BK MLADA BOLESLAV
2. 8. 2011 | Jitka Čechová

Boleslav čeká první přátelské utkání. Přijíždí Plzeň

M l. B o l. – Hokejisté Bruslařského klubu se pomalu ale jistě dostávají do té fáze přípravy, která svou povahou nejvíce připomíná mistrovské zápasy. Do začátku ročníku 2011/2012 sice ještě zbývá poměrně dost času, na ledě ale už je potřeba zkoušet sestavy, systém hry a v neposlední řadě také pilovat výdrž a další prvky. A to se nejlépe praktikuje proti skutečnému soupeři, byť jen v rámci přátelského utkání. Ve středu 3. srpna tak Boleslavští hostí HC Plzeň 1929. Zápas začíná v pravé poledne a vstupné je zdarma.

Mladoboleslavští hokejisté začínají sérii přípravných zápasů s týmem, se kterým je pojil podobný osud. V loňském ročníku oba celky přišly kvůli administrativní chybě o zásadní množství bodů, Indiáni se však s touto nepříznivou situací poprali o něco lépe. Zatímco Středočeši šli herně i psychicky dolů, Plzeň zatnula zuby a rvala se dál. Podařilo se jí tak dostat až do předkola, kde však 1:3 na zápasy podlehla Litvínovu.

Plzenští Martin Straka a Tomáš Vlasák se po základní části stali dvěma vůbec nejproduktivnějšími hráči české nejvyšší soutěže. Oba u týmu zůstávají i pro příští sezonu. To už se nedá říct o Václavu Benákovi (Pardubice), Jaroslavu Modrém (ukončení kariéry), Johnu Slaneym a Michalu Tvrdíkovi (Hradec Králové).

Naopak Plzeň mohutně posílila o útočníky Ondřeje Kratěnu ze Sparty, Radka Dudu z Chomutova a Pavla Mrňu z Roudnice. Obranné řady vyztužili František Kaberle a Kanaďan Geoff Kinkarde. Jedním z gólmanů bude Adam Svoboda.

Plzeňští se chystají odehrát 11 přípravných zápasů, z toho jsou ale pouze tři ryze přátelské. Ostatní spadají do evropského turnaje Europhean Trophy.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.