BK MLADA BOLESLAV
1. 5. 2022 | Klub

Bruslaři mají šestici nových hráčů, asistentem trenéra bude Petr Haken

M l. B o l. – Je to už tradice. Nejen „papírová“, kdy se bere v potaz trvání smluv, ale také čistě fanouškovská, kdy se příznivci jednotlivých klubů už od rána vrhají na webové stránky a sociální sítě, aby zjistili, co nového jejich tým čeká. První květen zkrátka a dobře není pro příznivce ledního hokeje svátkem práce, nýbrž svátkem novinek a změn. A tady jsou ty mladoboleslavské.

Trenérská dvojice Čihák – Haken

Bruslařský klub v tomto týdnu oznámil angažování nového trenéra A týmu Ladislava Čiháka, se kterým jsme vám již také přinesli rozhovor. Nyní tuto informaci doplňujeme o jméno jeho asistenta, kterým po své jarní výpomoci ve finiši sezony zůstává Petr Haken. Bruslaře tedy v extraligové sezoně 2022/2023 povede trenérská dvojice Čihák – Haken.

„Petr se na jaře osvědčil. Do kolektivu zapadl, byť to bylo neplánované, a týmu v nelehké situaci velmi pomohl. Nakonec se i on zapsal pod úspěch v podobě postupu do semifinále,“ říká sportovní manažer Bruslařů Václav Nedorost. „Je to Boleslavák, po odchodu Radima Rulíka do Pardubic byl pro nás jasnou volbou. Pevně věříme, že s Láďou Čihákem vytvoří silnou dvojici, pravděpodobně nejmladší v extralize, a přinesou čerstvý vítr nejen do našich řad.“

Klub bude momentálně řešit obsazení postů v mládeži, konkrétně šéftrenéra mládeže a také hlavního trenéra juniorů.

Odchody

Na pozici brankářů končí Jan Růžička a Marek Schwarz, v obraně David Bernad a Dominik Vacík a v útoku potom Oscar Flynn, Jan Grim, Tomáš Knotek, Tomáš Pospíšil a Adam Raška.

Adamu Raškovi a Tomáši Pospíšilovi skončilo v Mladé Boleslavi hostování, Tomáši Knotkovi střídavé starty. Marek Schwarz ukončil hokejovou kariéru.

Z hostování v jiných klubech se už do Mladé Boleslavi nevrátí útočníci Valentin Claireaux, Jan Dufek, Adam Zbořil a brankář Andrej Košarišťan.

Všem těmto hráčům děkujeme za veškerou práci, kterou v našich barvách odvedli, a na další hokejové cestě jim přejeme mnoho úspěchů.

V případě Miloše Kelemena stále probíhá administrativní finalizace jeho smlouvy s NHL a Bruslařský klub proto stále čeká na definitivní potvrzení, které by mělo dorazit v průběhu příštího týdne. Obránci Martinu Ševcovi se klub bude rovněž věnovat v nadcházejících dnech.

Speciální „zastávku“ chce sportovní úsek Bruslařského klubu věnovat čtveřici výše zmíněných hráčů, a to Janu Růžičkovi, Davidu Bernadovi, Oscaru Flynnovi a Marku Schwarzovi:

„S Honzou Růžičkou jsme novou smlouvu řešili velmi dlouho, a nakonec se bohužel nedohodli,“ říká sportovní ředitel Radim Vrbata. „Honza preferoval odchod do zahraničí a my jsme jeho přání respektovali. Bohužel situace v Rusku a na Ukrajině věc změnila a Honza tak odchází do konkurenčního klubu tady v Čechách, což nás mrzí. Je to ale náš odchovanec a my mu přejeme hodně štěstí a věříme, že se neloučíme napořád,“ dodává Vrbata.

Také obránce David Bernad chce „na zkušenou“ jinam. „David zůstává naším hráčem pod dlouhodobou smlouvou, ale pro příští sezonu odchází na vlastní žádost na roční hostování do jiného klubu tady v Čechách,“ popisuje Radim Vrbata. „Věříme, že mu angažmá v jiném týmu prospěje, vyboduje si silnou pozici a s navráceným sebevědomím se za rok vrátí,“ říká na adresu obránce, který sice není odchovancem Bruslařského klubu, ale skoro jako by byl – s roční pauzou v Ústí nad Labem totiž za Mladou Boleslav hrál takřka deset let.

