BK MLADA BOLESLAV
17. 8. 2011 | Daniel Langer

Bruslařský klub čeká další přípravné utkání, představí se na ledě Litvínova

M l. B o l. - Dlouhých sedm dní měli Bruslaři na kompletní regeneraci po hektickém období, kdy tým z města automobilů absolvoval v krátkém sledu hned čtyři zápasy. Po těsných prohrách s Plzní a Spartou se Středočeši budou ucházet o první vítězné utkání proti extraligovému soupeři na ledě HC VERVA Litvínov. Přípravný zápas se odehraje na Zimním stadionu Ivana Hlinky ve čtvrtek 18. srpna od 17:30.

Litvínovští se nespokojili pouze s tradičními personálními změnami, které většinu klubů o letní pauze provázejí, ale sáhli rovnou po změně obchodního názvu klubu včetně loga, platné od 10. srpna 2011. Nyní je klub znám jako HC VERVA Litvínov. K předchozí změně došlo v roce 2009 poté, co tehdejší HC Litvínov přijal do názvu jméno hlavního sponzora, společnosti Benzina.

Čtvrteční soupeř Bruslařského klubu byl, co se do počtu přípravných utkání týče, o něco produktivnější. Litvínov stihl odehrát již sedm zápasů, z toho čtyři na turnaji ve švýcarském Le Sentier, kde Severočeši obsadili čtvrté místo z celkových šesti účastníků. Soupeřem jim byl například účastník kontinentální ligy Dynamo Minsk (BLR), nebo HC Lugano (SUI), kde působí český legionář Jaroslav Bednář.

Poslední z přípravných utkání sehrála Verva na ledě prvoligového Chomutova, kde domácím Pirátům nachystala první porážku v nové aréně. Chomutov podlehl v severočeském derby Litvínovu výsledkem 3:6. Extraligový celek tak zároveň uctil při sedmém výročí tragického úmrtí památku slavného litvínovského odchovance a velké osobnosti českého hokeje Ivana Hlinky.

Co se přestupového trhu týče, na severu Čech měli plné ruce práce. Kariéru ukončil kapitán týmu Roman Vopat, do TPS Turku (podobně jako boleslavský Marek Schwarz, pozn. red.) zamířil Jakub Černý. Sparta mohla vítat novou posilu v podobě Petera Jánského, v neposladní řadě odešel na hostování právě do města automobilů gólman Jaroslav Hübl.

Žluto-černý dres naopak přetáhl přes hlavu slovenský útočník Martin Hujsa, natrvalo se do Litvínova přesunul fantom loňského play-off Martin Volke. Verva přivedla ze slovenských Košic i kladenského odchovance Martina Frolíka, pochytit extraligovou formu a zkušenosti se budou pokoušet z Ústí nad Labem hostující Hanzl a Pojkar.

Sestava HC Verva Litvínov v posledním utkání: Nechvátal – Brejčák, Skuhrovec – Kubát, Havelka – Jareš, Hora – Pojkar, Kousalík – Kubinčák, Hübl, Lukeš – Majdan, Hanzl, Gerhát – Frolík, Hujsa, Bojer – Zavřel, Rindoš, Smolka

Sestava BK Mladá Boleslav v posledním utkání: Hübl - Čutta, Žabka, Rýgl, Dudáš, Baldwin, Jindra, Marušák, Chaloupka - Tomas, Bahenský, Mikulík, Tománek, Balaštík, Vrbata, Loskot, Hrdel, Jiránek, Lenc, Výborný, Pabiška

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.