BK MLADA BOLESLAV
25. 6. 2021 | Klub

Buď jako Bruslař: Daruj krev, můžeš tím zachránit život

M l. B o l. – Hokejisté BK Mladá Boleslav byli v pátek 25. června darovat krev pro mladoboleslavskou Klaudiánovu nemocnici. Zapojili se tak do projektu na podporu hledání nových dárců krve a pomohli těm, kteří to momentálně potřebují. S vracející se plnou operativou nemocnice je totiž momentálně nedostatek této tělní tekutiny. Pomozte i vy!

Jedná se o další z řady projektů mezi mladoboleslavským hokejovým klubem a nemocnicí, který si dává za úkol další formou prohloubit vzájemnou spolupráci. Lední hokej je tvrdý sport a Bruslaři dobře vědí, že bez lékařské pomoci by se často neobešli. A rádi pomoc zdravotníků splácejí.

Z uplynulých sezon si nepochybně vzpomenete na každoroční charitativní utkání, přičemž výtěžky z aukce speciálních dresů vždy směřovaly na jedno z oddělení Klaudiánovy nemocnice. Hráči A týmu předloni v útrobách budovy i jejím okolí nafotili rovněž nástěnný kalendář, který měl u fanoušků obrovský ohlas.

Darování krve bylo dalším logickým krokem. Tím spíš, pokud je to potřeba. „Vnímám to jako něco automatického. Měli bychom si pomáhat,“ nechal se slyšet kapitán BK Mladá Boleslav Martin Ševc. Podobně to vidí i brankář Marek Schwarz, který byl rovněž darovat svou krev. A dodává: „Běžte taky. Nic vás to nestojí a někomu tak můžete zachránit život.“

Buď jako Bruslaři a daruj krev – všechny potřebné informace najdeš na webu Klaudiánovy nemocnice.

Fotografie z darování krve hráčů BK Mladá Boleslav najdete zde.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)

Další články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).