BK MLADA BOLESLAV
29. 8. 2011 | Daniel Langer

Boleslav podruhé v přípravě narazí na Benátky, tentokrát na hřišti soupeře

M l. B o l. - Letní příprava neúprosně vrcholí, Bruslařský klub čekají poslední tři duely. Dvě závěrečná utkání sehraje Boleslav doma, naposledy ven vyrazí v úterý 30. srpna k regionálnímu derby na led HC Benátky nad Jizerou. Jak už název článku napovídá, půjde již o druhé střetnutí, které mezi sebou oba soupeři za účelem vyladění formy letos svedou. Úvodní buly utkání padne na benáteckém zimním stadionu v 18:00.

Úterní soupeř Mladé Boleslavi zažívá, co se přípravných utkání týče, dvě zcela rozdílná období. Zatímco první čtyři utkání Benátky absolvovaly bez prohry, zbylá tři utkání nepoznaly chuť vítězství, tolik potřebný všelék na morálku týmu. Naposledy odjížděli spokojenější zpět do Berouna prvoligoví Medvědi poté, co jim k výhře na ledě Benátek stačila jedna jediná trefa. Domácím se skórovat nepodařilo.

Co se kádru týče, v benáteckém dresu působí oproti předchozím létům pouze jeden hokejista s významnější boleslavskou minulostí. Není divu, poté co Benátky daly přednost spolupráci s extraligovými Bílými Tygry Liberec.

Dvacetiletý Lukáš Krejčík působil čtyři roky v boleslavské juniorce a jako pozdější kapitán mládežnického týmu se podílel na úspěšných sezónách. Díky svým výkonům si dokonce řekl o šanci v hlavním mužstvu, ve čtyřech zápasech, kdy sbíral zkušenosti spíše po minutách, nebodoval.

Bude to přesně týden, co oba soupeři změřili síly v boleslavské ŠKO-ENERGO Aréně. Úspěšnější byla Mladá Boleslav, ani Benátky ale rozhodně neodehrály špatné utkání a proti zkušenějšímu extraligovému soupeři nijak nepropadly.

Utkání místy lehce ovlivnila protivně se převalující mlha, přesto o pohledné hokejové akce nebyla nouze. Nejvíce se na vítězství boleslavských v poměru 6:3 podílel Roman Tománek, který v utkání zaznamenal dvě branky. Poprvé se v boleslavském dresu trefil i nový kapitán Bruslařského klubu David Výborný.

Sestava BK Mladá Boleslav v posledním přípravném utkání: Valent - Čutta, Beňovič, Rýgl, Dudáš, Baldwin, Jindra, Marušák, Chaloupka - Tomas, Bahenský, Mikulík, Tománek, Balaštík, Vrbata, Loskot, Hrdel, Jiránek, Lenc, Výborný, Plodek

Sestava HC Benátky nad Jizerou v posledním přípravném utkání: Nedvídek - Kajínek, Ulrych, Vála, Niko, Vitásek, Říha, Hobza, Pabiška - Jánošík, Klimt, Weiss, Kopic, Kellner, Krejčík, Liška, Jech, Vařecha, Jonák, Kouřil, Skalický

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.