A do třetice Oscar Flynn, rovněž odchovanec Bruslařského klubu. „Oscar po návratu ze Zlína odehrál velice kvalitní zápasy, hlavně ty v závěru v základní části a poté v play off. I on se rozhodl vyzkoušet jiné prostředí a vyslyšel nabídku jiného klubu tady v Čechách,“ říká Radim Vrbata. „Přejeme mu hodně štěstí a snad se taktéž neloučíme na pořád.“

Speciální poděkování zaslouží brankář Marek Schwarz. Mladoboleslavský rodák a odchovanec ve svých šestatřiceti letech končí kariéru. „Před Markem patří smeknout. Do Boleslavi se před dvěma lety vrátil v pozici trojky a dělal první poslední, aby i z téhle pozici byl týmu platný. Byl naší jistotou v zádech,“ říká Radim Vrbata. „Jsme rádi, že se neloučíme úplně, Marek už nějakou dobu funguje v procesu trénování mládeže a v našem klubu tak zůstane.“

Nové smlouvy či uplatněné opce

A teď se dostáváme k tomu, kdo naopak v Bruslařském klubu působit bude. Ještě na konci dubna jsme informovali o nových smlouvách se čtveřicí hráčů – brankářem Gašperem Krošeljem, obránci Tomášem Hanouskem a Alexem Lintuniemim a útočníkem Matyášem Kantnerem.

Nově informujeme o prodloužení spolupráce s Pavlem Pýchou.

Nové smlouvy a noví hráči v A týmu BK Mladá Boleslav

Následující jména jsou zařazena abecedně:

Beránek Martin

Martin Beránek je čerstvě jednadvacetiletý útočník původem z Českých Budějovic, kde také až doposud působil.

Vzdor svému nízkému věku nastupoval za A tým Motoru už pátou sezonu, tu letošní absolvoval s bilancí 59 odehraných zápasů, šesti góly a sedmi asistencemi.

Martin Beránek si rovněž prošel všemi mládežnickými reprezentačními kategoriemi, naposledy si zahrál i na juniorském světovém šampionátu.

V. Nedorost o Martinu Beránkovi: „Martin je mladý útočník, kterého zdobí obětavost a agresivita. Věříme, že svým pojetím hry bude platným hráčem našeho týmu, a že bude i nadále rozvíjet svůj potenciál.“

Jeřábek Radek

Rodák z Prahy strávil hokejové mládí ve Spartě, kde se v březnu 2018 dočkal extraligového debutu. V dalších letech putoval po hostováních v Chance lize. Po kratších angažmá v Litoměřicích a Ústí nad Labem putoval na Valašsko, kde se během dvou nekompletních sezon stal oporou defenzivy. V ročníku 2019/2020 pak dokonce pomáhal při třech utkáních Sparty.

V květnu 2020 se do ní až do jara 2022 vrátil, play off v sezoně 2021/2022 ale odehrál v Sokolově a extraligové finále jej tak minulo.

V. Nedorost o Radku Jeřábkovi: „Radek má výborné fyzické dispozice, je to hráč, který v poslední sezoně odehrál několilk zápasů za Spartu a my věříme, že si u nás svými výkony řekne o větší prostor a bude hokejově růst.“

Lantoši Robert

Šestadvacetiletý útočník Robert Lantoši je rodák ze slovenské Prievidze, které se nachází zhruba padesát kilometrů od Trenčína. Lantoši už v osmnácti letech vyrazil na zkušenou do světa, konkrétně do Švédska, kde strávil pět po sobě jdoucích sezon, a kde také poprvé okusil dospělácký hokej. Pro sezonu 2017/2018 se vrátil domů na Slovensko, konkrétně do Nových Zámků a posléze do Nitry, kde také v sezoně 2018/2019 zaznamenal svou doposud nejúspěšnější sezonu (74 zápasů, 23 gólů a 45 asistencí, stříbrná medaile).

Právě tahle sezona mu také poprvé vynesla nominaci do národního týmu. Táhlo ho to ale dál do světa, konkrétně do americké AHL, kde strávil necelé dvě sezony v dresu Providence Bruins, načež se vrátil do oblíbeného Švédska, kde působil hned ve dvou klubech, a to v Rögle BK a Linköping HC.

V. Nedorost o Robertu Lantošim: „Robert je velice zkušený a kvalitní hráč, který strávil několik let ve Švédsku a působil i v zámoří. Má taky zkušenosti z národního týmu. Věříme, že právě Robert bude naším rozdílovým hráčem.“

Novotný Filip

Brankář Filip Novotný je ve svých třiceti letech zkušeným matadorem mezi třemi tyčemi. Rodák z Pelhřimova a odchovanec Dukly Jihlava má na svém kontě hned několik angažmá napříč českými kluby. V juniorce následoval přesun do Sparty, ale na Vysočinu se v průběhu další kariéry ještě několikrát vrátil. Během mládežnických let pravidelně reprezentoval Česko, a to i na mistrovství světa do 18 nebo 20 let.

