BK MLADA BOLESLAV
9. 9. 2014 | Jitka Čechová

Bruslaři zkompletovali soupisku, přibyly střídavé starty

M l. B o l. – Začátek ročníku Tipsport extraligy 2014/2015 se kvapem blíží a Bruslařský klub doplnil na svou soupisku ještě několik jmen. Do Mladé Boleslavi totiž budou mít vyřízeny střídavé starty ještě další dva brankáři, dva obránci a šest útočníků. „Jsme ve specifickém postavení, protože na rozdíl od jiných extraligových klubů nemáme žádnou farmu,“ popisuje nárůst jmen na soupisce sportovní manažer Luděk Bukač. „Nechceme podcenit situaci, potřebujeme mít pocit, že máme kam sáhnout, když bude potřeba.“

Hráči, kteří mají vyřízené střídavé starty do BK Mladá Boleslav

Brankáři: Petr Matoušek (Havířov), Michael Petrásek (Ústí nad Labem)
Obránci: Miha Stebih (Jihlava), Matic Podlipnik (Jihlava)
Útočníci: Marek Loskot (Havířov), Tomáš Jiránek (Havířov), Marek Prokš (Jihlava), Jiří Rys (Litoměřice), Zdeněk Kubica (Prostějov), Jakub Frolík (Kolín)

Junioři na soupisce A týmu

Brankáři: Jan Růžička, Jan Pechek
Obránci: Roman Čermák, David Bernad, Matěj Hes
Útočníci: Ivaň Ďurač, Lukáš Volf, Jakub Kotala

Někteří hokejisté Mladé Boleslavi mají naopak vyřízeny střídavé starty opačným směrem: David Rittich (Jihlava), Michal Valent (Ústí nad Labem), Jiří Kurka (Ústí nad Labem) a Richard Jarůšek (Jihlava).

Pocity jsou teď dobré, důležitější ale budou ty po sezoně, říká sportovní manažer Luděk Bukač

Pane Bukači, jak jste spokojený s obměnou týmu a vůbec celým tím procesem, kterým si mužstvo přes léto prošlo?

Vždycky musíte vycházet z toho, jaká je situace. Někteří hráči jsou pod smlouvou, někteří jsou na trhu. Myslím, že celkově můžeme být a jsme spokojení. Ač se provedla celá řada změn, tak soudě podle přípravy a takového toho ovzduší si to mužstvo sedlo a prezentuje se týmovým výkonem. S přípravou jsme spokojení, jak říkali trenéři – je lepší vyhrávat než prohrávat, a v kabině je dobré klima, takže jak říkám, momentálně rozhodně převládají dobré pocity. Všechno je ale teprve před námi a rozhodně důležitější budou pocity po sezoně.

Z pohledu sportovního manažera – shání se posily pro extraligový tým snáz než pro ten prvoligový?

Určitě se hráči shání pro extraligu o něco lépe. I když je asi nutné konstatovat, že hokejistů je dnes poměrně dost a třeba i díky tomu pravidlu o nasazování mladých hráčů je jich i teď v září ještě pořád relativně dost bez smlouvy. Ale extraliga je určitě extraliga. Jenom to ale určitě nestačí, musíme pracovat na svém renomé, vyhnout se baráži a stabilizovat tým. Pak to shánění hráčů bude ještě o něco snazší.

V tuhle chvíli už je tedy tým kompletní?

Přesně tak, v tuto chvíli je kádr kompletní. Na druhou stranu se samozřejmě může stát, že přijdou nějaká zranění, a že na to budeme muset reagovat.

Přichází nějaké změny v pravidlech, ať už zúžení středního pásma, nebo třeba icing… Co na ně říkáte?

Ty změny tu jsou a teď bude záležet hlavně na tom, jak budou pojaty. Já si myslím, že nějaké větší množství branek to nepřinese, což třeba ukázaly už i přípravné zápasy. Co se týče toho zakázaného uvolnění, tak bych řekl, že to rozhodčí mají víc v ruce, než měli, a že budou moct hru mnohem víc ovlivňovat. Ale zvykali si na to v NHL, takže se to musí zvládnout i tady.

I nadále platí pravidlo o povinném nasazování mladých hráčů. Ta otázka padla už loni a letos je tu zas – je na to Mladá Boleslav připravená?

Nejdřív bych asi řekl, že na poslední valné hromadě APK od několika klubů padl názor, že tento systém nechtějí. Že jsou ochotni pomoct výchově mladých hráčů, ale tím, že by se k těm osmnácti hokejistům vzal jeden do dvaceti let. A co se týče přímo nás… Když vezmu hráče do třiadvaceti let, tak Tomáš Hyka určitě patří k tomu nejlepšímu, co aktuálně v Čechách působí. A to samé musím říct i o Pavlu Musilovi. Když k tomu ještě připočteme Petera Tršku v obraně, tak si myslím, že jsme dobře vybavení. Co se týče hráče do dvaceti let, tak tam asi může být problém, v tuhle chvíli máme obránce Romana Čermáka a několik útočníků z juniorky. Uvidíme, jak se prosadí.

Junioři i dorostenci už začali hrát, juniorka má ze šesti zápasů dvanáct bodů, starší dorost zatím jednu prohru a jednu výhru, mladší taktéž… Jaká tady panuje po létě spokojenost?

Myslím, že letos máme mužstva dobře připravená. Povedlo se do všech zmíněných kategorií přivést posily, které se prosazují, z čehož máme velkou radost a věříme, že nám tu vyroste nějaký další Hyka. I u těchto kategorií ale platí to, co jsem řekl o A týmu – všechno to teprve začíná.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

14.01.2019

Rulík v Hokej den poté

Asistent mladoboleslavského trenéra Hořavy Radim Rulík bude v pondělí 14. ledna hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nalaďte své televizory na ČT Sport ve 14:25.

09.01.2019

Výjezd do Chomutova

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Chomutovem, které je na programu v neděli 13. ledna. Odjezd autobusu je ve 12:45 od městského fotbalového stadionu. Cestovné bude činit 250 až 300 Kč (podle počtu zúčastněných), vstupenky se budou kupovat na místě. Přihlášku na výjezd najdete tady.

27.12.2018

Pláněk dostal stopku

Boleslavský obránce Martin Pláněk dostal za faul na Jana Schleisse v zápase s Vítkovicemi trest nepodmíněného zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání. Pláněk tak v pátek nepojede s Boleslaví do Brna.

17.12.2018

Předprodej posunut

Předprodej vstupenek v úterý 18. prosince nebude z organizačních důvodů probíhat v obvyklém čase 9-13 hodin, ale od 11 do 15 hodin. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

17.12.2018

Výjezd do Liberce

Kromě výjezdu na Spartu, na který se můžete hlásit zde, pořádá Boleslavská smečka výjezd také do Liberce a to v sobotu 5. ledna. Odjezd je ve 12:30 od Městského fotbalového stadionu, cestovné je 100 Kč, vstupenku si každý zajišťuje sám. Formulář pro přihlášení najdete tady.

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.