BK MLADA BOLESLAV
4. 3. 2009 | Jitka Čechová

Boleslav jede bojovat na Kladno!

M l. B o l. – Hráči Bruslařského klubu vybojovali tři cenné body z domácího utkání s Budějovicemi, které je, dle jejich vlastních slov, ještě stále drží ve hře. To ale budou potřebovat potvrdit v pátek 6. března proti týmu HC GEUS OKNA Kladno. Zápas začíná v 17:30, a pokud se na něj nechystáte osobně s fanklubem, můžete jeho vývoj sledovat pomocí on-line přenosu nebo na mbradio.cz.

Kladno představovalo před zahájením bojů o udržení tabulkově nejbližšího soupeře Mladé Boleslavi. To už je nyní pravda jen částečně, protože 74 bodů má na svém kontě jak Kladno, tak Znojmo. To je navíc s horším skóre právě na předposledním místě. Boleslavští na oba tyto celky ztrácejí devět bodů.

Co se statistik týče, tak nejvíce se v play-out zatím daří Pavlu Paterovi, který dal jeden gól a na tři přihrál. Za Kladno se navíc podařilo už dvakrát gólově prosadit hned čtyřem hráčům – Frolíkovi, Procházkovi, Hornovi a Stielerovi. Všechna dosavadní utkání bojů o udržení odchytal Miroslav Kopřiva.

Od posledního vzájemného střetu s Mladou Boleslaví, kdy Kladno vyhrálo na nájezdy, odehráli Kladenští dva zápasy na domácí půdě. Nejprve to byl Mountfield, koho porazili 4:2. Jihočeši na Kladně naprosto propadli v první třetině, kdy jim domácí tým nasázel tři branky. Naděje Budějovic, které snížily na rozdíl jedné branky, zhasil čtvrtý gól Kladna.

Dost nekompromisním způsobem si Kladno "podalo" i dalšího soupeře – Znojmo. Tentokrát mu sice rozjezd trval trochu déle, v první třetině se prosadil jen Bělohlav, v prostřední dvacetiminutovce se ale Kladenští stejně jako v zápase před tím trefili třikrát. Pokus o nádech Znojma v podobě branky Dopity pak také nekompromisně utnuli gólem na konečných 5:1.

Do posledního utkání proti Znojmu nastoupilo Kladno v sestavě: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Hořava, Šmach, Trončinský, Gudas, David Růžička – Bělohlav, Patera, Procházka - Polanský, Čurilla, Kuchler - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Stieler, Eberle

Mladá Boleslav v minulém kole hostila na svém ledě tým Českých Budějovic. Po jednoznačně lepším úvodu se prosazovala v sedmé minutě gólem Bauera, pak se ovšem hra citelně vyrovnala. Středočeši ale svého soupeře k ničemu velkému nepustili a jejich, byť trochu nervózní, výhru pečetil svým gólem ve třetí třetině Zíb. Boleslav tak Mountfield porazila 2:0.

Do posledního utkání proti Českým Budějovicím nastoupila Mladá Boleslav v sestavě: Schwarz - Novák, Bauer, Mocek, Schnabel, Zíb, Brňák, Čížek - Nouza, Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, Důras - Padělek, D. Vrbata, Benda - Kazionov, Sýkora, Pšurný

V zápasech v rámci základní části je vzájemná bilance, co se výher týče, vyrovnaná – tedy 2:2.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.