BK MLADA BOLESLAV
4. 8. 2011 | Daniel Langer

Boleslav jede pilovat formu na Spartu

M l. B o l. - Po úvodní přípravným utkáním, které Boleslavští absolvovali na domácím ledě, čeká hokejisty z města automobilů první výjezd na hřiště soupeře, kde se utkají s obměněným týmem pražské Sparty. Oba celky mají za sebou po jednom přípravném utkání, shodně dostali na ledové ploše šanci především nadějní mladíci. Šanci otestovat své schopnosti a připravenost na start nového ročníku dostanou oba týmy v pátek 5. srpna od 11:00.

Boleslav se zřejmě při výběru soupeřů řídila heslem: "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti". Po Plzni, se kterou mají Bruslařský klub nepříznivou bilanci, míří Středočeši vyladit formu do Tesla Arény, kde se jim ještě ani jednou nepodařilo zvítězit.

Zatímco Boleslavští na svém ledě po nadějném průběhu nakonec přeci jen zásluhou Straky a Vlasáka podlehli plzeňským Indiánům v poměru 2:3, Sparta poměřila na soupeřově ledě síly s libereckými Tygry. Po vyrovnané první třetině Liberečtí dokázali v prostředním dějstvím vstřelit dvě rychlé branky a ovládnut hru. Pražané korigovali až v závěru Lapšanským a dali konečnou podobu výsledku 2:1.

V kabině pražské Sparty došlo v letní přestávce po Mladé Boleslavi snad k největšímu pohybu a mnoho z nich bylo velmi překvapivých. Dlouholetý kapitán a ikona pražského klubu David Výborný se po nevydařené sezóně stal nepotřebným a posílil právě Bruslaře, kufry si zabalit museli i Kratěna s Vykoukalem.

Na uvolněná místa ale Holešovičtí přivedli jiná zajímavá jména, jenž by měla v budoucnu pozvednout Spartu zpět na příčky nejvyšší. Útok posílili bratři Rachůnkové, Petr Jánský, nebo velezkušený Petr Tenkrát.

Pražští manažeři lovili posily i v zámoří, smlouvu získali Alex Foster a Troy Milam. Na české poměry sáhla Sparta navíc k hodně netradičnímu kroku a na zkoušku angažovala dva korejské hokejisty, což je pro oči domácího fanouška věc nevídaná. Změna se udála i u kormidla týmu, ke kterému se postavil trenér Jandač spolu s bývalým hráčem Sparty Richardem Žemličkou jako asistentem.

Sestava HC Sparta Praha z posledního přípravného utkání: Falter - Kučný, Veselý, Sobotka, Husák, Zacpálek, Vošmik, Kolář, Žovinec - Lapšanský, Luňák, Přibyl - Žálčík, Rubeš, Rachůnek T. - Forman, Sovík, Pavel - Min Ho, Svang Wook

Sestava BK Mladá Boleslav z posledního přípravného utkání: Valent – Čutta, Marušák, Soukup, Žabka, Jindra, Rýgl, Dudáš, Mozík – Tomas, Belay, Jiránek – Vrbata, Frolík, Mikulík – Rys, Hrdel, Bahenský – Plodek, Lenc, Loskot

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.