BK MLADA BOLESLAV
27. 9. 2009 | Michal Miškovský

Bruslařský klub získal tři hráče na střídavý start a Fina Lehikoinena

M l. B o l. – Vedení BK Mladá Boleslav musí řešit nepříjemné zdravotní trable některých hráčů týmu. Před pátečním utkání v Litvínově viróza vyřadila ze hry Josefa Jindru, Valdemara Jiruše, Lukáše Handlovského a Nikolu Gajovského a Marka Schwarze (poslední tři jmenovaní jsou již na soupisce pro utkání proti Mountfieldu). Nyní nemůže nastoupit ze stejného důvodu také Michal Macho a Zdeněk Bahenský kvůli trestu ve hře, který v pátek inkasoval od hlavního sudího. Díky vstřícnosti ústeckého generálního manažera Roberta Kysely získal Bruslařský klub na střídavý start obránce Romana Němečka a útočníky Martina Šagáta a Roka Pajiče. Zítra navíc přiletí finský obránce Esa Lehikoinen, s nímž Středočeši podepíšou smlouvu do konce sezony.

“Vážíme si kroku Roberta Kysely, který souhlasil s měsíčním střídavým startem tří hráčů Ústí nad Labem. Jelikož je náš kádr poměrně úzký, musíme na současnou situaci reagovat a s BK Mladá Boleslav podepíše smlouvu finský obránce Esa Lehikoinen. Rozhodli jsme se pro něho proto, že bude finančně pasovat do našeho konceptu a zároveň jde o kvalitního beka. Věřím, že bude moci nastoupit už v úterním utkání,“ uvedl sportovní manažer BK Mladá Boleslav Luděk Bukač.

Třiadvacetiletý bek Esa Lehikoinen prošel mládežnickými soutěžemi v rodném Joenssu. Před sezonou 2006/2007 zamířil do známějšího klubu Lukko Rauma, za který odehrál dvě kompletní sezony v nejvyšší finské SM-Lize.

Další články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.