BK MLADA BOLESLAV
2. 1. 2013 | Jitka Čechová

Boleslav jede na led posledních Medvědů. Ponechá je dál zimnímu spánku?

M l. B o l. - Berounští Medvědi v letošní sezoně zatím skutečně spí. Na předposlední Písek ztrácí už čtyři body a naposledy vyhráli 5. prosince nad Litoměřicemi. To je ovšem jediné vítězství z posledních deseti utkání! Na druhou stranu - v posledním vzájemném střetu dokázali Medvědi Bruslařský klub překvapit a porazit 3:0. Jak to dopadne tentokrát? První zápas Mladoboleslavských v roce 2013 startuje ve čtvrtek 3. ledna v 18 hodin!

Aktuality

Boleslav versus Beroun
Minule Beroun Boleslavské nepříjemně zaskočil. Jak to bude tentokrát?

Těsně před Vánocemi došlo ke změně na trenérském postu Berouna. Aleše Tottera nahradil Petr Novák, kterého si boleslavští fanoušci jistě dobře pamatují z loňské sestupové sezony. Novák po odchodu z Bruslařského klubu působil v maďarském Patriotu Budapešť. Nutno uznat, že začátky v Berouně nemá snadné, právě se totiž nachází uprostřed těžké série s Olomoucí, Boleslaví a Ústím.

Berounští jsou na chvostu tabulky s čtyřbodovou ztrátou na předposlední Písek. Se sto padesáti čtyřmi inkasovanými brankami má Beroun nejhorší obranu v lize, průměrně inkasoval zhruba 4 góly na zápas. Z posledních jedenácti utkání prohráli Medvědi hned desetkrát. Dvakrát za sebou vyhráli naposledy v polovině listopadu, poněkud překvapivě ale právě proti Olomouci a následně Bruslařskému klubu.

V čele kanadského bodování Berouna je útočník Tomáš Doležal s šestadvaceti body za čtrnáct gólů a dvanáct asistencí. Mezi třemi tyčemi Medvědů se během dosavadních zápasů objevilo hned osm brankářů! Nejčastěji chránili středočeskou svatyni Hynek Kůdela a Vojtěch Sedláček.

Jistou hráčskou provázanost mezi Mladou Boleslaví a Berounem indikují některé přesuny, ke kterým v letošní sezoně došlo. Od Medvědů dorazil Aleš Padělek, opačným směrem odešli Martin Belay, Zbyněk Hrdel (který dokonce v Berouně nosí kapitánské céčko) a naposledy Radan Lenc.

Vzájemná střetnutí

Bruslaři v říjnovém střetnutí na ledě Berouna brali všechny tři body za výhru 3:0. Výsledek se tváří jako snadná výhra jen na oko, ve skutečnosti se Medvědi prali o pozitivní výsledek s pověstnou zarputilostí, Bruslaři ale zužitkovali dobrou formu a na vítězné vlně se svezli i v utkání 11. kola. Úvodní a vítěznou branku si připsal těsně před koncem úvodní třetiny Kafka, další dva přesné zásahy přidal Mikulík a stanovil tak konečné skóre. Roman Will vychytal svou druhou nulu sezóny.

Zápas blbec. Tak lze stručně popsat druhé vzájemné utkání z pohledu Mladé Boleslavi, která doma podlehla berounským Medvědům a to dokonce 0:3. Bruslaři soupeře hlavně v první třetině výrazným způsobem přestříleli, nebylo jim to ale nic platné.

Sestavy z posledního kola:

Medvědi Beroun 1933: Sedláček – Knesl, Šulc, Jebavý, Přindiš, Beneš, Hertl – Polák, Stromko, Hrdel – Mrňa, Lenc, Fiedler – Čurda, Plichta, Trojan – Videlka, Kadlec, Hošťálek

BK Mladá Boleslav: Valent – Kasík, Chaloupka, Němeček, Toman, Jindra, Šmach, Bohunický, Kulich – Nouza, Vrbata, Rys – Kafka, Výborný, Pabiška – Mikulík, Koudelka, Demel – Padělek, Loskot, Pitule

Statistiky

Zimní stadion Beroun | 3.1.2013 18:00

Medvědi Beroun 1933 37. kolo BK Mladá Boleslav
14. místo, 24 bodů umístění 1. místo, 84 bodů
84:154 skóre 131:65
7:2 (2. kolo: Most) nejvyšší výhra 6:1 (10. kolo: Písek; 12. kolo: H. Brod; 19. kolo: Třebíč)
1:8 (10. kolo: Olomouc) nejvyšší prohra 3:6 (32. kolo: Třebíč)
4 utkání bez vstřeleného gólu 2
2 utkání bez inkasovaných gólů 4
Tomáš Doležal 26 bodů (14+12) nejproduktivnější hráč Tomáš Nouza 41 bodů (23+18)
Tomáš Doležal 14 gólů nejlepší střelec Tomáš Nouza 23 gólů
Pavel Klhůfek 15 asistencí nejlepší nahrávač David Výborný 23 asistencí
Radan Lenc +20 nejlepší hráč v +/- Tomáš Demel +18
Zbyněk Hrdel
Tomáš Doležal -12
nejhorší hráč v +/- Tomáš Pitule -4
Pavel Mrňa 83 minut nejtrestanější hráč Milan Toman 78 minut
Vojtěch Sedláček 91,19 %
Hynek Kůdela 91,68 %
… a dalších 6 brankářů
úspěšnost brankářů Roman Will 93,90 %
Michal Valent 95,08 %
Vojtěch Sedláček 3,42
Hynek Kůdela 3,56%
… a dalších 6 brankářů
průměr inkasovaných gólů na zápas Roman Will 1,70
Michal Valent 1,50

Související články

Aktuality

12.10.2020

Otevírací doby prodejny

Otevírací doba kamenné prodejny STŘÍDA SPORT SHOP Mladá Boleslav, kde najdete také FANSHOP BK Mladá Boleslav, je s platností od 13. října otevřena ve všední dny od 12:00 do 17:00. O víkendu je zavřeno. Tato otevírací doba platí do odvolání.

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.