BK MLADA BOLESLAV
9. 9. 2014 | Jitka Čechová

Bruslaři zkompletovali soupisku, přibyly střídavé starty

M l. B o l. – Začátek ročníku Tipsport extraligy 2014/2015 se kvapem blíží a Bruslařský klub doplnil na svou soupisku ještě několik jmen. Do Mladé Boleslavi totiž budou mít vyřízeny střídavé starty ještě další dva brankáři, dva obránci a šest útočníků. „Jsme ve specifickém postavení, protože na rozdíl od jiných extraligových klubů nemáme žádnou farmu,“ popisuje nárůst jmen na soupisce sportovní manažer Luděk Bukač. „Nechceme podcenit situaci, potřebujeme mít pocit, že máme kam sáhnout, když bude potřeba.“

Hráči, kteří mají vyřízené střídavé starty do BK Mladá Boleslav

Brankáři: Petr Matoušek (Havířov), Michael Petrásek (Ústí nad Labem)
Obránci: Miha Stebih (Jihlava), Matic Podlipnik (Jihlava)
Útočníci: Marek Loskot (Havířov), Tomáš Jiránek (Havířov), Marek Prokš (Jihlava), Jiří Rys (Litoměřice), Zdeněk Kubica (Prostějov), Jakub Frolík (Kolín)

Junioři na soupisce A týmu

Brankáři: Jan Růžička, Jan Pechek
Obránci: Roman Čermák, David Bernad, Matěj Hes
Útočníci: Ivaň Ďurač, Lukáš Volf, Jakub Kotala

Někteří hokejisté Mladé Boleslavi mají naopak vyřízeny střídavé starty opačným směrem: David Rittich (Jihlava), Michal Valent (Ústí nad Labem), Jiří Kurka (Ústí nad Labem) a Richard Jarůšek (Jihlava).

Pocity jsou teď dobré, důležitější ale budou ty po sezoně, říká sportovní manažer Luděk Bukač

Pane Bukači, jak jste spokojený s obměnou týmu a vůbec celým tím procesem, kterým si mužstvo přes léto prošlo?

Vždycky musíte vycházet z toho, jaká je situace. Někteří hráči jsou pod smlouvou, někteří jsou na trhu. Myslím, že celkově můžeme být a jsme spokojení. Ač se provedla celá řada změn, tak soudě podle přípravy a takového toho ovzduší si to mužstvo sedlo a prezentuje se týmovým výkonem. S přípravou jsme spokojení, jak říkali trenéři – je lepší vyhrávat než prohrávat, a v kabině je dobré klima, takže jak říkám, momentálně rozhodně převládají dobré pocity. Všechno je ale teprve před námi a rozhodně důležitější budou pocity po sezoně.

Z pohledu sportovního manažera – shání se posily pro extraligový tým snáz než pro ten prvoligový?

Určitě se hráči shání pro extraligu o něco lépe. I když je asi nutné konstatovat, že hokejistů je dnes poměrně dost a třeba i díky tomu pravidlu o nasazování mladých hráčů je jich i teď v září ještě pořád relativně dost bez smlouvy. Ale extraliga je určitě extraliga. Jenom to ale určitě nestačí, musíme pracovat na svém renomé, vyhnout se baráži a stabilizovat tým. Pak to shánění hráčů bude ještě o něco snazší.

V tuhle chvíli už je tedy tým kompletní?

Přesně tak, v tuto chvíli je kádr kompletní. Na druhou stranu se samozřejmě může stát, že přijdou nějaká zranění, a že na to budeme muset reagovat.

Přichází nějaké změny v pravidlech, ať už zúžení středního pásma, nebo třeba icing… Co na ně říkáte?

Ty změny tu jsou a teď bude záležet hlavně na tom, jak budou pojaty. Já si myslím, že nějaké větší množství branek to nepřinese, což třeba ukázaly už i přípravné zápasy. Co se týče toho zakázaného uvolnění, tak bych řekl, že to rozhodčí mají víc v ruce, než měli, a že budou moct hru mnohem víc ovlivňovat. Ale zvykali si na to v NHL, takže se to musí zvládnout i tady.

I nadále platí pravidlo o povinném nasazování mladých hráčů. Ta otázka padla už loni a letos je tu zas – je na to Mladá Boleslav připravená?

Nejdřív bych asi řekl, že na poslední valné hromadě APK od několika klubů padl názor, že tento systém nechtějí. Že jsou ochotni pomoct výchově mladých hráčů, ale tím, že by se k těm osmnácti hokejistům vzal jeden do dvaceti let. A co se týče přímo nás… Když vezmu hráče do třiadvaceti let, tak Tomáš Hyka určitě patří k tomu nejlepšímu, co aktuálně v Čechách působí. A to samé musím říct i o Pavlu Musilovi. Když k tomu ještě připočteme Petera Tršku v obraně, tak si myslím, že jsme dobře vybavení. Co se týče hráče do dvaceti let, tak tam asi může být problém, v tuhle chvíli máme obránce Romana Čermáka a několik útočníků z juniorky. Uvidíme, jak se prosadí.

Junioři i dorostenci už začali hrát, juniorka má ze šesti zápasů dvanáct bodů, starší dorost zatím jednu prohru a jednu výhru, mladší taktéž… Jaká tady panuje po létě spokojenost?

Myslím, že letos máme mužstva dobře připravená. Povedlo se do všech zmíněných kategorií přivést posily, které se prosazují, z čehož máme velkou radost a věříme, že nám tu vyroste nějaký další Hyka. I u těchto kategorií ale platí to, co jsem řekl o A týmu – všechno to teprve začíná.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.

10.03.2020

Výdej FANSHOPU

Výdej FANSHOPU na vedení klubu je dnes 10. března z technických důvodů pouze do 13:30. Děkujeme za pochopení.

10.03.2020

Vstupenky na ČF

Plánovaný start prodeje vstupenek na čtvrtfinále, který měl začít dnes v 9 hodin ráno, je prozatím pozastaven. Čeká se na výsledek jednání Bezpečnostní rady státu, která jedná o dalších opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru. Jakmile budeme mít všechny dostupné informace, budeme vás informovat. Děkujeme za pochopení.

09.03.2020

Výherce soutěže

Soutěž s OC Olympií o dvě VIP vstupenky na sezení na zápas Bruslařů v play-off vyhrál pan Petr Čálek z Nymburka. Výherce bude kontaktován prostřednictvím kontaktů, které uvedl. Všem soutěžícím děkujeme za účast.

01.03.2020

B tým proti Kralupům

Mladoboleslavský B tým zná již svého soupeře pro čtvrtfinále play-off. Z předkola postoupily Kralupy nad Vltavou. Série hraná na dva vítězné duely začne ve středu 4. března od 18 hodin na mladoboleslavském ledě, v sobotu se bude hrát od 18:15 v Kralupech. Případný rozhodující třetí zápas se uskuteční v neděli 8. března od 17:00 na ledě boleslavské ŠKOENERGO Arény. Diváci jsou srdečně zváni, vstupné se neplatí.