V 1. lize hájil barvy Jihlavy, Litoměřic, Třebíče nebo Benátek, v extralize Sparty Praha – v jejím kádru se trvaleji usadil v ročníku 2014/2015. Poté pro mohutného gólmana následovala turbulentní sezóna. V ní si dokonce vyzkoušel 4 zápasy KHL v dresu Novokuzněcku, byl součástí sparťanské i liberecké organizace. Pro ročník 2017/18 se dohodl na spolupráci s tehdy prvoligovou karlovarskou Energií a značnou měrou – měl všeobecně nejlepší čísla ze všech gólmanů – pomohl k jejímu návratu zpět do extraligy. V dresu Varů odchytal ještě následující tři sezony, loni se v průběhu ročníku stěhoval do Hradce Králové.

V. Nedorost o Filipu Novotném: „Do nové sezony jsme znovu chtěli kvalitní brankářskou dvojici, jsme rádi, že jsme se dohodli právě s Filipem, který za poslední roky patří k nejlepším brankářům extraligy. Věříme, že spolu s Gašperem vytvoří kvalitní brankářský tandem.“

Regenda Pavol

Dvaadvacetiletý útočník Pavol Regenda je rodák ze slovenských Michalovic, kde také hokejově vyrostl. V sezoně 2016/2017 se přesunul do juniorky Trenčína, následující sezonu ale vyrazil na zkušenou do světa, konkrétně do Švédska, kde prošel mládežnickými celky Linköping HC a Växjö Lakers. Na severu Evropy se rozhodl zůstat i v následující sezoně, tedy v ročníku 2019/2020, přesunul se ale kousek vedle – do Finska, konkrétně do Jokeritu. V dresu Kiekko-Vantaa si připsal svůj první start za chlapy. Poslední dvě sezony odehrál doma, v Michalovicích. Byl členem národního týmu, který na olympiádě v Pekingu vybojoval bronzové medaile.

V. Nedorost o Pavlu Regendovi: „Pavol na sebe upozorňuje poslední dvě sezony ve slovenské lize. V relativně mladém věku už má zkušenosti a úspěchy z MS i OH. Jde o bruslivého, bojovného hráče, kterého zdobí celoplošná hra. Věříme, že naváže na úspěšné sezony svých krajanů v našem dresu a bude pro nás stejně důležitým hráčem, jako byl Skalický nebo Kelemen.“

Šmerha Tomáš

Čtyřiadvacetiletý útočník Tomáš Šmerha začínal s hokejem ve Slavii, ale v dorosteneckém věku se přesunul do Sparty, za kterou nastupoval v dorostu i v juniorce. Šikovný střelec se ovšem už po roce vrátil do Slavie, kde dostal první šanci v A týmu a na konci sezony si zahrál také play off Chance ligy. V dalších sezonách však pendloval mezi Slavií a druholigovou Kobrou. V ročníku 2019/2020 se stal objevem Chance ligy. Tomáš Šmerha dostával hodně prostoru, střílel ze všech pozic a naplnil potenciál kanonýra. V 58 zápasech nastřílel rovných 30 gólů a přidal 30 asistencí. Kromě toho si připsal také extraligový debut v dresu Kladna. V květnu 2020 udělal pražský rodák další krok ke stabilnímu místu v nejvyšší soutěži, když se dohodl na smlouvě se Spartou. V letošním finále si po prohře s Třincem pověsil na krk stříbrnou medaili.

V. Nedorost o Tomáši Šmerhovi: „Tomáš letos zažil průlomovou sezonu v dresu Sparty. Jde o hráče, který má drajf, bruslení a je šikovný na puku. Věříme, že na letošní výkony naváže, posune se ještě výš a stane se důležitým článkem našeho týmu.“


Aktuální soupiska BK Mladá Boleslav

Brankáři: Krošelj Gašper, Novotný Filip, Stuchlík Marek (JUN)

Obránci: Fillman Mitchell, Hanousek Tomáš, Jánošík Adam, Jasečko Sebastian (JUN), Jeřábek Radek, Křepelka Karel (JUN), Lintuniemi Alex, Moravec David (JUN), Pláněk Martin, Pýcha Pavel

Útočníci: Beránek Martin, Bičevskis Maris, Eberle Jan, Fořt Tomáš, Kantner Matyáš, Kotala Jakub, Kousal Pavel, Lantoši Robert, Lunter Mário, Najman Ondřej, Polák Vojtěch (JUN), Půček Jan (JUN), Regenda Pavol, Simon Michal, Stránský Jan, Šmerha Tomáš, Šťastný David, Závora Jan

Na letní přípravu nastoupí hráči A týmu BK Mladá Boleslav v pondělí 16. května 2022.

Další články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!