BK MLADA BOLESLAV
17. 1. 2012 | Jitka Čechová

Brankáři Valentovi patří obrovský dík, vysekl Jaroslav Balaštík poklonu svému spoluhráči

M l. B o l. – Po delší době se zase střelecky prosadil. Jaroslav Balaštík (na snímku) využil svou dorážkou přesilovku v druhé třetině utkání s Českými Budějovicemi a výrazným způsobem tak Bruslařský klub nasměroval k vítězství. Spíš než všechny tři úspěšné střelce zápasu ale chválil dvaatřicetiletý útočník gólmana Mladé Boleslavi: "Michalovi roste sebevědomí. I na trénincích působí jistějším dojmem," prohlásil.

Jaroslave, utkání s Českými Budějovicemi bylo spíš defenzivněji laděné, zas až tolik šancí k vidění nebylo. Co ho podle vás rozhodlo?

Myslím, že první třetina. Fakt, že jsme dokázali dát první gól. Hodně nám pomohlo, že jsme zvládli samotný začátek, Budějovice byly nějakých pět minut rozhodně lepší než my. Výborně nás podržel Míša Valent a pak přišla právě ta první branka. Paradoxně sice až po přesilovce pět na tři, ale jinak to ten zápas asi hodně nasměrovalo.

Michal Valent je pro tým očividně obrovskou vzpruhou, že? V posledních třech zápasech jste s ním v brance získali sedm bodů.

Je skvělý! Je pro nás obrovskou oporou a tak nějak přestavuje motivaci navíc. Třeba proti Budějovicím: chtěli jsme, aby měl čisté konto, rozhodně si to zasloužil. Patří mu náš obrovský dík a nezbývá než věřit, že mu to takhle hodně dlouho vydrží.

Řekl byste vy sám, že se mu zvedá sebevědomí? Protože i když Boleslav vždycky hlásila, že má vyrovnanou brankářskou dvojici, Michal Valent byl spíš vždy tím druhým…

Já myslím, že ano. I na trénincích působí jistějším dojmem. V zápasech si víc troufne, podstatně méně vyráží puky. Jak už jsem řekl, poslední tři zápasy to opravdu z velké části stálo na něm a ta nula proti Budějovicím je takový bonus. Jsme rádi, že jsme mu k ní pomohli.

Boleslav prokázala v utkání s MOUNTFIELDEM hodně trpělivosti, zdálo se, že si umíte vyčíhat na ty správné momenty. Ostatně postupné navyšování skóre je toho důkazem…

S trpělivostí jsme asi měli vždycky trochu problém. Snažíme se poučit ze všech těch zápasů, o které jsme zbrklostí přišli, takže vlastně z převážné části letošní sezony. Právě ta trpělivost nám asi prostě trošku chyběla, hráli jsme to vždycky tak nějak nahoru dolů. Vyrovnané zápasy jsme často prohrávali o gól. Zápas s Budějovicemi budiž nám vzorem – trpělivost, góly, jistota vzadu.

Jak vnímáte skutečnost, že utkání s Jihočechy znovu dává Boleslavi naděje na předkolo?

Takhle vysoko se nedíváme. To nejde. Momentálně máme trošku jiné starosti a vnímáme jiné soupeře. Přál bych si, kdybychom s tím dokázali ještě trochu zamíchat, ale na to je ještě brzy. Musíme jít zápas od zápasu, sbírat bodík po bodíku. Na konci to sečteme a uvidíme.

Vy sám za sebou máte delší gólový půst, který jste ukončil právě v duelu s Budějovicemi. Bude se teď lépe spát i vám?

Bude. Takovou malou vzpruhu dostalo i moje sebevědomí. Na gól jsem čekal nějakých sedm zápasů, už mě to trochu znervózňovalo, nebylo to příjemné. Teď mi to tam konečně padlo a já jsem za to hrozně rád.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!