BK MLADA BOLESLAV
26. 1. 2020 | Adéla Kvapilová, foto: ČOV

Boleslavští žáci se představili na olympiádě, reprezentovali Středočeský kraj

K a r l. V a r y – Od neděle 19. ledna do čtvrtka 24. ledna 2020 se v Karlovarském kraji uskutečnila Zimní olympiáda dětí a mládeže, kde nechyběl ani výběr Středočeského kraje. Za ten bojovalo o cenné kovy dvanáct mladých Bruslařů do 15 let pod vedením boleslavského trenéra Jiřího Zörklera.

Sen každého hokejisty je si zahrát na olympiádě a některým boleslavským hokejistům ročníku 2005 a mladším se splnil. S medailí na krku se sice zpět domů nevrací, ale se skvělými zážitky a vzpomínkami určitě ano. Mezi Bruslaře, kteří se na mládežnické olympiádě představili, patří David Hora, Jakub Vítek, Jan Halman, Vojtěch Hradec, David Hart, Dominik Hasman, Jiří Sypecký, Vojtěch Vochvest, Adam Vlasák, Adam Martin Hlinský, Jáchym Průšek a Patrik Král.

„Je to moje třetí olympiáda, myslím si, že pro děcka je to nádherná akce, “ hodnotí zimní hry trenér Jiří Zörkler.

Středočeši všechny své zápasy odehráli v karlovarské KV Aréně, kde se střetli s výběry krajů Královéhradeckého, Ústeckého, Karlovarského, Moravskoslezského, Pardubického a Hlavního města Prahy. Ve skupině “A“ se umístili na pátém místě a do závěrečných bojů nezasáhli. V celkovém hodnocení turnaje patřila středočeským hokejistům devátá příčka.

„Myslím si, že jsme hráli těžší skupinu. Ta druhá, která se hrála v Chebu, byla o malinko slabší. O tom pak svědčí i finále, které hrála dvě mužstva z naší skupiny. Byli jsme ve skupině pátí, což samozřejmě úspěch není, ale jak říkám, ta skupina byla velice vyrovnaná. Do soutěže jsme vstoupili dost špatně. Sice jsme první utkání 2:0 vedli, ale pak jsme z nepochopitelných důvodů přestali hrát a Královéhradeckému kraji 4:2 podlehli. V takovémto turnaji je důležité, jak do něj vstoupíte, což se nám nepodařilo.“

Ve druhém utkání vyzvali Prahu, kde se až do 42. minuty hrálo za stavu 0:0. „Bylo to o jednom gólu a ten jsme bohužel dostali. Ještě jsme se pokusili o power-play a dostali jsme gól druhý, takže po prvním dnu jsme byli bez bodu. To si myslím, že nám nepomohlo. Samozřejmě jsem byl rád, že i přestože se nám první den nepovedl, tak kluci nesložili zbraně a bojovali s maximálním úsilím. Nedá se jim nic vytknout,“ pochvaluje si odhodlání kouč, kterého mrzí nepovedený začátek olympiády. I před ním stál nelehký úkol, a to složit hráče dohromady tak, aby to klapalo.

„Mezi kluky žádné rozdíly nejsou. Otázka je ta, že když máte mužstvo složeno z více klubů, tak to může být v určité chvíli nevýhoda, protože kluci nejsou sehraní. Co to tak už delší dobu sleduji, tak každý rok má každý kraj jinak povedený ročník. Nám se bohužel daří v mezidobí olympiád, kdy se hraje turnaj krajů. My jsme v tomto čase získali dvakrát bronz, což je úspěch. Ale bohužel pokaždé na olympiádě máme družstvo o malinko slabší, nemáme tolik individualit, které míváme v mezidobí v olympijském cyklu," řekl Zörkler.

A jakou mají hokejisté možnost se sehrát?

„V letošní sezóně proběhl nový model, tak zvaný VTM – výběry talentované mládeže, kde srazy hráčů probíhaly dvakrát měsíčně, což znamená, že bylo k sehrání daleko více možností, než bylo v jiných letech. Ovšem projekt VTM není o tom, aby se hráči sehrávali na olympiádu, ten je úplně o něčem jiném. Fakt je ten, že se kluci vídali už od začátku sezóny, takže byli více pospolu, více se znali a mohli se i více sehrát, “ dodává Jiří Zörkler, který mimo středočeského výběru U15 působí jako trenér boleslavského B týmu.

Nejproduktivnější Bruslaři:

Vojtěch Hradec (4+2)

Patrik Král (3+0)

Adam Vlasák, Adam Martin Hlinský (oba 0+2)

Výsledky Středočeského kraje

Středočeský kraj – Královéhradecký kraj 2:4

Hlavní město Praha – Středočeský kraj 2:0

Ústecký kraj – Středočeský kraj 3:2

Karlovarský kraj – Středočeský kraj 1:6

Moravskoslezský kraj – Středočeský kraj 2:1

Pardubický kraj – Středočeský kraj 1:5

Další články

Aktuality

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.

10.03.2020

Výdej FANSHOPU

Výdej FANSHOPU na vedení klubu je dnes 10. března z technických důvodů pouze do 13:30. Děkujeme za pochopení.

10.03.2020

Vstupenky na ČF

Plánovaný start prodeje vstupenek na čtvrtfinále, který měl začít dnes v 9 hodin ráno, je prozatím pozastaven. Čeká se na výsledek jednání Bezpečnostní rady státu, která jedná o dalších opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru. Jakmile budeme mít všechny dostupné informace, budeme vás informovat. Děkujeme za pochopení.

09.03.2020

Výherce soutěže

Soutěž s OC Olympií o dvě VIP vstupenky na sezení na zápas Bruslařů v play-off vyhrál pan Petr Čálek z Nymburka. Výherce bude kontaktován prostřednictvím kontaktů, které uvedl. Všem soutěžícím děkujeme za účast.

01.03.2020

B tým proti Kralupům

Mladoboleslavský B tým zná již svého soupeře pro čtvrtfinále play-off. Z předkola postoupily Kralupy nad Vltavou. Série hraná na dva vítězné duely začne ve středu 4. března od 18 hodin na mladoboleslavském ledě, v sobotu se bude hrát od 18:15 v Kralupech. Případný rozhodující třetí zápas se uskuteční v neděli 8. března od 17:00 na ledě boleslavské ŠKOENERGO Arény. Diváci jsou srdečně zváni, vstupné se neplatí.