BK MLADA BOLESLAV
26. 11. 2020 | Klub

Bruslaři děkují Klaudiánově nemocnici, sestřičkám předali dárky

M l. B o l. – Je to teď vlastně pravidelný předzápasový režim. Bruslaři, kteří si koronavirou nákazou ještě neprošli, jsou z nařízení ministerstva zdravotnictví nuceni pravidelně absolvovat testy na covid. Dvakrát v týdnu se tak v půl osmé ráno hlásí na odběrovém stanovišti Kladiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. A právě jeho zaměstnancům přišli ve čtvrtek ráno za pravidelnou péči a pomoc poděkovat.

De facto přidělávají práci. Příznaky totiž nemají, jsou zdraví a od restartu extraligové soutěže zatím pokaždé hlásí výsledky jejich testů slůvko „negativní“. Jenže nařízení jsou jasně daná, aby se česká nejvyšší soutěž mohla točit dál, musí být hráči pravidelně testovaní.

Bruslařský klub chce tímto gestem vyjádřit svůj vděk za veškerou pomoc a ochotu personálu, který pravidelně boleslavské hokejisty testuje, a ocenit jejich práci v této nelehké době. Trojice hráčů ve složení Jakub Strnad, David Bernad a Jan Růžička tak ve čtvrtek ráno přinesla na ředitelství nemocnice dvě krabice plné dárků pro sestřičky takzvaného „covidária“. Převzít si je přišly vrchní sestra Hana Salabová (na fotografii vlevo) a vrchní sestra domácí péče Mgr. Jitka Laubeová.


Připomínáme, že pokud byste svůj dík chtěli vyjádřit i vy, můžete tak učinit prostřednictvím charitativní aukce Bruslarů, která běží do 7. prosince. BK Mladá Boleslav v ní draží hokejové artefakty a výtěžek věnuje na oddělení ARO mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice, konkrétně na takzvané lineární dávkovače, které v současné době slouží i pacientům s covidem-19. Stejně jako v minulých letech k finální vydražené částce přidá další finanční prostředky i klub a sami hráči, celý projekt navíc zaštiťuje sám majitel klubu Mgr. Jan Plachý, MBA.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)

Další články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.