BK MLADA BOLESLAV
23. 5. 2011 | Jitka Čechová

Bruslařský klub zahájil letní přípravu. Tady jsou informace ke kádru!

M l. B o l. – Posezonní volno mají hráči i trenéři za sebou, teď už je čeká tvrdý letní dril. V pondělí 23. května se boleslavští hokejisté sešli sice ještě pořád ve značně nekompletní sestavě, sportovní manažer Milan Hnilička ale přislíbil, že by se kádr mohl o další jména rozrůst ještě tento týden. "Nováčky jsou David Výborný, Milan Mikulík a Jakub Čutta. Získali jsme i Zbyňka Hrdela, kterého fanoušci znají už z minulé sezony," prohlásil. Aktuální soupiska hráčů zatím čítá 21 jmen. A bude samozřejmě ještě doplněna!

Dva brankáři, sedm obránců a dvanáct útočníků. Taková je zatím podoba boleslavské sestavy, v níž hráči nastoupili letní přípravu pod vedením trenérů Vladimíra Jeřábka a Vlada Hiadlovského. Ano, oba kouči z loňského ročníku zůstávají – co se týče trenéra Jeřábka, uplatnil klub v jeho smlouvě opci. S Vladem Hiadlovským se potom dohodl na smlouvě úplně nové.

Milan Hnilička už několikrát upozorňoval, že letošní předsezonní skládání kádru je specifické, protože smlouva skončila drtivé většině hráčů. Krom toho se těm, kteří zůstali, snažilo vedení klubu pro náročnost sezony alespoň trochu ulevit. "Kluci si potřebovali odpočinout, protože se tady vlastně už čtvrtým rokem hrála baráž. Hlavně letos to bylo psychicky i fyzicky náročné, takže jsme kladli důraz na to, aby si od hokeje skutečně odpočinuli," vysvětluje, proč bude suchá příprava trvat jen šest týdnů. "Nepochybuji o tom, že to bude stačit," dodává.

Bruslařský klub už opustili Peter Mikuš (České Budějovice), Lukáš Handlovský (Ústí nad Labem) a Michal Macho (Bratislava).

S dalšími hráči se jedná, Milan Hnilička přislíbil, že další jména by se mohla objevit už v průběhu tohoto týdne. Přitom trochu přiblížil jednání s gólmany. Bruslařský klub by nějakého rád získal – měl by totiž utvořit dvojici s Michalem Valentem. "Chceme někoho na doplnění. Myslím si, že pro Michala Valenta přichází čas, aby se stal jedničkou Bruslařského klubu," řekl Hnilička. Roman Will zahájí sezonu v Litoměřicích. "Je to výborný gólman. Rád bych, aby získal nějaké zkušenosti v dospělém hokeji," prozradil.

O svou šanci v nejvyšší soutěži se budou ucházet také mladíci Vojtěch Mozík, Matěj Soukup, Marek Loskot, Tomáš Hyka, Tomáš Jiránek, Martin Belay a Radan Lenc.

BK Mladá Boleslav nastoupil letní přípravu v této sestavě:

Brankáři: Michal Valent, Roman Will

Obránci: Jakub Čutta, Josef Jindra, Boris Žabka, Petr Chaloupka, Jiří Marušák, Vojtěch Mozík, Matěj Soukup

Útočníci: David Výborný, Lukáš Pabiška, David Vrbata, Tomáš Demel, Zbyněk Hrdel, Zdeněk Bahenský, Milan Mikulík, Marek Loskot, Tomáš Hyka, Tomáš Jiránek, Martin Belay, Radan Lenc

Další články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim