BK MLADA BOLESLAV
27. 9. 2009 | Michal Miškovský

Bruslařský klub získal tři hráče na střídavý start a Fina Lehikoinena

M l. B o l. – Vedení BK Mladá Boleslav musí řešit nepříjemné zdravotní trable některých hráčů týmu. Před pátečním utkání v Litvínově viróza vyřadila ze hry Josefa Jindru, Valdemara Jiruše, Lukáše Handlovského a Nikolu Gajovského a Marka Schwarze (poslední tři jmenovaní jsou již na soupisce pro utkání proti Mountfieldu). Nyní nemůže nastoupit ze stejného důvodu také Michal Macho a Zdeněk Bahenský kvůli trestu ve hře, který v pátek inkasoval od hlavního sudího. Díky vstřícnosti ústeckého generálního manažera Roberta Kysely získal Bruslařský klub na střídavý start obránce Romana Němečka a útočníky Martina Šagáta a Roka Pajiče. Zítra navíc přiletí finský obránce Esa Lehikoinen, s nímž Středočeši podepíšou smlouvu do konce sezony.

“Vážíme si kroku Roberta Kysely, který souhlasil s měsíčním střídavým startem tří hráčů Ústí nad Labem. Jelikož je náš kádr poměrně úzký, musíme na současnou situaci reagovat a s BK Mladá Boleslav podepíše smlouvu finský obránce Esa Lehikoinen. Rozhodli jsme se pro něho proto, že bude finančně pasovat do našeho konceptu a zároveň jde o kvalitního beka. Věřím, že bude moci nastoupit už v úterním utkání,“ uvedl sportovní manažer BK Mladá Boleslav Luděk Bukač.

Třiadvacetiletý bek Esa Lehikoinen prošel mládežnickými soutěžemi v rodném Joenssu. Před sezonou 2006/2007 zamířil do známějšího klubu Lukko Rauma, za který odehrál dvě kompletní sezony v nejvyšší finské SM-Lize.

Další články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!