BK MLADA BOLESLAV
27. 7. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Bruslaři si poprvé zatrénovali na ledě, připravují se na letní pohár

M l. B o l. – Boleslavští hokejisté poprvé od března vyjeli na led. V rámci více než hodinového tréninku se tak v pondělí dopoledne začali sehrávat na novou sezónu a také na letní pohár, do něhož by měli vstoupit prvním zápasem, který odehrají na domácím ledě už v úterý proti Karlovým Varům.

Jen několik minut po desáté hodině se začal led ŠKOENERGO arény plnit. K přichystaným pukům přibylo více než 20 hokejistů, přičemž tři z nich byli brankáři. Po úvodní fázi tréninku se hráči rozdělili do dvou základních družstev, a to podle dresů na bílé a zelené mužstvo.

Trénink proběhl za přísných hygienických opatření a trval zhruba hodinu. "První trénink je vždycky o tom, že si hráči vyzkoušejí výzbroj, není to úplně na maximum, aby se nikomu nic nestalo. Je to spíš takové zapracování a myslím si, že to splňuje účel," řekl po prvním tréninku trenér Pavel Patera.

Mužstvo je podle kouče už kompletní, dorazily i všechny nové posily ze zahraničí. "Už jsme tady měli kompletní tým a do začátku, nevím jestli úplně té regulérní sezóny, ale do začátku té přípravy jsme kompletní a na nikoho nečekáme. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet. Ale tak to má každý tým až do konce ledna," uvedl trenér.

Pavel Patera nyní posily neočekává, změnit by to ale mohly pohárové zápasy, během nichž se podle něj ukáže, jak je tým konkurenceschopný. "Když nebudeme (konkurenceschopní – pozn. red.), tak samozřejmě budeme chtít posílit, ale já si myslím, že máme už teď dost silný kádr," uzavírá Pavel Patera.Zobrazit příspěvek na Instagramu
Bruslaři vyjeli po dlouhé pauze na led #priprava #bkboleslav 📸: @jan_pavlicek
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav),

Na kompletní fotogalerii z prvního tréninku Bruslařů na ledě se podívejte zde.


Boleslavští hokejisté tak pondělkem zahájili intenzivní fázi přípravy na novou sezónu. Do zápasového rytmu naskočí už o prvním srpnovém úterý, kdy zahájí domácím zápasem s Karlovými Vary přípravný Pohár Generali České pojišťovny, během nějž odehrají šest zápasů.

Během pohárových zápasů bude kapacita ŠKOENERGO Arény pro diváky kvůli epidemiologickým nařízením značně omezena. Z každého zápasu budou však k dispozici živé textové přenosy prostřednictvím portálu Onlajny.com, zápas Litvínov – Mladá Boleslav by pak měla odvysílat Česká televize a duel Mladá Boleslav – Liberec 02 TV.

Bližší informace pro fanoušky ohledně konání pohárových zápasů zveřejníme na klubovém webu v nejbližších dnech.

Další články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.