BK MLADA BOLESLAV
25. 5. 2021 | Klub

Bruslaři do toho šlápli, naplno rozjeli letní přípravu

M l. B o l. – Dobrovolně a tak trochu „neoficiálně“ začali někteří Bruslaři s letní přípravou už v minulém týdnu. Od tohoto pondělí 25. května ale jedou pod vedením kondičního trenéra Ondřeje Ježka a obou hlavních koučů Pavla Patery a Radima Rulíka už zostra. „Máme trochu méně času než v uplynulých dvou letech, ale není to nic, s čím bychom si neporadili,“ říká prvně zmiňovaný Ondřej Ježek.

Na letní přípravu ve ŠKOENERGO aréně nastoupili:

Bernad David, Dufek Jan, Eberle Jan, Flynn Oscar, Jasečko Sebastian, Kotala Jakub, Křepelka Karel, Lunter Mário, Moravec David, Pláněk Martin, Polák Vojtěch, Půček Jan, Schwarz Marek, Stránský Jan, Szturc Gabriel, Šatný Oliver, Šidlík Petr, Šťastný David, Vacík Dominik, Závora Jan, Zbořil Adam


Zahraniční hráči BK Mladá Boleslav se v tuto chvíli připravují individuálně ve svých domovských zemích. Jmenovitě se jedná o: Claireaux Valentin, Fillman Mitchell a Krošelj Gašper.

Individuální přípravu mají po dohodě s trenéry také Martin Ševc a Jan Růžička.

A zapomenout nesmíme ani na dva slovenské reprezentanty a zároveň nováčky: Miloš Kelemen a Adam Jánošík v současnosti hájí barvy Slovenska na Mistrovství světa v Rize. Maris Bičevskis pak na stejném šampionátu reprezentuje tým Lotyšska.


Kondiční trenér Ondřej Ježek: Letní příprava je podobná uplynulým dvěma letům. Led mohou hráči využívat dobrovolně

V tomto týdnu jste oficiálně začali letní přípravu. Co hráče v nejbližších dnech a týdnech čeká?

Ač to bylo dobrovolné, tak spousta kluků už začala minulý týden, což nás potěšilo. Dva tři týdny teď budeme mít na takové trochu „rozkoukání“, kdy se zaměříme na strukturální rovnováhu a vyrovnání disbalancí v kondiční části. Oproti posledním dvěma letům bude mít tenhle blok ale jen šest týdnů, takže ho budeme muset trochu poupravit. O to víc pak budeme muset pracovat víc v červenci a v srpnu.

Dá se říct, že to bude náročnější?

Slovo náročnější bych asi nepoužil, bude to podobné jako ty předchozí letní přípravy. Ale musíme poupravit skladbu těch tréninků. Určitě nechceme nic nějak nahušťovat, i délka tréninkových jednotek bude podobná. Jen to bude mít trochu jinou strukturu.

Jaké je vlastně momentálně složení hráčů, se kterými pracujete přímo na stadionu v Boleslavi?

I to je víceméně obdobné. Individuální přípravu mají stejně jako loni Honza Růžička a Martin Ševc, i když ten má program nastavený ode mě, a po vlastní ose samozřejmě jedou i zahraniční hráči. V čem je trochu změna, tak že se posunulo mistrovství světa, takže tři naši kluci tam budou končit podstatně déle, než bylo kdy zvykem. Úplným specifikem je ještě Pavel Pýcha, který po sezoně podstoupil operaci, nyní rehabilituje a už několik týdnů jede podle vlastního tréninkového plánu. Byl by teď nesmysl zapojovat ho do naší přípravy, protože je v úplně jiné fázi než kluci tady.

Představuje pro vás nějakou výraznější změnu letošní účast Bruslařů v Lize mistrů?

Z pohledu tréninků a letní přípravy určitě ne. Tím, že má startovat až na konci srpna, to pro nás z tohohle hlediska přípravy nepředstavuje žádný markantní rozdíl. Co samozřejmě bude zápřah trochu jiného kalibru, bude cestování. Ale obecně to určitě bereme jako odměnu. Coby soupeře nás čekají kluby, které jsou v Evropě na špici, což bude skvělá prověrka.

Letos je podstatně dřív, než bývá zvykem, k dispozici už i led. Využívá ho především mládež, která se na něj kvůli covidu v uplynulé sezoně příliš nedostala. Plánuje toho využít i A tým?

Máme na něm pár hodin v týdnu vyblokovaných, ale nepůjde o žádné organizované tréninkové jednotky. Kluci toho budou moct využít k nějakému lehčímu „sklouznutí“, případně k potrénování individuálních dovedností či powerskatingu.Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)

Další články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.