BK MLADA BOLESLAV
2. 9. 2009 | Michal Miškovský

Bruslařský klub může v případě potřeby využít čtveřici hráčů na střídavý start

M l. B o l. – Čtveřici hráčů, kteří již dříve v Mladé Boleslavi působili, mohou v případě potřeby využít trenéři pro extraligový ročník 2009/2010. V obraně mohou vypomoci David Mocek (nyní Chrudim) a Václav Drábek (Benátky nad Jizerou), v útoku pak Vladislav Kubeš (Vrchlabí) s Alešem Padělekem (Tábor). Již dříve byl vyřízen střídavý start jihlavskému brankáři Milanu Řehořovi. Informoval o tom sportovní manažer Luděk Bukač.

Nejvíce zkušeností s angažmá v Mladé Boleslavi má Václav Drábek. Dvaatřicetiletý obránce zamířil do týmu Bruslařského klubu v průběhu sezony 2005/2006. Také v dalších dvou ročnících byl stabilním článkem zadních řad, ale po postupu do extraligy odešel na hostování do Benátek nad Jizerou. Loni nastoupil díky střídavému startu v Mladé Boleslavi na jeden zápas, který se mu však stal osudným. V duelu v Liberci přišel po zákroku Petra Nedvěda k těžkému zranění a do konce sezony byl mimo hru. Vedení Mladé Boleslavi uplatnilo letos podobný model jako loni. Drábka poslalo na hostování do sousedních Benátek nad Jizerou, ale jeho služby si pojistilo formou střídavého startu.

Další obránce David Mocek přišel do Mladé Boleslavi v rozehrané sezoně 2007/2008 a v jejím závěru se s týmem radoval z postupu do nejvyšší soutěže. Loni nastoupil v extralize dohromady k 53 zápasům včetně play-out a baráže, osmkrát také naskočil v dresu Benátek nad Jizerou. Před touto sezonou odešel na hostování do Chrudimi, ale také on má vyřízený střídavý start zpět.

Útočník Vladislav Kubeš zamířil do BK Mladá Boleslav coby posila před loňskou nováčkovskou sezonou v extralize. Už po 18 zápasech však putoval zpět do Havlíčkova Brodu, odkud v závěru základní části zamířil do Vrchlabí. A právě z podkrkonošského celku nyní může v případě potřeby občas zaskočit do Mladé Boleslavi.

Také forvard Aleš Padělek působil ve středočeském klubu jen část loňské sezony. Ne však proto, že by Mladou Boleslav brzy opustil, ale v týmu se objevil až od listopadu. V létě odešel na hostování do Tábora, ale podobně jako tři výše zmínění mu byl vyřízen střídavý start.

Na oficiální soupisce pro extraligu pak také figurují junioři Martin Belay a Lukáš Krejčík.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.