BK MLADA BOLESLAV
11. 8. 2011 | Daniel Langer

Boleslavští hokejisté míří k dalšímu přípravnému utkání do Hradce Králové

M l. B o l. - Opravdu napjatý program si Bruslaři nachystali na poslední dny. Na východě Čech odehrají čtvrté utkání v devíti dnech. Soupeřem jim pro sehrávání a navykání na zápasové tempo bude prvoligový HC VCES Hradec Králové. Východočeši jsou tradičním soupeřem Mladé Boleslavi pro přípravná utkání, oba celky tedy vědí, co od sebe mají čekat. Úvodní buly utkání padne ve čtvrtek 11. srpna od 16:00.

V souvislosti s Hradcem Králové se původně mluvilo o ambiciózním projektu, který počítal s vpádem českého týmu do KHL. Na východě Čech měl působit v současné chvíli se na první sezónu připravující HC Lev, který svůj úmysl v České republice nakonec neprosadil a přesunul se do slovenského Popradu.

Východočeši se v letošní přípravě dočkali alespoň náplasti v podobě utkání s jedním z předních týmů kontinentální ligy SKA Petrohrad. V dresu ruského velkoklubu nastupují i čeští reprezentanti Štěpánek a Průcha, nebo třeba ruský zlobr Artyukhin. Hradec Králové se držel proti bohatému velkoklubu, který lákal i Jaromíra Jágra, poměrně hrdinně a nakonec podlehl svému soupeři 0:2.

Zbytek přípravných utkání Východočechů se nesl v duchu porážek. Hradec prohrál postupně s Benátkami, Pardubicemi a Olomoucí, kterou před sezónou posílil Jiří Dopita. Na své první vítězství tedy tradiční prvoligový účastník zatím čeká.

Poté, co Hradec Králové oslabil o Jaroslava Roubíka, který posílil pro play-off a následnou baráž Ústí nad Labem, potřebovali Hradečtí zalepit velkou díru v prvním útoku, která po jeho odchodu vznikla. Náhradou má být Michal Tvrdík, který ještě minulou sezónu zachraňoval extraligovou příslušnost právě Mladé Boleslavi.

Na hostování přišel z města automobilů Václav Čížek, z končícího Vrchlabí Ladislav Kubeš. V klubu už dlouho působí kdysi klíčový hráč Bruslařského klubu a dnes již čtyřicetiletý Jiří Kadlec.

Sestava HC VCES Hradec Králové v posledním utkání: Čech – Čížek, Vágner, Lesák, Karlíček, Čáp, Hendrich, Klement, Karlík – Jindřich, Tvrdík, Kadlec – Budínský, Březina, Bláha – Kubeš, Valášek, Kubica – Macháň

Sestava BK Mladá Boleslav v posledním utkání: Valent – Čutta, Marušák, Chaloupka, Žabka, Rýgl, Jindra, Dudáš, Baldwin – Tomas, Výborný, Balaštík – Pabiška, Vrbata, Tománek – Hrdel, Bahenský, Mikulík – Loskot, Lenc, Jiránek

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.