BK MLADA BOLESLAV
30. 11. 2018 | Vojtěch Tůma

Boleslav hodlá zůstat v kontaktu se středem tabulky. Uspěje proti Zlínu?

M l . B o l . - Páteční utkání v Olomouci mladoboleslavští hokejisté prohráli díky nezvládnuté první třetině, v níž aktivnějšímu a ve formě hrajícímu soupeři nestačili a hned třikrát inkasovali. „Měli jsme katastrofální vstup do zápasu a dovolili domácím, aby rozhodli. Za to, co jsme předvedli v začátku, jsme si nezasloužili ani bod," nechal se slyšet Miloslav Hořava. V neděli 2. prosince čeká jeho svěřence další důležitý souboj, do ŠKOENERGO Arény přijedou zlínští Berani. Bruslaři se stále nemohou odpoutat z dvanácté pozice, zároveň si nechtějí znovu nechat utéct střed tabulky, a potřebují tak i nadále pravidelně bodovat. Využijí proti PSG výhodu domácího prostředí? Začínáme v 16:00.

Zlín se opírá o brankáře Sedláčka a atakuje první šestku

Také Berani patři k celkům, kterým ke zlepšení výkonnosti a navýšení herní pohody pomohla reprezentační přestávka. Po jejím skončení odehráli svěřenci Roberta Svobody šest zápasů, z nichž vydolovali jedenáct bodů, přičemž nestačili jen na Liberec se Spartou. Aktuálně jsou hokejisté PSG dvě utkání neporaženi, zvládli totiž souboje se dvěma tabulkově nejhůře postavenými soupeři. Na ledě trápících se Pardubic Zlín dominoval a zvítězil jasně 5:1, doma proti poslednímu Chomutovu už se nadřel o poznání více, když musel smazávat dvoubrankové manko. Nakonec duel dotáhl do samostatných nájezdů, kde získal bonusový bod zásluhou lotyšského útočníka Edgarse Kuldy. Dvěma asistencemi se v pátek blýskl Dominik Lakatoš, jenž se v hierarchii libereckých Tygrů propadl až do čtvrté formace a s vidinou většího herního vytížení byl k Beranům poslán na hostování do konce sezony.

„Ještě pořád jsem mladý hráč, takže mě posune dál, když budu nastupovat co nejčastěji. A to mi Zlín dopřál. Jsem za tu šanci moc rád a doufám, že to týmu budu vracet,“ prohlásil jednadvacetiletý útočník. Produktivitu jihomoravského celku zatím překvapivě vede Jiří Ondráček, jenž už nyní, tedy po třiadvaceti odehraných kolech, posbíral stejný počet bodů jako v celém minulém ročníku. Už šest zápasů se trenér Svoboda naopak musí obejít bez rovněž produktivního Jakuba Hermana. Pro PSG se určitě jedná o velkou ztrátu, vždyť rodák z Přerova, kterému letní přestup z Olomouce opravdu prospěl, v patnácti zápasech posbíral velmi solidních šest branek a osm asistencí. Zlínské fanoušky možná trochu zamrzel výsledek situace kolem Libora Kašíka, jenž dal před návratem domů přednost angažmá v Brně. I tak ale mají Berani v brankovišti oporu, Jakub Sedláček se totiž rozchytal do výtečné formy a především díky němu se páteční soupeř Bruslařů drží v kontaktu s elitní šestkou.

Sestavy z posledního kola

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Němeček, Pláněk, Hanzlík (A), Dlapa, Bernad, Eminger, Drtina – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Orsava, Žejdl, Látal – Musil, Knotek, Šťastný – Pabiška, Najman, Kousal

PSG Berani Zlín: J. Sedláček – Ferenc, Freibergs, Nosek (A), Valenta, Řezníček, Žižka (C), Gazda – Ondráček, Fořt, Kubiš (A) – Okál, P. Sedláček, Lakatoš – Šlahař, Popelka, Honejsek – Kulda, Fryšara, Poletín

Statistiky

ŠKOENERGO Aréna | 2. 12. 2018 16:00

BK Mladá Boleslav 24. kolo PSG Berani Zlín
12. místo, 30 bodů umístění 8. místo, 35 bodů
52:58 skóre 65:61
5:2 (Liberec) nejvyšší výhra 6:1 (Pardubice)
3:8 (Liberec) nejvyšší prohra 2:7 (Liberec)
3 utkání bez vstřeleného gólu 2
2 utkání bez inkasovaných gólů 2
14,14 % využití přesilových her 16,67 %
14 góly v přesilových hrách 15
3 góly v oslabeních 6
Jakub Klepiš, 19 bodů nejproduktivnější hráč Jiří Ondráček, 16 bodů
Michal Vondrka, 9 branek nejlepší střelec Jiří Ondráček,
Pavel Kubiš, oba 8 branek
Jakub Klepiš, 11 asistencí nejlepší nahrávač Tomáš Fořt, 10 asistencí
Pavol Skalický, +6 nejlepší hráč v +/- David Nosek, +10
Tomáš Knotek, -9 nejhorší hráč v +/- Michal Poletín, -12
David Němeček, 37 minut nejtrestanější hráč Jakub Ferenc, 37 minut
Jan Hanzlík, 42 bodů Radegast index Jakub Ferenc, 40 bodů
Gašper Krošelj 91,56 %
Pavel Kantor 85,98 %
úspěšnost brankářů Jakub Sedláček 91,69 %
Tomáš Štůrala 90 %
Gašper Krošelj 2,21
Pavel Kantor 3,24
průměr inkasovaných gólů na zápas Jakub Sedláček 2,38
Tomáš Štůrala 3,43

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.