BK MLADA BOLESLAV
23. 10. 2009 | Štěpán Tomš

Boleslav až doposud Spartu neporazila. Nevnímali jsme to, shodli se Schwarz s Fabušem

M l. B o l. – Na první branku čekala Metrostav Aréna poměrně dlouho. Ton překonal s pomocí bruslí Žabky Schwarze až ve 36. minutě. Ve třetí třetině se už domácím čas rychle krátil, v pravý čas ale dokázal vyrovnat Sýkora. V prodloužení měli Sparťané štěstí při pořádném závaru před Přikrylem, který měla na svědomí první formace Boleslavi. Druhý bod si Bruslařský klub připsal v nájezdech, v nichž zlikvidoval všechny pokusy Pražanů Marek Schwarz (na snímku) a jako jediný uspěl Peter Fabuš.

Brankář Marek Schwarz se vrátil do boleslavského brankoviště namísto Michala Valenta, který si v posledním zápase v Plzni poranil tříslo. “Mám z výhry obrovskou radost. Zápas byl vyrovnaný až do konce, pořád jsme se o body tahali,“ ulevilo se domácímu brankáři, který dlouhou dobu oblékal i rudý dres Sparty.

“Důležité je, že kluci hráli super do zadu,“ pochválil své spoluhráče. V samostatných nájezdech byl klíčovou postavou svého týmu. Všichni sparťanští střelci si na něm vylámali zuby. “Nepřemýšlím o tom, co hráč udělá. Soustředím se jen na jeho pohyb,“ přiznal, že dopředu netipuje, co střelec provede. Skalp Sparty se povedl Boleslavi poprvé. “Vůbec nevím, že je to první vítězství,“ usmíval se.

Jeho spoluhráč Peter Fabuš jako jediný ze šesti exekutorů nájezd proměnil. Úspěch měl podobu střely do horní poloviny brány. “Já ve všem improvizuji. Až v konkrétní situaci se rozhoduji, co udělám. Buď to tam padne, nebo ne,“ nelámal si hlavu se zakončením. Se sparťanským brankářem Přikrylem hrával v Trenčíně. “Už jsem proti němu nájezdy jezdil. Možná, že čekal blafák. Když jsem viděl, že je zalezlý v bráně, tak jsem to švihnul nahoru.“

Na dosavadní neúspěchy v zápasech proti Spartě tým nemyslel. “Něco jsme zachytili, mluvilo se o tom v novinách, ale my jsme to neřešili, potřebovali jsme bodovat,“ potvrdil. A jestli je Sparta obávaným extraligovým soupeřem? “Momentálně je situace v tabulce taková, že je jedno, proti kterému týmu hrajete. Každý tým má svou sílu a my jdeme od zápasu k zápasu,“ zakončil.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Slavia Praha