BK MLADA BOLESLAV
2. 11. 2014 | Daniel Langer

Bodů jsme doma měli nasbírat daleko více, posteskl si David Vrbata

M l. B o l. – Ne. Ani tentokrát ne. Nepříznivé výsledky Bruslařů v domácím prostředí nenabraly konce ani v nedělním utkání proti Plzni. Celek z města automobilů sice šel do vedení díky gólu Davida Vrbaty (na snímku), od začátku druhé třetiny ale navzdory dlouhému oslabení začali úřadovat hosté a z Mladé Boleslavi si nakonec odváží všechny body Plzeň. Středočeši si v dosavadním průběhu sezóny ve ŠKONERGO Aréně připsali pouhé jedno vítězství a jak jediný úspěšný boleslavský střelec naznačuje, ani v kabině nepanuje před reprezentační přestávkou se současnou černou sérií žádná velká spokojenost.
DAVID VRBATA

Davide, v domácích utkáních nelze nespatřit jisté podobnosti. Opět jsou soupeře významně přestříleli, na výhru to ale ani tentokrát nestačilo...

Máte pravdu. V první třetině jsme měli určitě šancí více, než jen na jeden gól. Měli jsme i mnohem vyloženější příležitosti, než byla moje střela, ale i takové branky padají. Je škoda, že jsme situace nedokázali využít a z utkání odcházíme bez bodu.

Jak už jste naznačil, produktivita není aktuálně silnou stránkou Mladé Boleslavi...

Často jsme schopni zaváhat i před odkrytou brankou, je to velká škoda, dobře jim zachytal brankář. Pak rozhodují ubojované góly a třeba i štěstí, na to se ale nelze vymlouvat. Nedělní utkání je pro nás zkrátka ztráta.

Jaký okamžik utkání lze podle vás označit za klíčový?

To je jednoduché, dlouhá početní výhoda na začátku druhé třetiny. Není možné hrát šest minut přesilovku a naložit s ní tak, jak jsme to předvedli my. Kdyby se nám podařilo tehdy vstřelit branku, věřím, že by ten zbytek utkání vypadal trochu jinak a mohli jsme dosáhnout na body.

Čím to, že se poslední dobou nemůžete o přesilovou hru opřít?

V 1. lize jsme byli zvyklí na vysoká čísla, něco jsme měli nacvičené a klapalo to. V extralize to už taková sláva bohužel není, soupeři ta oslabení lépe brání. Góly z přesilovek nám nyní trochu chybí, ukázalo se to i proti Plzni.

Doma jste nevyhráli v sedmi z osmi utkání, což není nijak chvályhodná bilance. Nepociťujete před zápasy ve ŠKOENERGO Aréně nervozitu?

Té bilance jsme si všichni vědomi, padlo to i před utkáním a všichni ji chceme co nejdříve vylepšit, zatím se to ale bohužel nedaří, i když lidé stále chodí ve slušném počtu, výsledkům navzdory. Uděláme maximum, aby jsme sérii domácích porážek protrhli.

Na druhé straně paradoxně patříte k nejúspěšnějším celkům na venkovních kluzištích...

A můžeme za to být rádi, jelikož kdybychom si ty body nenahráli venku, plácali bychom se už na posledním místě. Je to škoda, určitě jsme mohli mít za domácí střetnutí daleko více bodů, než máme aktuálně.

Nyní vás čeká reprezentační pauza, jak ji Bruslaři stráví?

Dva roky jsme reprezentační pauzu neměli, tak zatím ani pořádně nevím. První den snad nějaký ten odpočinek, budeme dobíjet baterky. Dlouho nás ale trenéři určitě zahálet nenechají, poslední výsledky ukazují, že máme stále na čem pracovat.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.