomýšlet na vyšší příčky, slibuje Valdemar Jiruš

M l. B o l. – Šest let oblékal šestatřicetiletý obránce Valdemar Jiruš (na snímku) dres libereckých Bílých Tygrů. V nadcházejícím extraligovém ročníku ale pojme za své barvy Bruslařského klubu, a jak sám hlásí, už se na to těší. "Nepochybuji o tom, že v Mladé Boleslavi najdu potřebnou motivaci a v neposlední řadě také chuť do práce," tvrdí přesvědčeně.

Jméno Valdemar Jiruš bylo v minulosti spojováno hlavně s Libercem, co vás přivedlo právě do Mladé Boleslavi?

"Skončila mi smlouva a po vzájemné dohodě s tamějším vedením jsme došli k tomu, že v Liberci skončím. Přišlo pár nabídek, ale mě byla nejsympatičtější ta Mladé Boleslavi. Proto jsem sáhl po ní. Těším se tu na novou sezonu a upřímně doufám, že bude úspěšná."

V Liberci jste strávil s roční pauzou téměř sedm sezon. Nestálo za vaším odchodem z města v Podještědí tak trochu i hledání nové motivace?

"I tenhle fakt v tom určitě trochu je. Strávil jsem tam nejdřív jednu sezonu, kdy hrál Liberec ještě první ligu. Pak jsem za Tygry po krátké přestávce odehrál dalších šest krásných sezon. Ten minulý ročník se ale moc nepovedl a já jsem začal uvažovat o tom, že je čas na změnu. Zkrátka to všechno tak nějak vyplynulo a já nepochybuji o tom, že tady v Boleslavi najdu novou motivaci a také chuť do práce."

Sledoval jste Mladou Boleslav v jejím premiérovém extraligovém ročníku?

"Určitě. Během sezony člověk musí sledovat ostatní mančafty, musí mít přehled. Ale já mám na Boleslav moc hezké vzpomínky už ze žákovských let. Jsem z Kolína, na tomhle stadionu jsem hrával už jako malý klučina. Boleslav měla v loni velice dobrý mančaft, ale nováček to má vždycky těžké. Občas mu chybí takové to zdravé sebevědomí, ne ve všem si úplně věří. Ukázaly to i ty jednogólové prohry. Když je takových porážek víc, v konečném součtu to bohužel znamená hodně ztacených bodů. Letos to snad bude úplně jinak. Určitě budeme pomýšlet na vyšší příčky."

Ovlivnil vaši volbu třeba i fakt, že v Boleslavi bude trénovat Vladimír Čermák, kterého velice dobře znáte z Liberce?

"Vláďu Čermáka znám dobře. Vlastně všichni, co jsme tady teď nově z Liberce, ho dobře známe. Určitě je to svým způsobem příjemné, že jdu pod trenéra, se kterým už mám nějaké zkušenosti. Ale makat musíme všichni stejně. Musíme jet naplno, hrát dobře. Protože jak znám Vláďu Čermáka, tak zadarmo nám nic nedá."

Opravdová síla mužstva se ukáže vždycky až na ledě, nicméně jak vnímáte současný stav kádru, případně právě jeho posilování?

"Mladá Boleslav má kluky, kteří do extraligy postoupili a pak ji také uhájili. Takže takové to zdravé jádro tu určitě je. Klub se chtěl vyhnout baráži, to bohužel nevyšlo, takže se chopili trochu jiné koncepce. Přišlo pár mladých hráčů, kteří mají všechno teprve před sebou, a kteří se budou chtít něco naučit. Na druhou stranu přišli i hráči starší a zkušenější. Podle mě je to dobře namíchané. Věřím a doufám, že nadcházející sezona bude dobrá, bude se nám dařit a zranění se nám vyhnou obloukem."

Děkujeme za rozhovor!

Další články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC VÍTKOVICE RIDERA
×
Dnes v 15:45 | Jun.
EC Red Bull Salzburg
BK Mladá Boleslav