BK MLADA BOLESLAV
23. 10. 2009 | Štěpán Tomš

Boleslav až doposud Spartu neporazila. Nevnímali jsme to, shodli se Schwarz s Fabušem

M l. B o l. – Na první branku čekala Metrostav Aréna poměrně dlouho. Ton překonal s pomocí bruslí Žabky Schwarze až ve 36. minutě. Ve třetí třetině se už domácím čas rychle krátil, v pravý čas ale dokázal vyrovnat Sýkora. V prodloužení měli Sparťané štěstí při pořádném závaru před Přikrylem, který měla na svědomí první formace Boleslavi. Druhý bod si Bruslařský klub připsal v nájezdech, v nichž zlikvidoval všechny pokusy Pražanů Marek Schwarz (na snímku) a jako jediný uspěl Peter Fabuš.

Brankář Marek Schwarz se vrátil do boleslavského brankoviště namísto Michala Valenta, který si v posledním zápase v Plzni poranil tříslo. “Mám z výhry obrovskou radost. Zápas byl vyrovnaný až do konce, pořád jsme se o body tahali,“ ulevilo se domácímu brankáři, který dlouhou dobu oblékal i rudý dres Sparty.

“Důležité je, že kluci hráli super do zadu,“ pochválil své spoluhráče. V samostatných nájezdech byl klíčovou postavou svého týmu. Všichni sparťanští střelci si na něm vylámali zuby. “Nepřemýšlím o tom, co hráč udělá. Soustředím se jen na jeho pohyb,“ přiznal, že dopředu netipuje, co střelec provede. Skalp Sparty se povedl Boleslavi poprvé. “Vůbec nevím, že je to první vítězství,“ usmíval se.

Jeho spoluhráč Peter Fabuš jako jediný ze šesti exekutorů nájezd proměnil. Úspěch měl podobu střely do horní poloviny brány. “Já ve všem improvizuji. Až v konkrétní situaci se rozhoduji, co udělám. Buď to tam padne, nebo ne,“ nelámal si hlavu se zakončením. Se sparťanským brankářem Přikrylem hrával v Trenčíně. “Už jsem proti němu nájezdy jezdil. Možná, že čekal blafák. Když jsem viděl, že je zalezlý v bráně, tak jsem to švihnul nahoru.“

Na dosavadní neúspěchy v zápasech proti Spartě tým nemyslel. “Něco jsme zachytili, mluvilo se o tom v novinách, ale my jsme to neřešili, potřebovali jsme bodovat,“ potvrdil. A jestli je Sparta obávaným extraligovým soupeřem? “Momentálně je situace v tabulce taková, že je jedno, proti kterému týmu hrajete. Každý tým má svou sílu a my jdeme od zápasu k zápasu,“ zakončil.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.