BK MLADA BOLESLAV
30. 8. 2017 | Vojtěch Tůma

Bruslaři zvládli prolomit sparťanské prokletí. Obstojí i v generálce?

M l . B o l. – Pražané v poslední době rozhodně nepatří mezi nejoblíbenější soupeře mladoboleslavských hokejistů. Ti s celkem z hlavního města v loňské sezoně prohráli všechny čtyři vzájemné zápasy, navíc s velmi nelichotivým skóre 5:21. Až do úterka se poslední výhra nad Spartou datovala do října roku 2015, na poděbradském ledě ale dokázala družina trenéra Augusty uspět. Oba soupeři se v rámci přípravy na nadcházející sezonu střetnou ještě jednou, tak se nechme překvapit, zda Bruslaři na těsné vítězství v prodloužení dokážou navázat. Ve čtvrtek 31. srpna je úvodní vhazování naplánováno na tradičních 17:30, tak rozhodně neváhejte a přijďte do ŠKOENERGO Arény svůj tým podpořit.

První ze dvou přípravných duelů proti celku z hlavního města Bruslaři odehráli na Zimním stadionu v Poděbradech. Lázeňské město si Sparta jako místo konání zápasu vybrala v rámci udržení podpory od fanoušků z mimopražských regionů a spolupráce se společností Louda Auto, hlavním partnerem klubu. Před startem zápasu byl pro fanoušky připraven doprovodný program, po jeho skončení pak následovala autogramiáda svěřenců Jiřího Kalouse. Ti se dali považovat za favorita tohoto klání, ale byli to mladoboleslavští hokejisté, kteří se po Lencově samostatném úniku v oslabení ujali vedení. Pro šestadvacetiletého útočníka, jenž si nedávno vyzkoušel roli kapitána národního týmu, se v přípravě jednalo už o čtvrtý kanadský bod, nahrávající Jakub Klepiš má na svém kontě bodů pět.

Utkání jednoznačně patřilo oběma gólmanům. David Honzík i Jan Růžička předvedli velmi dobré výkony a dlouho se zdálo, že Radan Lenc bude jediným přesným střelcem. Sparta tentokráte vyhořela v jedné ze svých silných disciplín, nedokázala se totiž prosadit hned v pěti přesilových hrách. „Určitě je musíme zlepšit, měli jsme jich poměrně dost a žádnou nevyužili,“ měl jasno Petr Vrána, který gólem z osmapadesáté minuty poslal zápas do prodloužení. V něm nejprve velkou šanci zahodil Klimek, nedlouho nato se obraně soupeře utrhl Jakub Orsava a rozhodl o čtvrté výhře Augustovy družiny v přípravě na nadcházející ročník naší nejvyšší hokejové soutěže. „Ještě máme na čem pracovat, ale svůj účel utkání splnilo. Odveta bude hodně o bruslení, osobních soubojích, musíme se vyvarovat chybám v obranném pásmu. Extraliga se blíží a oba týmy do toho půjdou naplno," prohlásil autor jediné sparťanské trefy.

Sestavy z minulého utkání

HC Sparta Praha: Honzík – Zámorský, Dvořák, Kalina, Pavelka, Nedomlel, Mikuš, Piskáček – Říčka, Vrána, Reichenberg – Kumstát, Pech, Forman – Hlinka, Klimek, Rousek – Černoch, Saponari

BK Mladá Boleslav: Růžička – Stříteský, Němeček, Hrdinka, Říha, Knot, Hanzlík, Pastor, Kurka – Musil, Klepiš, Lenc – Pacovský, Knotek, Urban – Orsava, Žejdl, Látal – Procházka, Najman, Pabiška

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.