BK MLADA BOLESLAV
27. 7. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Bruslaři si poprvé zatrénovali na ledě, připravují se na letní pohár

M l. B o l. – Boleslavští hokejisté poprvé od března vyjeli na led. V rámci více než hodinového tréninku se tak v pondělí dopoledne začali sehrávat na novou sezónu a také na letní pohár, do něhož by měli vstoupit prvním zápasem, který odehrají na domácím ledě už v úterý proti Karlovým Varům.

Jen několik minut po desáté hodině se začal led ŠKOENERGO arény plnit. K přichystaným pukům přibylo více než 20 hokejistů, přičemž tři z nich byli brankáři. Po úvodní fázi tréninku se hráči rozdělili do dvou základních družstev, a to podle dresů na bílé a zelené mužstvo.

Trénink proběhl za přísných hygienických opatření a trval zhruba hodinu. "První trénink je vždycky o tom, že si hráči vyzkoušejí výzbroj, není to úplně na maximum, aby se nikomu nic nestalo. Je to spíš takové zapracování a myslím si, že to splňuje účel," řekl po prvním tréninku trenér Pavel Patera.

Mužstvo je podle kouče už kompletní, dorazily i všechny nové posily ze zahraničí. "Už jsme tady měli kompletní tým a do začátku, nevím jestli úplně té regulérní sezóny, ale do začátku té přípravy jsme kompletní a na nikoho nečekáme. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet. Ale tak to má každý tým až do konce ledna," uvedl trenér.

Pavel Patera nyní posily neočekává, změnit by to ale mohly pohárové zápasy, během nichž se podle něj ukáže, jak je tým konkurenceschopný. "Když nebudeme (konkurenceschopní – pozn. red.), tak samozřejmě budeme chtít posílit, ale já si myslím, že máme už teď dost silný kádr," uzavírá Pavel Patera.Zobrazit příspěvek na Instagramu
Bruslaři vyjeli po dlouhé pauze na led #priprava #bkboleslav 📸: @jan_pavlicek
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav),

Na kompletní fotogalerii z prvního tréninku Bruslařů na ledě se podívejte zde.


Boleslavští hokejisté tak pondělkem zahájili intenzivní fázi přípravy na novou sezónu. Do zápasového rytmu naskočí už o prvním srpnovém úterý, kdy zahájí domácím zápasem s Karlovými Vary přípravný Pohár Generali České pojišťovny, během nějž odehrají šest zápasů.

Během pohárových zápasů bude kapacita ŠKOENERGO Arény pro diváky kvůli epidemiologickým nařízením značně omezena. Z každého zápasu budou však k dispozici živé textové přenosy prostřednictvím portálu Onlajny.com, zápas Litvínov – Mladá Boleslav by pak měla odvysílat Česká televize a duel Mladá Boleslav – Liberec 02 TV.

Bližší informace pro fanoušky ohledně konání pohárových zápasů zveřejníme na klubovém webu v nejbližších dnech.

Další články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.