BK MLADA BOLESLAV
2. 11. 2014 | Daniel Langer

Bodů jsme doma měli nasbírat daleko více, posteskl si David Vrbata

M l. B o l. – Ne. Ani tentokrát ne. Nepříznivé výsledky Bruslařů v domácím prostředí nenabraly konce ani v nedělním utkání proti Plzni. Celek z města automobilů sice šel do vedení díky gólu Davida Vrbaty (na snímku), od začátku druhé třetiny ale navzdory dlouhému oslabení začali úřadovat hosté a z Mladé Boleslavi si nakonec odváží všechny body Plzeň. Středočeši si v dosavadním průběhu sezóny ve ŠKONERGO Aréně připsali pouhé jedno vítězství a jak jediný úspěšný boleslavský střelec naznačuje, ani v kabině nepanuje před reprezentační přestávkou se současnou černou sérií žádná velká spokojenost.
DAVID VRBATA

Davide, v domácích utkáních nelze nespatřit jisté podobnosti. Opět jsou soupeře významně přestříleli, na výhru to ale ani tentokrát nestačilo...

Máte pravdu. V první třetině jsme měli určitě šancí více, než jen na jeden gól. Měli jsme i mnohem vyloženější příležitosti, než byla moje střela, ale i takové branky padají. Je škoda, že jsme situace nedokázali využít a z utkání odcházíme bez bodu.

Jak už jste naznačil, produktivita není aktuálně silnou stránkou Mladé Boleslavi...

Často jsme schopni zaváhat i před odkrytou brankou, je to velká škoda, dobře jim zachytal brankář. Pak rozhodují ubojované góly a třeba i štěstí, na to se ale nelze vymlouvat. Nedělní utkání je pro nás zkrátka ztráta.

Jaký okamžik utkání lze podle vás označit za klíčový?

To je jednoduché, dlouhá početní výhoda na začátku druhé třetiny. Není možné hrát šest minut přesilovku a naložit s ní tak, jak jsme to předvedli my. Kdyby se nám podařilo tehdy vstřelit branku, věřím, že by ten zbytek utkání vypadal trochu jinak a mohli jsme dosáhnout na body.

Čím to, že se poslední dobou nemůžete o přesilovou hru opřít?

V 1. lize jsme byli zvyklí na vysoká čísla, něco jsme měli nacvičené a klapalo to. V extralize to už taková sláva bohužel není, soupeři ta oslabení lépe brání. Góly z přesilovek nám nyní trochu chybí, ukázalo se to i proti Plzni.

Doma jste nevyhráli v sedmi z osmi utkání, což není nijak chvályhodná bilance. Nepociťujete před zápasy ve ŠKOENERGO Aréně nervozitu?

Té bilance jsme si všichni vědomi, padlo to i před utkáním a všichni ji chceme co nejdříve vylepšit, zatím se to ale bohužel nedaří, i když lidé stále chodí ve slušném počtu, výsledkům navzdory. Uděláme maximum, aby jsme sérii domácích porážek protrhli.

Na druhé straně paradoxně patříte k nejúspěšnějším celkům na venkovních kluzištích...

A můžeme za to být rádi, jelikož kdybychom si ty body nenahráli venku, plácali bychom se už na posledním místě. Je to škoda, určitě jsme mohli mít za domácí střetnutí daleko více bodů, než máme aktuálně.

Nyní vás čeká reprezentační pauza, jak ji Bruslaři stráví?

Dva roky jsme reprezentační pauzu neměli, tak zatím ani pořádně nevím. První den snad nějaký ten odpočinek, budeme dobíjet baterky. Dlouho nás ale trenéři určitě zahálet nenechají, poslední výsledky ukazují, že máme stále na čem pracovat.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!