BK MLADA BOLESLAV
24. 2. 2014 | Zdena Bobková

Bude to náročné, ale chceme teď dvakrát vyhrát, říká Zdeněk Kubica

M l. B o l. – První dva zápasy play-off jsou minulostí a Bruslaři po nich vedou ve čtvrtfinálové sérii nad svým okresním rivalem z Benátek nad Jizerou 2:0. Zdeněk Kubica (na snímku) si ve druhém utkání připsal gól, a to dokonce vítězný, a v rozhovoru mimo jiné prozradil, že se svou postavou raději klestí cestu ostatním. O dalším tažení má ale jasno – v Benátkách chtějí Bruslaři vyhrát a ukončit tak pojizerské derby.

Zdeňku, máte za sebou dva první zápasy čtvrtfinále s Benátkami nad Jizerou. Jsou ta utkání hodně vyhecovaná, jak se předtím očekávalo?

Ano, s tím souhlasím. Je to hodně náročné a vyhecované. Dalo se to čekat, není to jen derby, ale hlavně play-off, kdy už konečně o něco jde.

Jak těžké je udržet nervy na uzdě, když po sobě hráči tak jdou?

Je to těžké, ale musíme to zvládnout. Benátky sem přijely opravdu provokovat, to je vidět. A na nás je, abychom to eliminovali.

Zdeněk Kubica

Váš gól ve druhém zápase se nakonec ukázal jako vítězný. Jak byste tu situaci popsal?

Někdo ze spoluhráčů nastřelil puk od mantinelu, Nouzík (Tomáš Nouza, pozn. red.) puk tečoval před gólmanem a šlo to do betonu. Jenže pak se kotouč odrazil ke mně a já jsem to dával vlastně do prázdné branky.

Série pokračuje dvěma zápasy v Benátkách. Už víte, s čím tam pojedete?

Jednoznačně – chceme vyhrát. Myslím si, že to bude hodně náročné, už i tady se to ukázalo. Je to nadšený soupeř, který bruslí, dohrává souboje. Vesměs jsou to mladí kluci, takže se musíme připravit na opravdový boj. Hlavně se tam musíme vyvarovat faulů a zbytečných chyb a urvat tam minimálně jeden zápas. Raději samozřejmě dva. (úsměv) Určitě by bylo lepší rozhodnout už v Benátkách, ale je to sport. Nikdo neví, co se může stát.

V obou právě odehraných utkáních jste museli vždy dorovnávat soupeřovo vedení. V čem vidíte chybu?

Prohrávat takové důležité utkání je vždy velmi nepříjemné. Pokaždé jsme dostali gól, protože jsme do té doby nehráli. Začali jsme hrát teprve až ta branka padla, to jsme pak zvedli obrátky. Ale příště musíme hrát už od začátku, nemuselo by se nám to vyplatit.

Je možné, že právě to vedení Benátek Boleslav o to víc nastartovalo?

Zvedlo nás to, to je jasné, výkon může nastartovat cokoli – souboj, pěkná střela. V tom sobotním duelu bych řekl, že to byl ten krásný gól Milana Mikulíka, to náš hodně nakoplo.

Na ledě je vás všude plno, tlačíte se hodně do branky. Vyhovuje vám tato role?

Já na tom mám postavu, mně to vůbec nevadí. Jdu tam s tím, že pár ran schytám. Ale hlavně pomůžu klukům, kteří jsou techničtější, udělám jim prostor, cloním před bránou.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

24.09.2020

Výdej vstupenek

BK Mladá Boleslav čeká na výsledky jednání APK LH. Posléze je zpracuje a ještě dnes přijde s informacemi k výdeji vstupenek. Do té doby prosíme o trpělivost.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav