BK MLADA BOLESLAV
17. 1. 2012 | Jitka Čechová

Brankáři Valentovi patří obrovský dík, vysekl Jaroslav Balaštík poklonu svému spoluhráči

M l. B o l. – Po delší době se zase střelecky prosadil. Jaroslav Balaštík (na snímku) využil svou dorážkou přesilovku v druhé třetině utkání s Českými Budějovicemi a výrazným způsobem tak Bruslařský klub nasměroval k vítězství. Spíš než všechny tři úspěšné střelce zápasu ale chválil dvaatřicetiletý útočník gólmana Mladé Boleslavi: "Michalovi roste sebevědomí. I na trénincích působí jistějším dojmem," prohlásil.

Jaroslave, utkání s Českými Budějovicemi bylo spíš defenzivněji laděné, zas až tolik šancí k vidění nebylo. Co ho podle vás rozhodlo?

Myslím, že první třetina. Fakt, že jsme dokázali dát první gól. Hodně nám pomohlo, že jsme zvládli samotný začátek, Budějovice byly nějakých pět minut rozhodně lepší než my. Výborně nás podržel Míša Valent a pak přišla právě ta první branka. Paradoxně sice až po přesilovce pět na tři, ale jinak to ten zápas asi hodně nasměrovalo.

Michal Valent je pro tým očividně obrovskou vzpruhou, že? V posledních třech zápasech jste s ním v brance získali sedm bodů.

Je skvělý! Je pro nás obrovskou oporou a tak nějak přestavuje motivaci navíc. Třeba proti Budějovicím: chtěli jsme, aby měl čisté konto, rozhodně si to zasloužil. Patří mu náš obrovský dík a nezbývá než věřit, že mu to takhle hodně dlouho vydrží.

Řekl byste vy sám, že se mu zvedá sebevědomí? Protože i když Boleslav vždycky hlásila, že má vyrovnanou brankářskou dvojici, Michal Valent byl spíš vždy tím druhým…

Já myslím, že ano. I na trénincích působí jistějším dojmem. V zápasech si víc troufne, podstatně méně vyráží puky. Jak už jsem řekl, poslední tři zápasy to opravdu z velké části stálo na něm a ta nula proti Budějovicím je takový bonus. Jsme rádi, že jsme mu k ní pomohli.

Boleslav prokázala v utkání s MOUNTFIELDEM hodně trpělivosti, zdálo se, že si umíte vyčíhat na ty správné momenty. Ostatně postupné navyšování skóre je toho důkazem…

S trpělivostí jsme asi měli vždycky trochu problém. Snažíme se poučit ze všech těch zápasů, o které jsme zbrklostí přišli, takže vlastně z převážné části letošní sezony. Právě ta trpělivost nám asi prostě trošku chyběla, hráli jsme to vždycky tak nějak nahoru dolů. Vyrovnané zápasy jsme často prohrávali o gól. Zápas s Budějovicemi budiž nám vzorem – trpělivost, góly, jistota vzadu.

Jak vnímáte skutečnost, že utkání s Jihočechy znovu dává Boleslavi naděje na předkolo?

Takhle vysoko se nedíváme. To nejde. Momentálně máme trošku jiné starosti a vnímáme jiné soupeře. Přál bych si, kdybychom s tím dokázali ještě trochu zamíchat, ale na to je ještě brzy. Musíme jít zápas od zápasu, sbírat bodík po bodíku. Na konci to sečteme a uvidíme.

Vy sám za sebou máte delší gólový půst, který jste ukončil právě v duelu s Budějovicemi. Bude se teď lépe spát i vám?

Bude. Takovou malou vzpruhu dostalo i moje sebevědomí. Na gól jsem čekal nějakých sedm zápasů, už mě to trochu znervózňovalo, nebylo to příjemné. Teď mi to tam konečně padlo a já jsem za to hrozně rád.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav